yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wonju City (원주시 / Wonju-si)
#1
Wonju City (원주시 / Wonju-si)

[Resim: tourist-information-map.png]

Alanı: 867.76㎦
Nüfusu:332,849 Yoğunluk: 317/km2 (820/sq mi)
Koordinatları: 37°20′30″N 127°55′15″E

Wonju Şehri, Kore yarımadasının merkezinde ve Gangwon Eyaleti’nin güneybatısında yer alır. Gangwon’un en kalabalık şehridir. Seoul’un yaklaşık 90 mil (40 kilometre) doğusunda yer alır ve başkente otobüs veya trenle 1.30 saat içerisinde ulaşılır. Yarımadanın kuzeyi ve güneyi boyunca uzanan, Baekdudaegan’ın önemli bir parçası olan Taebaek Dağları’nın batısında bulunur.

Wonju’nun doğusunda Yeongwol ve Pyeongchang ilçeleri bulunur. Batısında ise Gyeonggi Eyaleti’nin Yeoju ve Yangpyeong ilçeleri bulunur. Sınırları kuzeyde Hoengseong ilçesi ve Güneyde Chungju ve Jecheon şehirleridir.

Wonju, 2 eyalet ile komşudur; Namhan ve Seom nehirleri Wonju ile Gyeonggi’nin Yeoju ilçesi arasında sınır olarak belirlenmiştir. Namhan Nehri ve Ungyecheon, Chungcheongbuk’un Chungju şehri ile bölüştürülmüştür.

Wonju’da Seoul ve pek çok yerden öğrenci çeken 3 büyük üniversite vardır. Bunlar, yıl boyunca müzik ve spor etkinliğine ev sahipliği yapmaya olanak sağlar. Ayrıca Wonju Kore’nin en büyük basketbol takımlarına da ev sahipliği yapar ve oyunlara çok uygun fiyatlarla katılmak mümkün. Kore Savaşı sırasında 3 önemli muharebelerden biri buradaydı.

Şehirde E-Mart’ın yanı sıra 3 tane sinema (Cinus, Lotte, and Primus) ve çoğu dükkan ve mağazalara –hepsi olmasa bile moda– ev sahipliği yapar.
Wonju’da birçok turistik yer vardır: Chiaksan National Park, Chiaksan Natural Forest Resort, Korea International Walking Festival, Hanji Festival, New Full Moon Festival vb.

Coğrafya ve İklim
Wonju’da şehre su sağlayan 2 nehir vardır; Taegi Dağı’ndan başlayan Seom Nehri ve Odae Dağı’ndan kaynak alan Nahmhan Nehri.
Wonju genel olarak düz bir alandadır fakat çok sayıda alçak tepeler vardır.
Şehir, harika kültürel miraslarla kutsanmıştır ve Chiaksan Milli Parkı ve Gangwongamyeong’u da içeren birçok turistik mekanlar vardır.
Wonju, 1 Eup, 8 myeon, 16 dong, 630 ri (tong)’den oluşur.

Semboller
Slogan
[Resim: symbol-brand.png]
“Healthy Wonju”, şehir birliği ve dostluğu teşvik etme formalitelerine dayalı olmaktan ziyade, iddialı ve olumlu bir görüntü ifade eder. Buna ek olarak, aynı zamanda kentsel iletişimin için kullanılırken, sağlıklı bir kent olarak enerjik ve atılımcı bir Wonju’nun yeni sembolüdür.

Sembol
[Resim: symbol-logo.png]
Bütün konsept, küreselleşmede, inisiyatifi ele almaya hazır Wonju’nun atılımcı ruhunu ifade ederken, Wonju’nun temiz ve güzel dağlarını gösterir.

Logo
[Resim: symbol-safe.png]

Korece, Çince ve İngilizce hazırlandı böylece unutulmaz ve dostane görüntüyle beraber Wonju’nun imajı kolay taşınabilir (iletilebilir).

Şehrin Kuşu: Sülün
[Resim: symbol-bird.png]

Her yerde bulunabilir güçlü sabrı temsil ederken, asil bir zarafet ve derin bir bilgelir gösterir. Kuyruk, sınırsız büyümeyi temsil eder.

Şehrin Çiçeği: Gül
[Resim: symbol-flower.png]
Bütün mevsimlerin güzelliği, insanların sabır ve azmini gösterir. Çeşitli renk ve türleri insanların derin bilgeliğini gösterir. Kokusu insanların zarif ve asil karakterini gösterir. Dikenler, haksızlığa karşı insanların cesaretini gösterir.

Şehrin Ağacı: Gingko Ağacı
[Resim: symbol-tree.png]
Görkemli figürü ve uzun ömrü sonsuz gelişimi ifade ederken, uzun yaşamı tapınma ağaçlarının geleneğini yaratır ve koyu yeşil rengi ve sonbahar yaprakları uyum ve birliği temsil eder.

Sağlıklı Şehir
Wonju Sağlıklı Şehir işareti, DSÖ onaylı küresel sağlıklı şehir işareti piyasasına uyumlu olarak geliştirilmiştir. Sağlıklı şehir, üyelerin aktif ve şehir ile uyum içinde oldukları anlamına gelir.

Ulaşım
Toplu Taşıma İle
Incheon Havaalanı -> Wonju Hızlı Otobüs Terminali (3 saat) - 07:00 ~ 18:00, Her saat

Otomobil İle (Toplam Mesafe: 179.28km Tahmini Süre: 2 hours 17 minutes)
Incheon Uluslar arası Havalimanı -> Incheon Uluslar arası Havalimanı Otoyolu 130 -> Yeongdong otoyolu -> Jungang Otoyolu -> Namwonju IC -> Wonju

Çeviri: komutan çang


English

Area: 867.76㎦
Population: 332,849 Density: 317/km2 (820/sq mi)
Coordinates: 37°20′30″N 127°55′15″E

Wonju-si is located in the center of the Korean peninsula and southwest of Gangwon-do province. It is on the western side of the Taebaek Mountains, which are a major part of Baekdudaegan, stretching along the peninsula north and south.

East of Wonju-si is Yeongwol-gun and Pyeongchang-gun and west of the city is Yeoju-gun and Yangpyeong-gun of Gyeonggi-do province. It borders Hoengseong-gun to North and Chungju-si and Jecheon-si to South.

Wonju-si neighbors two other provinces: Namhan and Seom River define the border between Wonju-si and Yeoju-gun of Gyeonggi-do province. Namhan-gang River and Ungyecheon partitioned the city from Chungju-si of Chungcheongbuk-do.

Wonju is a city approximately 90 miles (140 km) east of Seoul and the capital can be reached within 1hr 30minutes by bus or train. Wonju is home to three major universities which attract many students from Seoul and elsewhere. They provide facilities to host sporting and musical events throughout the year. Wonju is also home to one of Korea's top basketball teams and games can be attended at very reasonable prices. It was the site of three crucial battles during the Korean War.
The city has an E-mart, as well as three movie theaters (Cinus, Lotte, and Primus) and a host of shops and outlets for most, if not all, fashions.

Geography & culture:
Wonju-si has two rivers supplying water to the city: the Seom River starts from Taegisan Mountain, and the Namhan River stems from Odaesan. Wonju is in a generally flat area, but with numerous low hills. The city is blessed with great cultural heritage and many tourist attractions including Chiaksan National Park and Gangwongamyeong.
- Wonju consists of 1 eup, 8 myeons, 16 dongs 630 ris (tongs) and 3,168 bans

Emblems
Slogan
[Resim: symbol-brand.png]
Healthy Wonju expresses an assertive and positive image rather than being based on formalities to promote friendliness and unity of the city. In addition, it is the new symbol of the energetic and progressive Wonju city as a healthy city, while it is also used for urban communication.

Symbol
[Resim: symbol-logo.png]
The overall concept shows the clean and pleasant mountains of Wonju, while expressing the progressive spirit of Wonju to take the initiative in globalization

Logo type
[Resim: symbol-safe.png]

It was made in Korea, Chinese and English in so that the image of Wonju could be easily conveyed, while making it memorable and friendly

City Bird: Pheasant
[Resim: symbol-bird.png]

Shows noble grace and profound wisdom, while symbolizing strong patience that can live anywhere. The tail symbolizes unlimited growth.

City Flower: Rose
[Resim: symbol-flower.png]
All season beauty shows the patience and perseverance of the people.
The various colors and types show the people’s profound wisdom.
The scent shows the elegant and noble character of the people.
The thorns represent the people’s courage to fight injustice.

City Tree: Gingko Tree
[Resim: symbol-tree.png]
Its long life created a custom of worshipping trees and its dark green color and autumn leaves represent harmony and unity, while the magnificent figure and long life expresses eternal development.

Health City CI
The healthy city mark of Wonju was developed in accordance to the global healthy city mark market certified by WHO. Healthy city means its members are active and that it is a city in harmony.

Directions
By Public Transportation
Bus
Incheon Airport -> Wonju Express Bus Terminal (3 hours) - 07:00 ~ 18:00, Every hour

By Automobile (Total Distance: 179.28km Expected Time: 2 hours 17 minutes)
Incheon International Airport -> Incheon International Airport Expressway Highway 130 -> Yeongdong Expressway -> Jungang Expressway -> Namwonju IC -> Wonju

Kaynak / Source
Kaynak / Source*
WWW
Cevapla
#2
Konu için teşekkür ederiz...Smile

>>> https://www.facebook.com/KoreaFansWorld
Cevapla
#3
Wonju Hanji Festival
[Resim: hanji.jpg]
Cevapla
#4
Museum SAN
[Resim: nuseumsan-img02-1.jpg]
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise