INFINITE Makes a Comeback with Single Album + MV for “Destiny”

INFINITE Geri Dönüşünü Albümü ve Destiny Klibiyle Gerçekleştirdi

Inspirits, kendinizi tutun çünkü INFINITE bugüne kadar onların en etkileyici klibi “Destiny” ile geri döndü!

Klip Los Angeles etrafında ve Kaliforniya Universal Studio’larında çekildi. Grup ‘Transformers’, ‘The Amazing Spiderman’ ve ‘Inception’ gibi gişe rekorları kıran filmlerin çekildiği yerde klip çeken tek K-pop grubu oldu.

Bu videonun başlığında “ver.B” yazıyor, bu da çocukları tekrar görebileceğimiz anlamına geliyor çünkü bir “ver.A” da çıkabilir bu yüzden beklemede kalın.

Albümleri de aynı gün yayınlandı ve “Destiny” (Rphabet ikilisi tarafından hazırlandı), “Inception”, “Going To You” ve “Mother” olmak üzere dört şarkıdan oluşuyor.

Asya_Prenses

Inspirits, brace yourselves as INFINITE is back to fulfill their “Destiny” with their most impressive MV to date!

The MV was filmed around the city of Los Angeles and at Universal Studios in California. They have the honor of being the first K-pop group to obtain permission to film where huge blockbusters like ‘Transformers’, ‘The Amazing Spiderman’, and ‘Inception’ were filmed.

The video is marked “ver. B” in the title, so this indicates that there is perhaps a “ver. A” waiting for us, leaving us to look forward to even more from the boys.

As for their single album that has also dropped on the same day, it contains 4 songs, including “Destiny” (produced by duo Rphabet), “Inception”, “Going To You”, and “Mother”.

16.07.2013 – Allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.