Gov’t to Consider Cutting Oil Taxes: Prime Minister

South Korea (대한민국)

Başbakan: Hükümet, Petrol Vergilerini Düşürmeyi Değerlendirecek

Başbakan, çarşamba günü, hükümetin artan enflasyondan doğan baskıları hafifletmek için yapılan çalışmaların bir parçası olarak petrol üzerindeki vergilerin düşürülmesini değerlendireceğini söyledi.

Kim Hwang-sik, Millet Meclisi’nde hükümetin gensoru oturumu sırasında “Biz, enerji stratejileri ve vergi gelirlerini azaltma etkisi üzerine kapsamlı bir çalışma sonrasında petrol vergilerini düşürmeyi değerlendireceğiz.” dedi. O, fiyat artışlarına önemli bir çözüm olarak petrol vergilerini düşürmeyi olumlu değerlendirmek için hükümeti teşvik eden iktidardaki Büyük Ulusal Parti (GNP)’sinin temsilcisi Shin Sung-bum tarafından sorulan bir soruya yanıt olarak bunları söyledi.

underground.34

The government will consider lowering taxes on oil as part of efforts to ease the growing inflationary pressure, the prime minister said Wednesday.

“We will consider cutting oil taxes after a comprehensive study on the reduction’s impact to tax revenues and energy strategies,” Kim Hwang-sik said during a government interpellation session at the National Assembly. He was responding to a question from Rep. Shin Sung-bum of the ruling Grand National Party (GNP), who urged the government to positively consider reducing oil taxes as a key solution to the price hikes.

06.04.2011 – Yonhap

http://img577.imageshack.us/img577/8494/080317do01.jpg

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.