Hwang Jung Eum and Ji Sung Confirmed for New KBS 2TV Drama ‘Secrets’

Hwang Jung Eum ve Ji Sung KBS 2TV Dizisi ‘Secrets’ta Rol Alacak

Hwang Jung Eum ve Ji Sung’un KBS 2TV’nin yeni dizisi ‘Secrets’ta oynayacağı kesinleşti!

Ji Sung’un ajansı Namoo Actors, 6 Ağustos’ta, “Ji Sung ‘Secrets’ dizisinde Hwang Jung Eum ile başrolleri paylaşacak. Ji Sung ve Hwang Jung Eum daha önceden birlikte bir reklam filminde oynamış olsalar da, ilk kez bir dramada kimyalarını birleştirecekler. ‘Secrets’ Ji Sung’un Lee Bo Young ile evlenmeden önce başrol oynadığı son dizi olacak.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Aktör, her şeye sahip olan ama kişiliği söz konusu olduğunda yenik düşen, klasik zengin bir ailenin oğlu Min Hyuk’u canlandırarak karizması ile seyircileri bayıltacak. Hwang Jum Eum ise bütün dünyası yıkılsa bile asla pes etmeyen, Yoo Jung isimli acımasız bir kadın rolünde oynayacak. Melodram, Min Hyuk’un eski kız arkadaşını öldüren Yoo Jung’a aşık olduğunda ortaya çıkan ‘sırları’ konu alıyor.

‘Secrets’ bu eylül ayında ‘Knife and Flower’dan sonra ekrana gelecek!

Min-Hee Chang^^

Hwang Jung Eum and Ji Sung have now been confirmed for new KBS 2TV drama ‘Secrets’!

Ji Sung’s agency Namoo Actors confirmed on the 6th, “Ji Sung has been confirmed to be acting side-by-side with Hwang Jung Eum in ‘Secrets’.” Although Ji Sung and Hwang Jung Eum previously starred in CF together, this will be their first time testing out their chemistry in a drama. ‘Secrets’ will be the last drama that Ji Sung will star in before he ties the knot with Lee Bo Young.

The actor will make viewers swoon with his charisma as the classic rich family’s son, Min Hyuk, who has it all but is a sore loser when it comes to his personality. Hwang Jum Eum will play the role of a relentless woman named Yoo Jung who never gives up even when her whole world seems to be falling apart. The melodrama will portray the ‘secrets’ that unfold when Min Hyuk falls in love with Yoo Jung who killed his former girlfriend.

‘Secrets’ will premiere following ‘Knife and Flower’ this September!

06.08.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.