‘High Cut’ calls 2012 ‘The Year of the G-Dragon’

South Korea (대한민국)

“High Cut”, 2012 yılın G-Dragon yılı olarak adlandırıyor

“High Cut”ın bu ayki konuğu G-Dragon.

Çin takvimine göre 2012 yılının ejder (drajon) yılı olması dolayısıyla bu ayki çekimlere Big Bang’in lideri seçildi. Çekimlerin ismi de “2012 yılı G-Dragon’un yılı” olarak isimlendirildi.

Çekimlere sürpriz bir şekilde Taeyang ve Daesung’da gelerek “Bizim Jiyong’umuza iyi bakın” dediler.

Çekimlerin dinlenme arasında G-Dragon soruları cevapladı ve Big Bang’in 2012 yılında yapacaklarını ve geçen yıl başlarından geçenleri anlattı.

G-Dragon,” Bence biz diğer yıllara göre bu yıl daha çok çalışmalıyız. Çünkü yaptıklarımızı telafi etmeli ve bizi destekleyenlere borcumuzu ödemeliyiz.” dedi.

Olumsuz olan şeylerle ilgili soruya cevabı ise şöyle; “Ne olduysa oldu. Bunların hepsi benim hatam. Hatamı kabul ediyorum…”

Melissaa

The star of this month’s ‘High Cut’ is the one and only G-Dragon!

With 2012 being the year of the dragon, the leader of Big Bang was chosen as the representative celebrity born in the year of the dragon for the shoot titled, ’2012 Year of the G-Dragon’.

To support their leader, members Taeyang and Daesung made a surprise appearance and light-heartedly pleaded, “Please take care of our Jiyong.”

Following the photoshoot, G-Dragon sat down for an interview, in which he answered questions about Big Bang’s plans for 2012, and his thoughts about some of the negative reaction he is bound to face once Big Bang’s promotion is underway.

He stated, “I think we will have to work even harder this year than other years with the feeling of paying back [for the support we’ve received].”

To the question about the negative reaction, he responded, “Whatever the case, it is my fault so I will accept it…”

02.02.2012 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.