Gummy to Have a Duet With Daesung for her Japanese Album

Gummy, Japonca Albümü İçin Daesung İle Düet Yapacak

Gummy yaklaşan albümünde Daesung ile düet yapacak!

YG Entertainment’a göre, “To You Whom I Love” düet şarkısı olarak 2. Japonca albümüne dahil edilecek. İlk defa ikilinin düeti albüm için resmi olarak kaydedilecek, bu yüzden hem fanları hem kendileri için tedavi gibi olacak.

‘FATE(S)’ kaderini olduğu gibi kabul eden ve hayatını aşkla yaşayan insanları temsil ediyor. Doğrudan prodüksiyonuna katıldığı ilk Japonca albüm, ve görevini tamamlamak için Amuro Namie, V6, KAT-KUN ve diğer popüler Japon şarkıcıların yapımcılığını üstlenen Jeff Miyahara’dan yardım aldı.

Albümün 3 Nisan’da piyasaya sürülmesi bekleniyor!

LikeAStar

Gummy will have a duet with Daesung in her upcoming Japanese album!

According to YG Entertainment, the duet song “To You Whom I Love” will be included in her 2nd Japanese album. This is the first time the pair’s duet is going to be officially recorded for an album, so it should be a treat for fans of both!

‘FATE(S)’ is an album that is said to represent people who accept fate for what it is, and live their lives with love. This is the first time she’ll be directly participating in the production of the album in Japan, and she’s sought the help of producer Jeff Miyahara, who has produced songs for Amuro Namie, V6, KAT-TUN, and other popular Japanese artists, to complete the task.

The album’s scheduled to be released on April 3rd!

14.03.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.