Hankyung to address his future in May press conference


Hankyung gelecek planlarını Mayıs ayında düzenleyeceği basın toplantısında açıklayacak

Super Junior grubu üyesi Hankyung’un avukatı Hankyung ile alakalı davanın hala dava devam ettiğini belirtti. Dava sonuca varıncaya kadar Hankyung’un herhangi bir aktivitede bulunmayacağını dile getirdi. Avukatı ayrıca, Hankyung’un arkasında sağlam kişilerin olduğu söylentisini ve 8 kişiden oluşan Çin’li bir grupla anlaşma imzaladığı hakkındaki haberleri yalanladı. Davanın Nisan Mayıs gibi sonuçlanmasını beklediklerini böylece Mayıs ayının ortalarında Hankyung’un Koreli ve Çinli hayranlarına basın toplantısı düzenleyip gelecekteki planlarından bahsedeceği bildirildi. Avukatı Hankyung’un aktör olarak devam etmeyi düşündüğünü doğruladı ama dava sonlanmadan herhangi bir tahminde bulunmanın yanlış olacağından bahsetti.

(turkgirl_tr)

Hankyung’s representative revealed through a phone conversation that, “He is currently proceeding with the lawsuit. He will not have any activities until it’s over.”
He also said, “The rumors saying that strong forces are helping him out, or that he signed a contract for an 8-member Chinese group, are all false.”
Regarding the press conference, he said, “We cannot determine when the lawsuit will be over, but we can assume that it will be around April~May.
In the middle of May, he will have a press conference with Korean and Chinese fans to reveal his further career plans.”
He also hinted about the future, “It is correct that he is thinking about becoming an actor, but we cannot make any assumptions before the lawsuit ends.”

(02. 04. 2010 / Allkpop )

Image and video hosting by TinyPic

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.