Jay Park & Lee Si Young help out new girl group Tiny-G

South Korea (대한민국)

Jay Park & Lee Si Young Yeni Kız Grubu Tiny-G’ye Yardım Etti

MBC’nin ‘Music and Lyrics’ programı için çift olan şarkıcı Jay Park ve Lee Si Young, programın 14 Nisandaki bölümünde bir şarkı yaparak yakında çıkış yapacak kız grubu Tiny-G’ye yardımcı oldular.

Yaklaşan çıkışı hakkında merakları artıran Tiny-G, yayın sonrası birçok Kore arama motorlarında en çok aranan terim oldu.

Tiny-G’nin ajansı GNG Productions, “Tiny-G 153 cm boylarındaki kızların oluşturduğu 4 üyeli bir kız grup. Küçük olmalarına rağmen yetenekli bir hip hop grubu. Adları “Minik Dev (Tiny Giant)” anlamına gelmektedir. Onlar küçükler ama dev gibi güçlü ve sertler.” dedi

Min-Hee Chang^^

Singer Jay Park and actress Lee Si Young,who have coupled up for MBC’s ‘Music and Lyrics‘, helped out the upcoming girl group Tiny-G on the April 14th episode by making a song.

After the broadcast, Tiny-G became the number 1 searched term on many Korean search engines due to escalated curiosity about this upcoming debut.

Tiny-G’s agency, GNG Productions, stated, “Tiny-G is a 4 member girl group formed by girls with an average height of 153 cm. Although they are small, they are a skillful b-boying hip hop group. Their name stands for “Tiny Giant”. They are tiny yet they are strong and fierce like giants.”

15.04.2012 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.