yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Taebaek City (태백시 / Taebaek-si)
#1

Taebaek City (태백시 / Taebaek-si)


Taebaek, halkın manevi dağı olarak bilinen Taebaek Dağı ve bunun gibi birçok yere ev sahipliği yapar. Şehirde, Taebaek Kömür Müzesi, Yongyeun Mağarası ve Fosil Müzesi gibi gezilip görülmesi gereken çeşitli yerler vardır. Taebaek, Koreliler için içilebilir su kaynağına da sahiptir. 

Taebaek'in tarihine dayalı olarak 20. yüzyılda bir kömür madenciliği merkezi olarak hizmet vermiştir. SEECOMES karakteri dünya standardında bir turist şehri olarak yeniden doğmuş olan Taebaek Şehri’nin refah dolu geleceğine bir zincir halkası olarak hizmet etmektedir. SEECOMES karakteri yetişkinlere kömür madeninin altın çağını hatırlatır, çocuklara bir arkadaş gibi yaklaşır ve Taebaek Şehri’nin hayalini ve geleceğini sembolize eder.

TAEBUM karakteri, ulusun manevi dağı olan Taebaek Dağı’nı korur. Bu karakter, Taebek'in gizemli güzelliği ve bozulmamış çevresini sembolize eder; 21. yüzyıl odaklı turizm tesisi bir kent özelliğine dönüştürülmüştür.

Taebaek'in Bayrağı ve Logosu: Yeşil dağlar Taebaek, Hambaek ve Yeonhwa dağlarını sembolize eder. Merkezdeki 3 porsukağacı, Taebaek'in 3 parçasıdır. Alttaki akarsu Han, Nakdong ve Osip nehirlerinin kaynağını sembolize eder.

Yeşil: Dengeyi, gelişmeyi ve Taebaek'in umudunu sembolize eder. O güzel ve doğal bir çevre kadar kutsaldır.
Mavi: Dinamizmi ve ilerlemeyi sembolize eder.
Beyaz: Taebaek'in dönüşümündeki temizlik ve saflığı sembolize eder.

Saksağan: Alçakgönüllü ama zeki saksağan, Taebaek'in parlak geleceğini, vatandaşların yaşayan ruhunu ve işbirliğinin ruhunu sembolize eder.

Manolya: Çiçek, vatandaşlar arasındaki kibarlık ve cömertliği simgeler. Yeşil yaprakları insanların namusunu ve dalları da birbirine bağlı vatandaşların güvenirliğini sembolize eder.

Porsuk Ağacı: Porsuk ağacı, Taebek'in ruhunun sevkinin sembolüdür. Yıl boyunca yeşil yaprakları, sonsuz uyumu ve vatandaşlarının gelişimini temsil eder. Porsuğun güçlü, inatçı dalları, vatandaşlarının kültürel gücünü simgeler.

Nüfus: 47,779

[Resim: t1.jpg]

English


ln Taebaek City, there are famous places such as Mt. Taebaek which the nation's spiritual mountain. The city is provided with various places for sightseeing and entertainment such as Taebaek Coal Museum, Yongyeun Cave and Fossil Museum. Taebaek has the origin of the potable water for Korean people. 

SEECOMES: Based on the history of Taebaek, when it served as a coal mining center during the 20th century, the character SEECOMES serves as a chain linking Taebaek City to a prosperous future in which it will be reborn as a world-class tourist city. The character SEECOMES reminds adults of a nostalgia for the golden area of coal mining, and approaches to children as a friend, symbolizing the future and the dream of Taebaek City.

TAEBUM : The character TAEBUM guards Mt. Taebaek, the nation's spiritual mountain. This character embodies Taebaek's mysterious beauty and pristine environment, the attributes that are transforming it into a 21st century-oriented tourist resort city.

Taebaek's Flag and Logo:The green mountains symbolize Taebaek, Hambaek and Yeonhwa mountains. The tree in the center is a yew, the tree of Taebaek City. The stream at the bottom symbolizes the source of the Han, the Nakdong and Osip Rivers.

Green: It symbolizes the stability, development and hope of Taebaek City, blessed as it is with a beautiful natural environment.
Blue: It symbolizes dynamism and progress.
White: The cleanliness and purity of white symbolizes Taebaek's transformation.into a highland resort city.

Magpie:The meek but smart magpie symbolizes Taebaek's bright future, the durable spirit of its citizens, and also the spirit of cooperation that is so prevalent here.

Magnolia: Its flowers symbolize the similarity of gentle and generous citizens; its green leaves represent the pureness of the people; and its branches represent the solidarity of its citizens, who are interdependent each other.

Yew Tree : The yew tree embodies the spirit of Taebaek, its year-round green leaves symbolizing the eternal harmony and progress of its citizens. The strong, unbending limbs of the yew represent the strong will of cultural citizens.

Population: 47,779


Kaynaklar / Sources:
>> Web Site
Cevapla
#2
Çeviri için nilamman ve kimyon arkadaşlarıma teşekkür ederim...Onay
Cevapla
#3
Tanıtım için teşekkürler Ayşe Tuba. Smile Çeviri için Nihan'cım sana da teşekkür ederiz... Onay

~~THE LIFE IS BETTER WITH KOREA-FANS ~~Cevapla
#4
Güzel oldu, güzel. Ellerimize sağlık. Opucuk

Kimyon öğretmen oldu, öğrenciler peşinde. Tiyatro ise her daim cebinde. (^^,)
WWW
Cevapla
#5
Teşekkürler... Smile

Seher Seheri'ni çook seviyor ama belki Seher Seheri'ni daha çok seviyordur. xD --- yongseng

Cevapla
#6
Konu için teşekkürler. Alkis
WWW
Cevapla
#7
Tanıtım için teşekkürler. Smile

Hüzün içinde bi' yerlerdeyim.

Cevapla
#8
Paylaşım için teşekkürler. Smile

SHINee is my life


Cevapla
#9
Ellerinize sağlık.
시노시작

Cevapla
#10
[Resim: t3.jpg]
[Resim: t2.jpg]
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise