Korea-fans.com Türkiye & Kore Dostluk Forumu KOREA & TURKEY FRIENDSHIP
Korean Greeting Manners - Baskı Önizleme

+- Korea-fans.com Türkiye & Kore Dostluk Forumu KOREA & TURKEY FRIENDSHIP (https://www.korea-fans.com/forum)
+-- Forum: KOREA (한국) (https://www.korea-fans.com/forum/forum-korea-54620-44397.html)
+--- Forum: About Korea (https://www.korea-fans.com/forum/forum-about-korea--1122.html)
+---- Forum: About Korea (https://www.korea-fans.com/forum/forum-about-korea.html)
+---- Konu Başlığı: Korean Greeting Manners (/konu-korean-greeting-manners.html)Korean Greeting Manners - Yüsra JaeJoong - 19-07-2017

5 Korean Greeting Manners You Should Know Before Visiting
Ziyaret Etmeden Önce Bilmeniz Gereken 5 Kore Selamlaşma Kuralı

Kore Selamlaşması hakkında ne biliyorsunuz? Selamlaşmanın tek yolunun eğilmek olduğunu düşünüyorsanız, muhtemelen yanılıyorsunuz. Pek çok ziyaretçi hata yapıyor ama bu sorun değil. Ancak, yalnızca bir defalık ziyaretçiden ziyade Kore'ye girmeye hevesli, tam yetiştirilmiş bir kişi gibi davranmak isterseniz ne yapmalısınız?

İşte 5 Kore Selamlaşma Kuralı;

[Resim: 6XDJpk.jpg]

1. Koreliler, yaşlılara merhaba yada güle güle demek için el sallamazlar. Elbette el sallamak arkadaşlar arasında yaygındır. Bununla birlikte, sizden büyük olan insanları selamlamak için eğilmelisiniz.

[Resim: XXbPj6.jpg]

2. Kore'de eğilmek nezaket göstergesidir. İlginçtir ki, eğilme dereceleri nezaket, sosyal statü ve kıdeme bağlıdır. En yüksek nezaket derecesini göstermek için başınızı ve belinizi yaklaşık 45 derece eğmelisiniz. Çoğu insana gösterilen ortak nezaket yüzünü aşağı doğru yaklaşık olarak 25 derece eğerek gösterilir.

[Resim: 4MpavL.jpg]

3. Tokalaşmak da eğilme gibi Kore'deki tipik selamlaşmalardandır. Genellikle, yaşlı bir kişi tokalaşmak istediğinde genç önce eğilir daha sonra da yaşlı kişinin elini iki eliyle sarar. Sıra önemlidir, ilk önce kıdemliler el uzatır. Genç birinin tokalaşmaya başlaması kabahat olarak görülür.

[Resim: okdOv9.jpg]

4. Buna ek olarak, çoğu Koreliler sıkı bir şekilde değil, yumuşak bir şekilde tokalaşıyor. Başka bir deyişle, gevşek tokalaşma karşıdaki kişiye karşı olumsuz bir izlenim yaratmaz.

[Resim: gWPOm0.jpg]

5. Şaşırmayın. Tokalaşma sırasında, tek elin kullanılması kaba olabilir. İki elinizi kullanın.

KaynakRE: Korean Greeting Manners - Yüsra JaeJoong - 19-07-2017

5 Korean Greeting Manners You Should Know Before Visiting

How much do you know about Korean greetings? If you think bowing is the only way to greet, you’re probably wrong. Many visitors unconsciously make mistakes, although that’s okay. But what if you want to be treated as a fully cultivated person who is keen to get into Korea rather than just being a one-time visitor?

Here are 5 Korean greeting manners;

[Resim: 6XDJpk.jpg]

1. Koreans don’t wave hands to say hello or bye to their seniors. Of course, hand waving is common with friends. However, when you greet people who are older than you, you should bow.

[Resim: XXbPj6.jpg]

2. In Korea, bowing shows courtesy. Interestingly, the degree of the bow depends on politeness, social status, and seniority. To show the highest degree of politeness, you bend your head and waist about 45 degrees. Common courtesy to most people is shown by bending about 15 degrees with your face downward.

[Resim: 4MpavL.jpg]

3. Handshaking is the typical greeting as well as the bow in Korea. Usually, a younger person bows first, going to shake hands with both hands if the older person starts handshaking. The order is important, with the senior first. It is considered to be impolite for younger people to start the handshake.

[Resim: okdOv9.jpg]

4. In addition, most Koreans hold hands softly, not tightly. In other words, the limp handshake doesn’t imply any negative impression to the other person.

[Resim: gWPOm0.jpg]

5. Don’t be surprised. It could be rude for the junior to use one hand when handshaking. Use two hands.

SourceRE: Korean Greeting Manners - Duiguu - 19-07-2017

Yine çok tatlı ama.. Smile
Emeğine sağlık kuzum. Opucuk


RE: Korean Greeting Manners - earendil - 22-07-2017

Teşekkürler. ^^


RE: Korean Greeting Manners - uncrowned queen - 22-07-2017

Teşekkür ederiz. Smile