IU Denies Special College Admission Rumors

South Korea (대한민국)

IU Üniversiteye Özel Kabul Söylentilerini Reddetti

IU, geçtiğimiz günlerde ortaya atılan ve sanatçının ‘S’ üniversitesine ( Seoul University) özel kabulle alınacağına dair dedikodular hakkında açıklama yaptı. 26 Temmuz’da bir hayran IU’ya şöyle bir soru yöneltti; ‘’Bir üniversiteye kabul edildiğinize dair bir çok dedikodu duydum. Bu doğru mu? Bunu düşünmekten uyuyamıyorum.’’ Bu soru karşısında IU’nın cevabı ise ‘’Dedikodu mu? Bir röportajımda, şartlar elverdiğinde ve hazır hissettiğimde bir üniversiteye gideceğimi söylemiştim. Fakat şu an bu biraz zor görünüyor. Yatağında rahatlıkla uyuyabilirsin.’’ şeklinde açıklamada bulundu. IU’nun ajansı, Loen Entertainment da twetter üzerinden açıklama yaparak; ‘’Bir çok insan soruyor; ama Ji Eun’ın (IU’nun gerçek adı) üniversiteye gideceğine dair söylentiler doğru değildir.’’ diyerek yıldızın hayranlarını rahatlattı.
Kore’deki internet sitelerinden birinde bir yorumcunun yaptığı; ‘’Haberleri lisedeki bir arkadaşımdan duydum. IU ‘Seoul Üniversite’sinde söz yazma ve beste yapma alanlarında çok iyi eğiti veriyor.’ bahanesiyle üniversiteye girmeye çalışıyor. Okula annesinin danışmanlığında gelmiş.’’ yorumu IU’nun ülkenin en kaliteli okullarından Seoul Ulusal Üniversitesi’ne özel kabulle geleceğine dair ihtimalleri yükseltti.

ottokaji

IU addressed recent rumors of her receiving preferential treatment from “S” university for a special admission. On July 26th, she was asked by a fan, “Recently, I’ve heard many rumors of you heading to college. Is that true? I can’t sleep thinking about it.” IU responded, “Rumors? I said it through interviews that I’ll go to college when I feel like I’m ready and when my circumstances allow me to! Right now would be a bit difficult, so you should go to sleep now.” IU’s management agency, Loen Entertainment, also said through Twitter, “So many people have asked, but rumors of Ji Eun (IU’s real name) going to college are not true.”Rumors of IU receiving special admissions to college have been swirling around local online communities lately, after a netizen said, “I heard this from my high school friend. IU is trying to get in to ‘S’ university’s Korean major under the excuse of learning how to write lyrics. She came with her mom for counseling,” raising the possibility of IU getting special admission to Seoul University, the country’s most prestigious college.The rumors gained traction after it was found that IU also mentioned last March that she would not be able to go to college now due to her musical activities, but she would like to go when she’s able to do so.

29.07.2011 soompi.com

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.