Hospital for foreign patients to open in Yeongjong Island

South Korea (대한민국)

Yeongjong Adasında Yabancı Hastalar İçin Hastane Açılacak

Önümüzdeki mayıs ayında, Incheon Uluslararası Havaalanı yakınındaki Yeongjong adasında yabancı hastalar için yeni bir tıp merkezi açılacak.

Inha Üniversite Hastanesi yetkilileri salı günü yaptıkları açıklamada, esas olarak yabancı hastalarla ilgilenilecek olan kliniğin, hastane vakfı tarafından işletileceğini belirttiler.

Yetkililerden biri şunları söyledi: “Çoğu hastane kendi bünyesinde küçük çaplı uluslararası merkezler barındırırken ilk kez bir hastane, yabancı hastalara hizmet sunmak üzere ayrı bir klinik kuracak.”

Henüz ismi belirlenmemiş olan klinik, havaalanına arabayla 5 dakikalık bir mesafede; Hyatt Regency Incheon otelinin hemen yanında kurulacak. Açılacak olan bu klinik de bölgede bulunan diğer hastaneler gibi kar amacı gütmeksizin hizmet verecek ve kliniği aynı zamanda Koreli hastalar da kullanabilecekler.

Klinikde, diğer departmanlara ilaveten Kore’nin kendini bayağı geliştirdiği estetik merkezi, cilt bakım ünitesi, dişçilik servisi ve geleneksel tıp merkezi de yer alacak.

sark_gunesi

A medical center for foreign patients will open on Yeongjong Island near Incheon International Airport in May.

Officials of Inha University Hospital said Tuesday that its hospital foundation will operate the clinic which will mainly deal with foreign patients.

“It is the first time for a hospital here to establish a separate clinic to provide medical service to foreigners, while most general hospitals operate small-scale internal international centers inside,” an official said.

The as-yet-unnamed medical center will open near the Hyatt Regency Incheon, about five minutes drive from the airport. It will be a non-profit hospital like others here, and Koreans can use it as well.

Departments to be included are those for which Korea has developed skills such as plastic surgery, skin care, dentistry and Oriental medicine.

(Korean Times – 25.09.2011)

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.