yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The March 1st Movement Samil 3 1 Movement Samiljeol
#4
Uluslararası Tepkiler

Japonya, Çin ve Hawai gibi yurtdışındaki Koreliler’den oluşan bir heyet, devam eden Paris Barış Konferansı’nda bağımsızlık için uluslar arası bir destek elde etmeyi amaçlamışlardır. Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya İmparatorluğu, konferansın denetimini ele alarak heyetin bu girişimini engellemiştir.

Nisan 1919’da Dışişleri Bakanlığı, Seoul’de bulunan Japonya Büyükelçiliği’ne, konsolosun herhangi bir inanışın teşvik edilmesine karşı dikkatli olmaları gerektiğini ve Amerikan Hükümeti’nin Koreli milliyetçi harekete duydukları sempati ile Japon yetkililerin bir şey yapabilecekleri konusunda endişelendiklerini söylemiştir.

**English**

International Reaction

A delegation of overseas Koreans, from Japan, China, and Hawaii, sought to gain international support for independence at the ongoing Paris Peace Conference. The United States and Imperial Japan blocked the delegation's attempt to address the conference.

In April 1919, the State Department told the ambassador to Japan that "the consulate [in Seoul] should be extremely careful not to encourage any belief that the United States will assist the Korean nationalists in carrying out their plans and that it should not do anything which may cause Japanese authorities to suspect [the] American Government sympathizes with the Korean nationalist movement."

Kaynak / Source
Cevapla


Bu Konudaki Yorumlar
March 1st Movement / Independence Movement Day / Samiljeol / 3-1 운동 - Yazar: esra_kjm - 15-02-2013, Saat: 2:09Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise