yukari
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yangchon Gotgam Village's Dried Persimmons , Strawberries, Ginseng
#1
Yangchon Gotgam Village's Dried Persimmons, Strawberries, Ginseng
Yangchon Gotgam Köyü Kurutulmus Hurmaları, Çileği, Ginsengi1.Kurutulmus Hurma: Yangchon ve Limhwa vadisi, kurutulmus hurma üretmek için uygun olan doğa koşulları ile ünlüdür. Genellikle bu alanda doğal olarak yetişen kurutulmuş “duri” hurması, anma ayinlerinde kullanılmaktadır. Ancak bu günlerde daha iyi türdeki hurmalari geliştirerek daha yüksek oranda şeker içeren, içi daha yumuşak ve daha yüksek oranda A, B, C vitaminleri içeren hurmalar elde ediyoruz. Eğer günde 2~3 tane yerseniz, mevsim değişimlerinde sizi öksürükten ya da kronik bronşitten korur. Bu nedenle kaliteyi yönetmek ve tohumları tedarik etmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Çünkü ünlü mağazalar, dağıtım şirketleri, telefon siparişleri ve direkt satışlar tüm talebi karşılamak için yeterli değil.

2.Çilek (Chorong Oryantal Çilek Ilaci) : Yangchon, Daedun dağının kenarında yer alan, dağlarla çevrilmiş olduğundan kirliliğin az olduğu, temiz suyu, temiz havası ve temiz dağları olan bir yerdir. Bu yüzden bu alan tarım için en elverişli yerdir.
Ferah atmosferi ile, ürünlerimiz için kalite güvence ve geri bildirim sistemini benimsedik. Böylelikle tüm çilek üreticileri ziraat eğitimi alıyor. Bu, Kore'de daha önce hiç uygulanmamıştır. Dahası düşük kimyasallı tarım yaptığımız için ulusal tarım ürünleri kalite yönetim hizmetleri tarafindan sertifika aldık. Ürünlerimizi özel yetiştirmek için, doğuya özgü besinler ve doğal sebze suları kullandık. Bu yüzden tüketiciler sağlıklı ürünlerimizi güvenle yiyebilir ve bu Seoul gazetesinin 5 mart 2002 tarihli yayinında 16. sayfada rapor edilmiştir.

3.Ginseng: Adından da belli oldugu gibi ginseng insan şeklini andırır ve insan hayatını ve sağlığını koruyan en iyi ilaç olarak bilinir. Bu yüzden ginseng aynı zamanda "insanin mucizevi ilacı” ve “gizemli şifali ot” diye de adlandırılır. Pek çok doğulu ilaç maddesi arasında ginseng en önemli maddedir. Ginseng Kore'de yetişen mucizevi bir ottur. Çünkü ginseng diye anılan pek çok bitki vardır, fakat Kore ginsengi çok ünlüdür. Örneğin Japonya'nın panax japonicus c. A. Meyer 'i , ABD'nin Panax quinquefolium L.'i, Çin'in Panax notoginseng 'i ,Kore ginsengi ile aynı değildir. Scrophularia buergeriana Miq. Salvia miltiorrhiza, Japon lady bell, Sophora angustifolia Sieb. et Zucc ve Taxus cuspidata sieb. et Zucc “five sam” diye adlandırılır ve ginseng içerdiğinde “six sam” diye adlandırılır. İyi ve kötü ginseng diye sınıflandırıldığında, bizim ginsengimiz ayrı ayrı olarak “Kore insam” diye sınıflandırılır ve “sam” i Çin karakteri olarak ‘參’ den '蔘'e kadar değiştirir. Kore insam'i "Acanthopanax sessiliflorus”a aittir ve Panax ginseng C.A. Meyer’ diye adlandırılır. Aynı zamanda Panax japonicus C. A. Meyer, Panax quinquefolium L., Panax notoginseng aynı kategoriye aittir ama bunlar “Kore Insam” da farklı bitkilerdir.


Çeviri : otuker

__________________________________________________

Yangchon Gotgam Village's Dried Persimmons, Strawberries, Ginseng

1. Dried Persimmon: Yangchon and Limhwa valley is famous for the god blessed nature condition which is proper to produce the dried persimmon. Usually, dried ‘Duri’ persimmon which was naturally grown in this area were being used for the memorial ritual, however, these days, we developed the better kinds of persimmon, and it has higher sugar and softer inside, higher vitamin A, B, C. If you eat it 2~3 a day, it will prevent from cough or chronic bronchitis during the season changes. Therefore, we are doing our best to manage the quality and to provide seeds, because now it is not enough to provide it for all demands from famous department stores, distribution companies, phone orders and direct sales.

2. Strawberry (Chorong Oriental Medicine Strawberry) : Yangchon is located in the edge of Daedun mountain, faces are surrounded by mountains, so it has less pollution, clean water, clean mountain and clean air. Therefore this area is the best agriculture area.
With the wellbeing atmosphere, we adopted a quality assurance system and recall system for our products, so all strawberry farmers have received an agriculture education, this have never happened before in Korea, moreover, we received low chemical farming certificate from the National Agricultural Products Quality Management Service. To produce special our products, we used oriental nutrition and nature vegetable juice for the farming so consumers can eat our welling products safely, and that is reported on the Seoul Newspaper page 16 on March, 5, 2002.

3. Ginseng: As is indicated by its name, ginseng is human shaped, and it is known as the best medicine that can protect our life and health. Therefore, it also called ‘Human’s miraculous medicine’ and ‘Mysterious medical herb’; it is the most important material among many oriental medicine materials. Ginseng is the miraculous herb that is grown in Korea. Because Korean ginseng is so famous, there are many herbs named ginseng. For example, Panax japonicus C. A. Meyer of Japan, Panax quinquefolium L. of USA, Panax notoginseng of China is all are not the same as Korean ginseng. Scrophularia buergeriana Miq. Salvia miltiorrhiza, Japanese lady bell, Sophora angustifolia Sieb. et Zucc and Taxus cuspidata sieb. et Zucc. Called Five Sam and including ginseng called Six Sam.
To divide the good and bad ginseng, our ginseng is divided separately as ‘Korean Insam’ and changed the ‘Sam’ Chinese character from ‘參’ to '蔘'. Korean Insam belong to the Acanthopanax sessiliflorus and called ‘Panax ginseng C.A. Meyer’. Also Panax japonicus C. A. Meyer, Panax quinquefolium L., Panax notoginseng belong to the same category but those are the different plant with Korean Insam.


Kaynak / Source
Alıntı
#2
Konu için teşekkürler.
Emeğinize sağlık. Onay

Tumblr

[Resim: tumblr_inline_moc9xfFLyw1qz4rgp.png]

헤드폰,음악,댄스,책,홈,머리,좌창...
이야기 과
Kakaotalk: afranur11
듣기 과 웃음!..
Alıntı
#3
Daha sağlıklı hurma yetiştirme çabaları güzel. Onay

Konu için teşekkürler. Alkis
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi