JIN ISLAND (진도 / JIN-DO)

 

Adres: Hoedong-ri, Gogun-myeon, Jindo-gunJeollanam-do

Anasayfa:
miracleseaeng.jindo.go.kr 
(Korece, İngilizce, Japonca)
eng.jindo.go.kr (Korece, İngilizce, Çince, Japonca)

Tanıtım

Kore’deki en büyük üçüncü ada olan Jin Adası, Jeju ve Geoje Adaları’nın yanındadır. 250 küçük adadan oluşmuştur ve en meşhur manzarası ay takvimine göre Şubat sonu ve Haziran ortalarında beliren denizin ortasındaki kuru yoldur. Mısır’dan Çıkış Kitabı’ndaki Eski Ahit’te bulunan bir bölüme benzediği gibi, bu olay da Musa’nın Mucizesi olarak adlandırılır. Su çekildiğinde ortaya çıkan yol, 30-40 metre genişliğinde ve 2,8 km uzunluğunda olur ve sular altında kalmadan önce yaklaşık bir saat kadar kalır.
Jin Adası, bugün bile popülerliğini koruyan birkaç efsaneye daha sahiptir ki özellikle “Hoedongri’deki Yaşlı Kadın Bbyong” en bilinenidir. Uzun zaman önce Jin Adası’nda çok fazla kaplan vardı. Kasabada kaplanların sıkça görülmeye başlanmasıyla insanlar Modo Adası’na kaçtılar. Bu süreç, yalnızca Bbyong adındaki yaşlı kadının adada kalmasıyla bitti, ve kadın her gün okyanus tanrısı Yongwang’a ailesini yeniden görebilmek için dua etti. Şubat ayında Yongwang rüyasında ona göründü ve “ Yarın sana denize doğru bir gökkuşağı göndereceğim, ona bin ve okyanusun karşısına geç.” dedi. Ertesi gün Bbyong denize gitti ve tekrar dua etti ve deniz suyu gökkuşağı gibi ayrıldı ve yol ortaya çıktı. Bu yol sayesinde, kadının ailesi ve diğer kasabalılar adaya geri döndüler. Bu yüzden deniz ayrıldığında insanlar bu olağanüstü doğa olayını Yeongdeung Festivali ile kutlayarak Yaşlı Kadın Bbyong’u hatırlıyorlar. Festival boyunca Jin Adası’na özgü folklör oyunları sergilenir ve Jin Adası’na pek çok turist gelir.

Park İmkanı: Ücretsiz

Giriş Ücreti: Yok

Yerel Ulaşım:
Jindo-eup otobüs terminalinden Jin Adası’na veya Hoedong-ri’ye giden otobüse binin.

English

Address: Hoedong-ri, Gogun-myeon, Jindo-gunJeollanam-do

Homepage:
miracleseaeng.jindo.go.kr 
(Korean, English, Japanese)
eng.jindo.go.kr (Korean, English, Chinese, Japanese)

Introduction

Jindo Island is the third largest island in Korea, next to Jejudo and Geojedo Island. It is made up of 250 smaller islands, and it is famous for the appearance of a dry road in the middle of the sea, near the end of February and mid June of the lunar calendar. As it resembles a passage in the Old Testament in the Book of Exodus, the event is called “The Miracle of Moses”. When the water recedes, a road about 30-40 meter wide and 2.8 km long appears, which stays for about an hour before being submerged again.

Jindo Island has some legends which are still popular today, especially that of “Old Woman Bbyong of Hoedongri”. A long time ago, there were many tigers on Jindo Island. When tigers began appearing frequently in the village, the people fled to Modo Island. In the process, only the old woman Bbyong ended up remaining on the island, so the lady prayed everyday to Yongwang, the god of the ocean, to let her see her family again. Around February, Yongwang appeared to her in her dream and said, “I will send a rainbow to the sea tomorrow; ride it and cross the ocean”. The next day old woman Bbyong went out to the sea and prayed again, and the seawater parted as the rainbow road appeared. Through this road, her family and the other villagers came back to the island. Therefore when the sea parts, the people celebrate this phenomenon by holding the Yeongdeung Festival to remember the Old Woman Bbyong. During the Festival, original folk plays of Jindo Island are performed and draws many tourists into Jindo Island.

Parking Facilities: Free

Admission Fees: Free

Local Transportation:

From Jindo-eup Bus Terminal, take a bus to Jindo Island or Hoedong-ri.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.