G-Dragon Expresses His Interest in a Possible Collaboration Stage with Team A and B of ‘WIN’

G-Dragon ‘WIN’ Takım A ve B ile Olası İşbirliği Sahnesine Olan İlgisini İfade Etti

G-Dragon YG Entertainment’ın stajyerleri Takım A ve B ile olası işbirliği sahnesini ortaya koymak için arzusunu ‘WIN’ programında dile getirdi.

Bir YGE temsilcisi G-Dragon adına Star Haber ile konuştu ve ”G-Dragon son zamanlarda ajansına WIN yarışmacılarıyla olan ilgisini ve yeni single’ı için onlarla birlikte sahnede yer almak istediğini belirtti.” ifadesinde bulundu.

Devamında, “Biz G-Dragon’un hoobaelerine olan özel ilgisine şaşırdık. Zaman bunu teyit etmemesine rağmen büyük olasılıkla ‘WIN’ stajerleri G-Dragon’un sahnesinde olacaklar.” diye konuştu.

Bu ilgi G-Dragon’un BIGBANG ile çıkış yapmadan önce Se7en’ın konserindeki deneyiminden kaynaklı. Bu deneyimin oldukça anlamlı olduğunu kanıtladı ve hissettiriyor. G-Dragon’un da hoobaelerıne verdiği fırsat aynı tip gibi görünüyor.

larry

G-Dragon has expressed his wish to put on a possible collaboration stage with trainees from Team A and B of YG Entertainment’s survival program ‘WIN’!

A YGE rep spoke to Star News on behalf of G-Dragon and stated, “G-Dragon recently expressed to the agency his interest in the contestants of ‘WIN’ featuring on stage with him for his new single.”

“We were also surprised by G-Dragon’s special love for his hoobaes. Although it is not confirmed when the ‘WIN’ trainees will stand on G-Dragon’s stage, as much as G-Dragon expressed his intent, there is a high possibility that this will happen.”

It’s said this interest stems from G-Dragon’s own experience of getting to stand on the stage during Se7en’s concert before his debut with the rest of Big Bang. Having felt that this experience proved to be quite meaningful, G-Dragon seems to extend the same type of opportunity he was given to his hoobaes.

04.09.2013 – allkpop

null

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.