Hangeng reveals thoughts about winning lawsuit against SME

~| Magazine News

South Korea (대한민국)

Eski Super Junior üyesi Hangeng, SM Entertainment’e karşı açtığı davayı kazanması hakkındaki düşüncelerini açıkladı. Star, SM Entertainment’ın onu “köle sözleşmesi” ile kapana kıstırdığını iddia etti.

Su yardımı etkinliği için Hangeng, Hong Kong’da idi ve gazeticilerin sonuçlar hakkında ne hissettiğini sormaları için fırsatları oldu. Hangeng, “Davayı kazanmış olmam hakkında pek bir düşüncem yok. Ben bunun her zaman çözülecek bir şey olduğunu düşündüm.” diye belirtti.

“Bunun çözüleceğini biliyordum, bu yüzden hiç stres yapmadım. Şu anda tek endişenlendiğim şey benim işim.” diyerek konuşmaya devam etti.

SM Entertainment’ın itirazda bulunması hakkında ise, Hangeng, “Ben bunu avukatlarıma bırakacağım. Bu konuda endişeli olmayacağım.” cevabını verdi.

ßadqiirL_o5

Former Super Junior member Hangeng recently revealed his thoughts about winning his lawsuit against SM Entertainment. The star alleged that the agency had ensnared him in a ’slave’ contract.

Hangeng was present at a charity event for water in Hong Kong, and reporters took the opportunity to ask how he felt about the results. Hangeng stated, “I don’t have a lot of thoughts about winning the lawsuit. I always thought it would be something that time would solve.”

He continued, “I believed that time could solve it, that’s why I never really stressed about it. My only concern right now is my work.”

In regards to SM Entertainment making an appeal, Hangeng replied , “I will leave the appeal to my lawyers. I won’t be stressing about it.”

(allkpop – 23.12.2010)


Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.