yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Water Skiing & Wakeboarding
#1
Water Skiing & Wakeboarding

Cheongpyeong'daki Favori Su Sporları: Su Kayağı & Wakeboard
[Resim: 260738image21.jpg]
Sadece 5 yıl önce, su kayağı Kore'de tartışmasız önde gelen su sporlarından oldu. Birkaç yıl içinde de, wakeboard genç spor meraklılarının kalbinde kendine yer bulmaya başladı. Bu günlerde wakeboard meraklılarının sayısı artmaya devam ediyor. Spor özellikle gençler arasında popüler ve biraz farklı kıyafetler gerektirir; tailbone ve dar yelek altına giyilen şort gibi. Bakır rengi kaslı vücut ve gelişmiş numaralar ile, wakeboard binicileri sadece kendi kalp sağlığı ve kiloları için değil, sporun heyecanını tatmak için ama aynı zamanda onları izleyenlerin kalpleri için de aynı şey geçerli.
Diğer taraftan, su kayağında hız keyfi daha büyük ve öğrenmesi daha kolay olması avantajına sahiptir. Bir tekneye bağlı bir kutup tutarak sürme denemesinden sonra, büyük olasılıkla bir halat sonunda su üzerinde kaymak mümkün olacaktır. Bu yüzden, eğer bir su sporunu hızlı öğrenmek istiyorsanız, ilk su kayağını deneyin. Genellikle bir ders bu sporun tadını çıkarmak için yeterli değildir; en azından çeşitli dersler gerekir. İyi bir şey için yüzmeyi bilmek zorunda değilsiniz, bu yüzden herkes deneyebilir.
İlk su kayağı dersi germe ve karada temel başlangıç ​​konumunu öğrenme ve uygulama için su almayı içerir. Karada ders en az 30 dakika sürer ve suda uygulama oturumları için 2 ila 3 arası ders süresi gerekir. Dikkat, iki uygulama dersi sırasında kolayca düşülebilir, bu yüzden eğer yeni başlıyorsanız, çok iddialı olmayın.

Yaz Açık Hava Sporları: Cheongpyeong'da Su Kayağı
Yazları bunaltıcı sıcaklardan yorgun musunuz? Deniz veya dağ gibi alternatif faaliyetler mi arıyorsunuz? O zaman, Cheongpyeong için mayonuzu çantanıza atın, Bukhangang Nehri'nin taze ve serin esintisi sizi beklemektedir. Seoul'e trenle bir saat uzaklıkta bulunan Cheongpyeong, su kayağı ve wakeboard'un yanı sıra çok sayıda başka su faaliyetleri için vazgeçilmez bir yerdir. Etrafta halkın ihtiyaçlarını karşılayan çok sayıda su sporları kulüpleri ile zevkli su sporlarını öğrenmek çocuk oyuncağı.
Başlangıçta, Cheongpyeong iyi bilinen çiftler için hedef oldu. Özellikle sonbaharda, bölgedeki popüler sürüş rotasının fotoğrafını çekmek veya sonbahar yaprakları altında romantik bir tarihe sahip olmak isteyen birçok genç çifti cezbeder. Chuncheon demiryolu hizmetleri sayesinde grup gezginleri için favori bir piknik alanı olmuştur. Ama Cheongpyeong'un gerçek hazinesi açık hava su eğlence sporlarıdır. Sadece sevdiğiniz biri ile dolaşmak isteyebilirsiniz ama aynı zamanda bir su aktivitesi ile büyük keyif alacaksınız.

Mart Ayından Ekim Ayına Su Kayağı Sezonu
[Resim: 260737image21.jpg]
Sezon genelde Mart ayında başlar ve Ekim ayına kadar sürer. Kışın hava soğuk ve nehrin üzeride donabilir. Su aktiviteleri için en iyi zaman gün doğumundan bir saat sonradan güneş battıktan bir saat sonraya kadardır, bu yüzden her zaman 8 am ve 8 pm arası iyidir. Ziyaretçiler hemen hemen her zaman Cheongpyeong'ı ziyaret eder.
Açık hava meraklılarına göre, su sporları için en iyi sezon ağaçların renklerini değiştirdiği zamandır. Yılın bu zamanında, ziyaretçiler nehir boyunca parlak renkli yaprakları görerek zevklerini ikiye katlarlar. Ekim ayının sonuna kadar Mart ayının ilk haftasına kadar gelen tatilci orduları ile mevsimsel tercihe rağmen, Cheongpyeong kelimenin tam anlamıyla dopdolu olur.

Su Kayağı Temellerini Öğrenme
[Resim: 260739image21.jpg]
Germe sonrasında bir direğe bağlı, kayak halat kullanarak temel başlangıç ​​konumunu öğreneceksiniz.
Ayaklarınızı kolayca sokun, böylece kayakları ıslatın.
Bir mavna kenarında oturun ve kayakları koyun.
Su kayağı öğrenmeye başlarken, Kayakçılar ilk tekneye bağlı bir kutup kullanın. Onlar daha rahattır, bir kayak ile halat çekin. Sürücülerin yolculuğu sırasında, dirseklerini eğmede dikkatli olmalıdırlar.

Temel Ekipman
[Resim: 260740image21.jpg]
Dükkân ücretsiz kiralık kullanılabilir su kayağı veya wakeboard için kıyafetler var. Ama kendi mayonuzu getirmeniz gerekir. Su eğlence faaliyetleri için her türlü can kurtaran yeleği gerekir. Muz teknesi sürme sırasında, önünde süren kişi tarafından gelecek tekmeler yaralanma risklerini önlemek için kafa maskesi takılmalıdır.

Çeviri: trenchtown

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

English

Favorite Water Sports in Cheongpyeong: Water Skiing & Wakeboarding
[Resim: 260741image21.jpg]
Only 5 years ago, water skiing was the unchallenged leading water sports in Korea. Over a few years, however, wakeboarding has started to find a niche in the heart of young sports enthusiasts. These days, the number of wakeboarding buffs continues to grow. The sport is particularly popular among young people and requires a somewhat different outfit, which consists of board shorts worn just below the tailbone and a tight-fitting vest. Topping off with copper-colored muscular physique and advanced tricks, wakeboard riders make not only their own heart pound by the thrill of the sport but also the hearts of those watching them.
Water skiing, on the other hand, is great for enjoying speed and has the advantage of being easier to learn. After a trial of riding holding a pole attached to a boat, you will most likely be able to glide on the water at the end of a rope. So, if you want to learn a water sport fast, try water skiing first. One lesson is usually not enough to enjoy these sports on your own; you need at least several lessons. The good thing is you don’t have to know how to swim, so anyone can try.
A water skiing session involves stretching and learning the basic starting position on land and getting in the water for practice. The lesson on land lasts less than 30 minutes, and there are 2 to 3 on-the-water practice sessions. Note that during the two practice sessions you can easily fall, so don’t be too ambitious if you are just beginning.

Summer Outdoor RecreationⅠ: Water Skiing in Cheongpyeong
[Resim: 260736image21.jpg]
Are you exhausted by the sweltering summer? Looking for alternative activities to sea or mountains? Then, pack your swimsuit and head for Cheongpyeong, where the fresh and cool breeze of Bukhangang River awaits you. Located an hour away by train from Seoul, Cheongpyeong is a mecca for water skiing, wakeboarding, as well as numerous other aquatic recreational activities. Learning and enjoying water sports is a breeze with numerous water sports clubs lining the waterfront and catering to the public’s needs.
Originally, Cheongpyeong was a well-known dating destination. In the fall, in particular, the popular driving route to the area lures many young couples who want to take pictures or have a romantic date under autumnal leaves. The Chuncheon rail services the area and has made it a favorite outdoor picnic destination for group travelers. But the real treasure of Cheongpyeong is the outdoor water recreational sports. You may want to just stroll around with your loved one, but you will also find great pleasure by immersing yourself in a water activity.

Water Skiing Season from March to October
The season usually starts in March and lasts until October. During the winter, the weather is cold and the river may freeze over. The best time for water activities is from one hour after sunrise to one hour after sunset, so anytime between 8 am and 8 pm is good. This allows visitors to visit Cheongpyeong at practically anytime of the day.
According to outdoor enthusiasts, however, the best season to enjoy water sport is the fall when trees change their colors. At this time of the year, visitors have the added pleasure of seeing brightly colored leaves along the river. Despite seasonal preferences, however, Cheongpyeong is literally bursting with legions of vacationers from the first week of March until the end of October.

Learning the Basics of Water skiing
[Resim: 260739image21.jpg]
After stretching, you will learn the basic starting position using a ski rope tied to a post.
Wet your skis so that your feet snuggles in easily.
Sit at the edge of a barge and put your skis on.
Skiers first use a pole tied to the boat when starting to learn water skiing. As they get more comfortable, they move on to a ski rope. Riders should be cautious not to bend their elbows at any time during the ride.

Basic Equipment
[Resim: 260740image21.jpg]
Shops have water ski or wakeboard outfits available for free rental. But you must bring your own swimsuit. All types of water recreational activities require a life-saving vest. When riding a banana boat, you must wear a head mask to prevent risks of injury from possible kicks by the person riding in front.

Kaynak / Source
WWW
Cevapla
#2
Hep merak etmişimdir o kadar şiddetli dalgalarda nasıl o tahtanın üzerinde duruyorlar diye. Biggrin Acep bağlıyorlar mı ayaklarını falan. Bilmiş Teşekkürler tanıtım için.

Seher Seheri'ni çook seviyor ama belki Seher Seheri'ni daha çok seviyordur. xD --- yongseng


Cevapla
#3
Çok teşekkürler. Ben cesaret edemem bunu yapmaya. Smile
Cevapla
#4
Tanıtım için teşekkürler.Smile
You're a sky
full of stars

[Resim: 0E8dXo.gif]
Cevapla
#5
Konu için teşekkürler. ^_^
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise