Girls’ Generation’s Sooyoung Participates In Script Reading For “The Third Hospital”

South Korea (대한민국)

Girls’ Generation’dan Sooyoung “The Third Hospital” Draması İçin Senaryo Okuma Çalışmalarına Katıldı

Girls’ Generation’dan Sooyoung, ilk senaryo okuma etkinliğine katıldı ve Kim Seung Woo ve Oh Ji Ho gibi aktörlerden çok ilgi gördü.

9 Nisanda, tvN kanalının Pazartesi-Salı günleri yayınlanan dizisi ‘The Third Hospital‘ için yapılan ilk senaryo okuma etkinliğinden fotoğraflar yayınlandı.

14 Martta yapılan etkinliğe ana karakterler Kim Seung Woo, Oh Ji Ho, Kim Min Jung ve Girls’ Generation’s Sooyoung gibi isimlere ek olarak Park Geun Hyung, Im Ha Ryong, Im Hyung Joon ve Yoo Tae Woong da katıldı.

‘The Third Hospital’ alternatif bir hastanenin beyin cerrahisi departmanında geçiyor ve Doğu ve Batı tıp uzmanları arasındaki gerginlik göz önüne alınacak. Bilindiği gibi ‘Tıbbi Drama Yenilmez Efsanesi’, çok ilgi topluyor.

Sooyoung dramada Eujin karakterini canlandırıyor. Çevresinde birçok tecrübeli aktör bulunmasına rağmen, kendi rolünü şirin bir biçimde ifade etmeyi başararak ilgi çekti.

‘The Third Hospital’ Nisan’da çekilmeye ve Temmuz ayında yayınlanmaya başlayacak.

coracora

Girls’ Generation‘s Sooyoung participated in her first script reading and received much love from fellow actors Kim Seung Woo and Oh Ji Ho.

On April 9th, photos were released of the first script reading that was held for tvN‘s Monday-Tuesday medical drama, ‘The Third Hospital‘.

The script reading was held on March 14th with main stars Kim Seung Woo, Oh Ji Ho, Kim Min Jung, and Girls’ Generation’s Sooyoung, in addition to Park Geun Hyung, Im Ha Ryong, Im Hyung Joon, and Yoo Tae Woong.

‘The Third Hospital’ is set in the neurosurgeon department of an alternative hospital and will portray the tense confrontation between Oriental and Western medicine specialists. Being known among the cable channels as the ‘Medical Drama Invincible Myth’, it is gaining much interest.

Sooyoung plays the role of Eujin. With many senior actors around her, she was able to cutely express her lines well, receiving much love.

‘The Third Hospital’ will begin filming in April and begin airing in July.

allkpop-09.04.2012

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.