yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sunji Lee (Pianist)
#1
Sunji Lee (Pianist)

[Resim: rosb.jpg]

Piyanist ve besteci olan Sunji Lee'nin ilk üniversitesindeki branşı Fransız edebiyatıydı fakat Seoul Sanat Enstitüsü'nde branşını müzik olarak değiştirdi. 2005 yılında New York'a taşındı ve New York Üniversitesi'nde caz bölümü lisansüstü eğitimini tamamladı.

Gil Goldstein, Don Fredman, Jean-michel pilc, Joe Lovano ve Ralph Alessi gibi dünyaca ünlü caz efsanelerinden piyano çalmayı ve beste yapmayı öğrendi. New York'un en iyi trompetçisi Ralph Alessi, basçı Ben Street ve baterist Mark Gerber ile birlikte ortaya koyduğu çıkış albümü "The Swimmer" (2009), Sunji Lee'nin farklı çalış ve besteleme tarzı sayesinde ün kazandı.

Ayrıca EBS space TV programında dünyaca ünlü trompetçi Ralph Alessi ile performans sergiledi. Ekim 2010'da, ikinci albümü "Summer Ends"i Japonya'da yayınlanması için bir teklif aldı ve yayınlandı. 2011 yılında düzenlenen 5. Jarasum Uluslararası Caz Yarışması'nda En İyi-Yaratıcılık Ödülü ile ödüllendirildi.

Sunji Lee, Jang-giho band SMFM (Seoul Meets Free Music) gibi birçok ünlü sanatçıyla çalıştı ve kayıt yaptı. Onun müziği caz şarkıları ve normal müzikler arasında sınır tanımıyor. Sunji Lee sürekli çalışarak ve deneysel ruhunu koruyarak, hem çalarken hem de beste yaparken işin içine kendi özgünlüğünü katıyor.

- English -

Sunji Lee, who is a pianist and a composer, had majored in French literature in her first university but changed her major to music in Seoul Arts Institute. She moved to New York in 2005 and finished Jazz Study Graduate program at New York University.

She was taught playing and composition by world-famous jazz legend such as Gil Goldstein, Don Fredman, Jean - michel pilc, Joe Lovano and Ralph Alessi. Her debut album "The Swimmer" (2009), with New York's top musician, trumpeter Ralph Alessi, bassist Ben Street, drummer Mark Gerber, got good reputation for her distinctive playing and composition style.

She also performed with worldwidely famous trumpeter, Ralph Alessi in EBS space TV program. In October 2010, her second album "Summer Ends" had received an offer of releasing from Japan and released. Recently, she was awarded with the Best-Creativity Prize in the 5th Jarasum International Jazz Concours in 2011.

She is playing and recording with many fellow musicians such as Jang-giho band SMFM (Seoul Meets Free Music). Her music has no boundary from modern jazz to free music. Sunji Lee is getting her own originality in both playing and composition with constant trials and experimental spirit.

Asya_Prenses
Kaynak - Source
WWW
Cevapla
#2

Albümler

The Swimmer (2008)
[Resim: gly9.jpg]

Summer Ends (2010)
[Resim: w5e1.jpg]

Soar (2012)
[Resim: sjku.jpg]

WWW
Cevapla
#3
[Resim: jimh.jpg]


[Resim: s9sj.jpg]

[Resim: 2dgu.jpg]
WWW
Cevapla
#4
Asya_Prenses, teşekkür ederiz...Smile

>>> https://www.facebook.com/KoreaFansWorld
Cevapla
#5
Teşekkürler canım. Opucuk Eline sağlık. .089.

♪♪FTISLAND

Cevapla
#6
Teşekkürler canım.^^


WWW
Cevapla
#7
Ellerine sağlık canım benim. Smile
Kim Woo Bin♥
T.O.P♥
종현아 1990∞
Cevapla
#8
Konu için teşekkürler canım. (:
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise