Hello Venus reveals MV teaser for “What Are You Doing Today?”

Hello Venus “What Are You Doing Today?” İçin Bir Tanıtım Klibi Yayınladı

Hello Venus altı üyeli bir grup olarak geri döneceği haberini duyurduktan sonra, geri dönüşü için bir tanıtım klibi yayınladı!

Hayranların bildiği gibi, acemi grup Yoonjo’nun geçirdiği yaralanmadan dolayı 5 üyeli bir grup olarak tanıtım yapmıştı. Ancak, Yoonjo Aralık ayının ortasında “What Are You Doing Today?“ şarkısıyla yapılacak geri dönüşte tekrar gruba katılacak.

Grubun yeni çıkış şarkısının hit yapımcıları Jo Young Soo,Kim Tae Hyun ve Kim Yi Na’nın çalışması olan hayat dolu bir dans parçası olduğu bildirildi.

primadonna

After announcing the news about their comeback as a full 6-member group, Hello Venus has unveiled a video teaser for their comeback!

As fans know, the rookie group had been promoting as a 5-member group because of member Yoonjo‘s injury. However, she will be joining the group again for the comeback in mid-December with the song “What Are You Doing Today?“.

Their new title song is reported to be a lively dance track, which is the work of hitmaker Jo Young Soo,Kim Tae Hyun, and Kim Yi Na.

07.12.2012 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.