Hyun Bin Reveals Shedding Tears on the Day of His Nilitary Discharge wasn’t Part of the Plan

Hyun Bin Askerden Döndüğü Günkü Gözyaşlarının Planlamadığı Bir Şey Olduğunu Açıkladı

Çoğu hayran Hyun Bin’in askerden döndüğü Aralık 2012’deki uzun bekleyişi unutamadı ve aktöre de o gün neden ağladığını hatırlattı.

Star1 ile olan röportajı boyunca, Hyun Bin o unutulmaz günde kasten ağlamadığını söyledi. Aslında tam tersi, kendini tutmayı ve fanların önünde ağlamamayı planlamıştı.

Dedi ki; “Planlarım suya düştü. Duygularımı kontrol edemedim. Byöle bir duruma gelsem bile ağlamamak için kendimi tutabileceğimi düşünmüştüm. Ama farkında olmadan gözyaşlarım akmaya başladı.”

“İlk selamımı verdiğimde, kafamı eğerken ve yere bakarken, ağlamanın eşiğindeydim. Ama kendimi tuttum. Ancak ait olduğum yere döndüğüm için çok mutluydum, bu yüzden gözyaşlarımı tutamadım. Dürüst olmak gerekirse, oyunculuğu çok özlemiştim. Beynimden önce kalbim bunun farkına vardı.”

2 yıl aradan sonra döndüğünden beri, aktör çeşitli reklam ve sponsorluk anlaşmalarında yer aldı, sonraki projesine karar verdi, bu yüzden yakında onu tekrar ekranlarda görmeyi umuyoruz!

puduhepa1307

Many fans couldn’t forget the long awaited day back in December 2012 when Hyun Bin was finally discharged from the military, and neither could the actor, who recalled why he shed tears that day.

During his interview with ‘@star1’, Hyun Bin revealed that he really did not intentionally shed tears on that memorable day. He actually planned for the opposite, to hold steady and not cry in front of his fans.

He said, “My plan failed. I couldn’t control my emotions. I thought to myself that even if a situation like that arises, I was determined not to let myself cry. But I unknowingly shed tears.”

“Even when I was giving my first bow, while bowing my my head and looking at the floor, I was already on the verge of tears. But I held it in. But maybe because my heart was so glad to return to my original place, I unknowingly shed tears. Honestly, I had a deep longing to act again. I think my heart realized it before my head.”

Since having returned from his 2 years away, the actor has been picking up various CF and endorsement deals as he decides on his next project, so hopefully we’ll see him acting again soon!

22.06.2013 – Allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.