HyunA to Perform at ‘2014 SXSW South By Southwest’ in Austin, Texas

HyunA Austin, Texas’ta Gerçekleştirilecek ‘South by Southwest’te Sahne Alacak

HyunA, ABD’nin en büyük müzik festivallerinden biri olan ‘2014 South by Southwest’ (‘SXSW’)’te performans sergileyecek!

Ajansı Cube Entertainment’ın bildirdiğine göre; HyunA, 7-16 Mart tarihleri arasında Austin, Texas’ta gerçekleştirilecek ‘South by Southwest’ müzik festivaline katılacak.

YB, No Brain, Jang Kiha and the Faces, Guckkasten ve f(x), daha önceki yıllarda festivalde Kore müziğini temsil etti ve şimdi uluslararası hayranlara için K-pop’ı yaşatma sırası HyunA’da.

Ajans temsilcilerinden biri, “Bu festival, HyunA’nın global sektörde kendine özgü cazibesini ve havasını göstermek için çok önemli bir fırsat. Amerika’da resmi bir çıkıştan ziyade, bunun Amerika’ya açılmak için yeşil bir ışık olacağını umuyoruz.” diye konuştu.

Min-Hee Chang^^

HyunA has been invited to perform at one of the biggest music festivals in the United States, the ‘2014 South by Southwest’ (‘SXSW’)!

According to her agency Cube Entertainment, HyunA will be attending the music festival, ‘South by Southwest’, which will be held in Austin,Texas from March 7-16.

YB, No Brain, Jang Kiha and the Faces, Guckkasten, and f(x) previously represented Korean music during the festival, and now it’s HyunA’s turn to bring K-pop to international fans.

An agency rep stated, “It will be an important opportunity for HyunA to showcase her unique charms in the global market… Rather than it being an official debut in the States, we anticipate it to be a green light for her entrance into the States.”

08.01.2014 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.