Korea-fans.com Türkiye & Kore Dostluk Forumu KOREA & TURKEY FRIENDSHIP
K-F Homestay Organization (with KTO' Support) - Baskı Önizleme

+- Korea-fans.com Türkiye & Kore Dostluk Forumu KOREA & TURKEY FRIENDSHIP (https://www.korea-fans.com/forum)
+-- Forum: Tourism Organization by Korea-Fans (https://www.korea-fans.com/forum/forum-tourism-organization-by-korea-fans.html)
+--- Forum: K-F Homestay Organization (https://www.korea-fans.com/forum/forum-k-f-homestay-organization.html)
+--- Konu Başlığı: K-F Homestay Organization (with KTO' Support) (/konu-k-f-homestay-organization-with-kto-support.html)

Sayfalar: 1 2 3 4


K-F Homestay Organization (with KTO' Support) - esra_kjm - 13-03-2014

K-F Homestay Organization (with KTO' Support)
K-F Homestay Organizasyonu (KTO'nun Desteğiyle)


[Resim: m5k1.png]

[Resim: kdpc.png]

[Resim: v70r.png]

Homestay uygulamamız başlamıştır. Hedefimiz 1 yıl içinde 500 kişi. Destekleri için KTO İstanbul ofis direktörü Sayın Chang Gun KWON'a ve homestay uygulaması fikrini bizlerle paylaşan Sayın Mehtap TÜRKMEN'e teşekkür ederiz.

>>> http://www.korea-fanstourism.com/?cat=5


Daha önce duyurduğumuz ve kayıtları kabul etmeye başladığımız Korelilere yönelik Türkiye'de homestay uygulamasında yeni ve sevindirici haberler var. Korea-Fans bünyesinde açılmış olan korea-fanstourism.com sitesinde, homestay uygulamamız için özel bir bölüm oluşturulmuştur. Bu özel bölümde, kayıt yaptıran ve yeni kayıt yaptıracak arkadaşlarımızın genel bilgileri olacak (şehir, kaç misafir ağırlayabilir vs). Bu bilgilerde, isim-adres, iletişim bilgileri ''yer almayacak''. Kore'den gelen taleplerle ilgili olarak biz yazışıp, sizlerle misafirler arasında iletişim sağlayacağız.

Homestay uygulaması, özellikle Kore'de bu organizasyonun duyurulması, gündemde kalması için Kore Turizm Organizasyonu bizlere destek verecek. Sayın Chang Gun KWON'a destekleri için teşekkür ederiz.

Organizasyon:

Homestay uygulaması için başvuruda bulunacak arkadaşlarımız (daha önce başvuruda bulunanların kayıtları mevcut, yeniden e-mail göndermelerine gerek yok); İsim-soyad, yaş, şehir, açık adres, cep telefonu numarası, kaç kişiyi misafir etmek istiyor, misafir seçeneğinde cinsiyet kısıtlaması var mı, oda+kahvaltı dışında 'eğer gerekirse' akşam yemeği ikram etmek, şehirde gezi için rehberlik yapmak ister mi, misafirimizin evdeki eşya ve malzemeleri (örneğin sıvı sabun, ütü, fön vs) kullanması sorun yaratır mı konularına cevap vererek '[email protected]' adresine e-mail gönderip kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

K-F Homestay organizasyonu bir defalık bir çalışma değildir. Kayıt yaptıranlar, her grup geldiğinde misafirlerimizi ağırlamak zorunda değil. Örneğin Haziran ayında uygun olmazsınız; Ekim ayında uygun olunca misafir ağırlarsınız.

Ücretlendirme:

Misafir ağırlayacak arkadaşlarımızın doğal olarak masrafları olacaktır. Amatör bir çalışma olsa da, en azından cebinizden para harcamamanız çok önemli. Bu yüzden;

*Misafirlerimizden 'kişi başı günlük' 20 Dolar talep edeceğiz. Bu, oda+kahvaltı için geçerli olacak. Bu 20 Dolar'ın 15 Dolar'ını misafirimizi ağırlayan arkadaşımız alacak. 5 Dolar'da, eğer Kore'deki bir acenta aracılığı ile grup gelirse acentaya; Direk bizim duyurularımız sayesinde grup gelirse K-F'ye kalacak ve bu parayı website, etkinlik vs masrafları için kullanacağız.

Eğer misafirlerimiz akşam yemeği, rehberlik gibi çalışmalar da isterse, ev sahibine bunun için de ödeme yapacak veya masrafları karşılayacak. Bu konu, duyurularda yer alacak. Daha çok ev sahibi-misafir arasındaki diyalogla şekillenecek. Sizden ricam; Türk-Kore ilişkilerine önemli bir katkı yapacaksınız ancak cebinizden para harcamayın.

Sonraki dönemlerde homestay uygulamasında Kore tarafında da organizasyon yapmayı planlıyoruz. Bu sayede gençlerimiz daha ekonomik seçeneklerle Kore'de konaklama ve Kore kültürünü tanıma şansı yakalayacak.

[Resim: rsxo.png]

<English>

Our homestay organization has started. Our target is 500 people within one year. We thank Director of KTO Istanbul Office Honorable Chang Gun KWON for their supports and Honorable Mehtap TURKMEN, who shared homestay organization idea with us..

>>> http://www.korea-fanstourism.com/?cat=5


We have good news about Homestay application for Korean. A special section for homestay application will be created on korea-fanstourism.com, that was opened under the Korea-Fans. General information about people who entered and will entered, will take place. Name-surname, contact information won't be in this information. We will exchange correspondence with requests from Korea and provide to connect between you and guests.

Korea Tourism Organization will give support to us for Homestay application and it's promotion in Korea. We thank Honorable Chang Gun KWON for your supports.

Organization:

People who will apply for homestay should send an e-mail including name-surname, age, city, mobile phone number, number of guests, gender limit, entreating of dinner outside room+breakfast, case of guidance, guest's using of objects in your home to [email protected].

K-F Homestay organization is not a one-off working. People who entered for homestay, don't have to entertain guests. For example, if you are suitable in June, you can entertain guests in October.

Charging:

Friends who entertain guest have expenses naturally. Even though it is an amateur work, out-of-pocket expense is very important. So;

*We will request 20 dollar per capita (one-day) from guests. That will go for room+breakfast. Friend who entertain guest will have 15 dollar from 20 dollar. If a group come to Turkey through a Korean agency, it will has 5 dollar. If a group come to Turkey through our announcements, we will have 5 dollar. We will use this money for website, event expenses.

If guest wants workings such as dinner, guidance, he/she will cover expenses for that. That will be in announcements. That will be take shape with dialog between host and guest. If you will make an important contribution for Turkish-Korea relations, please don't spend out-of-your pocket.

In the next periods, we are planning to do organization about homestay in Korean side. So young people will have chance of accommodation in Korea and recognition of Korean culture with more economical options.

RE: K-F Homestay Organization (with KTO' Support) - larry - 13-03-2014

Çok güzel şekil alıyor artık her şey. Alkis
Destek veren ve bu aşamaya gelmemizi sağlayan herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. (:


RE: K-F Homestay Organization (with KTO' Support) - kıday baksı - 13-03-2014

Duyuru için teşekkür ederiz. İlgilerinizi bekliyoruz.


RE: K-F Homestay Organization (with KTO' Support) - ozgessedef - 13-03-2014

Gidişatımız süper Smile
Duyuru için teşekkürler Smile


RE: K-F Homestay Organization (with KTO' Support) - sarang kjh - 13-03-2014

Süper ya bekliyorum tatlı Koreli misafirlerimi Smile emeği geçenlere kocaman saygı,sevgi ve teşekkürler.


RE: K-F Homestay Organization (with KTO' Support) - glcnszn - 13-03-2014

Harika bir proje teşekkürler, umarım Kore'de de bu uygulama başlar Smile


RE: K-F Homestay Organization (with KTO' Support) - ghost_buster - 13-03-2014

Bilgilendirme için çok teşekkürler. Smile

Ah keşke medeniyetten uzakta olmasam da bende bir kaç misafir alabilsem Sad


RE: K-F Homestay Organization (with KTO' Support) - damlanur51 - 15-03-2014

Hadi hayırlısı güzel bir proje Biggrin


RE: K-F Homestay Organization (with KTO' Support) - bugs - 21-03-2014

Bende nette bu olaya benzer misafir ağırlama olayını araştırıyordum couchsurfing tarzı birşey olursa çok güzel olur (:


RE: K-F Homestay Organization (with KTO' Support) - esra_kjm - 21-03-2014

K-F Homestay Organization Has Started!
K-F Homestay Organizasyonu Başlamıştır!


[Resim: v70r.png]

Homestay uygulamamız başlamıştır. Şu ana kadar kayıt yaptıran 80 arkadaşımızın bilgileri korea-fanstourism.com'a eklendi. Hedefimiz 1 yıl içinde 500 kişi. Destekleri için KTO İstanbul ofis direktörü Sayın Chang Gun KWON'a ve homestay uygulaması fikrini bizlerle paylaşan Sayın Mehtap TÜRKMEN'e teşekkür ederiz.

>>> http://www.korea-fanstourism.com/?cat=5

<English>

Our homestay organization has started. Information of 80 registered people was added on korea-fanstourism.com. Our target is 500 people within one year. We thank Director of KTO Istanbul Office Honorable Chang Gun KWON for their supports and Honorable Mehtap TURKMEN, who shared homestay organization idea with us.

>>> http://www.korea-fanstourism.com/?cat=5