yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yanggu County (양구군 / Yanggu-gun)
#1
Yanggu County (양구군 / Yanggu-gun)[Resim: 9nr4.png]


İdari Bölümler: 1 eup / 4 myeon

Alan: 700.8 km2 (270.6 sq mi)

Nufüs: Toplam - 24,027
Yoğunluk - 34/km2 (90/sq mi)

Hakkında:

Yanggu County, Güney Kore'de Gangwon Eyaleti'nin bir ilçesidir. Kore'nin tam merkezinde yer alan ve insan ikamet öncesi kaydı ile tarihi bir şehirdir. Yanggu County'nin kuzey kesimi Kore Savaşı için çok önemlidir çünkü ön safhalarda bulunur. Fakat şimdi bölgenin sınırları tarafsızdır. Demilitarized Zone. Several Korean War battle sites are located in Yanggu County, including Bloody Ridge, Heartbreak Ridge, and Hill 1179 (Daeusan) gibi savaş siteleri bulunmaktadır.
Yanggu canlılık, temiz su ve bereketli arazilerle kutsanmış bir yaşam şehridir. Antik çağda, Yanggu kriz ve cesaretle ulusunu korumak için Atalarının bilgeliği ve ruhlarıyla tehlikelerin üstesinden gelmiştir. Bu yüzden ülke kültürel değerlere önem verir ve parlak bir gelecek üzerine kuruludur.


Şehre Çağrı:

Yanggyu, Kore'nin tam merkezinde yer alan ve tarihi açıdan da çok önemli bir şehirdir. Dünyaca ünlü bir ressam burayı gurur memleketi olarak seçmiştir. Yanggyu'da sanatsal ruh çok fazladır ve bu yüzden sanat ve kültür şehri olarak da bilinir. Şehrin görünüşünü ele alırsak adeta cennete benzetilir ve orada yaşayanlar bunun kendilerine bahşedilmiş olduğunu düşünürler. Ayrıca Yanggyu insan-doğa uyumu açısından bir numaralı olan şehirdir.

Sembol:

[Resim: icr.gif]


Yanggu-gun'un sembol resmi ilçeyi ve ilçe dışını temsil eder. Bu sembol Yanggu için en önemli görsel iletişim unsuru haline gelmiştir. Sembol; yeşil ovalardan fışkıran mavi su damlasıdır ve ilçenin doğal ortamını, hareketli geleceği olacağını gösterir. Ayrıca Porsuk Ağacı,Bülbül ve Kayısı Çiçeği de sembol olarak sayılır.


English:


Administrative divisions: 1 eup, 4 myeon

Area: 700.8 km2 (270.6 sq mi)

Population: Total -24,027
Density - 34/km2 (90/sq mi)Yanggu is a town of life blessed with the vitality of Mt. Sam Yeongsan,clean water and beautiful and fertile surrounding land. Yanggu is located in the exact center of Korea and is a historical town with prehistoric record of human residence. In ancient times,Yanggu was the place that maintained the wisdom and spirit of our ancestors that overcame crises and danger to protect the nation with courage. For this the resident of the county have unparalleled affection adn pride for their hometown and look forward to the promise of a bright future,based on culturel values.

Invitation:

Yang Gyu is located in the exact center of Korea and is a historical town with a prehistoric record of human residence. As the proud hometown of the world famous painter. Yanggyu is also a town of art and culture where is artistic soul remains to live. In particular it is a clean natural town where the warmhearted benevolence of the local people and an environment that is blessed by heaven exist in harmony together. Yanggyu is Korea number one town of such nature-human harmony.

Symbols:

[Resim: yqm.gif]

The symbol officially represents Yanggu-gun inside and outside of the county. It has become the key visual communication element for Yanggu-gun. In the symbol the blue water drop indicates the natura environment springing up from the green plains. The english for Yanggu it depicts the clean stream and the lively future of Yanggu.

Anasayfa / Homepage

[Resim: 8cii.png]

Spoiler göster
Cevapla
#2
Görülmeye Değer Yerler / Things To See


Pallang Folklore Hall

[Resim: 82v.gif]

Park Soo Keun's Museum of Art

[Resim: gpi2.gif]

Prehistoric Museum

[Resim: obu.gif]

Folk Historical Records Museum

[Resim: tutt.gif]
[Resim: 8cii.png]

Spoiler göster
Cevapla
#3
Yanggu Eco-Botanical Gardens

[Resim: j5ls.gif]

Taxidermy Information Hall

[Resim: mme.gif]

Goral Restoration Hall

[Resim: nt8.gif]

Lake Soyangho

[Resim: r0s.gif]
[Resim: 8cii.png]

Spoiler göster
Cevapla
#4
[Resim: qnh8.jpg]


[Resim: oo2x.jpg]
[Resim: 8cii.png]

Spoiler göster
Cevapla
#5
Tanıtım için teşekkürler canım. ^^
İmzanız büyük olduğundan dolayı silinmiştir.
WWW
Cevapla
#6
Konu için teşekkür ederiz...Smile

>>> https://www.facebook.com/KoreaFansWorld
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise