yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Students From Aegean Reduced The Distance From The Far East
#1
Students From Aegean Reduced The Distance From The Far East

Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nin Japonya ve Güney Kore’deki üniversitelerle başlattığı işbirliği çalışmaları sayesinde Mühendislik Fakültesi’nden dört öğrenci daha Japonya ve Güney Kore’de eğitim görecekler.

Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü Yüksek Lisans öğrencisi Sarper SARP, Güney Kore’de bulunan Gwangju Institute of Science and Technology, International Environmental Research Center (IERC)’da doktora yapmak üzere Eylül ayında burslu olarak gidecek. Kimya Mühendisliği Bölümü’nden bu sene mezun olan Rayhan Türközü’de aynı enstitüde 4 ay süreyle çalışmak üzere eğitim bursu kazandı. Güney Kore’deki bu üniversiteyle Ege Üniversitesi arasında çok yakında akademik işbirliği imzalanacağını belirten Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof.Dr.Nalan Kabay, bu üniversitede çok üst düzeyde araştırma çalışmalarının yapıldığını ve bu güne kadar bu üniversiteye toplam 2 Türk öğrencinin (1’i Ege’den diğeri Süleyman Demirel Üniversitesi’nden) 4 ay süreli eğitim-staj amaçlı gönderildiğini, bu senede 2 öğrencinin eğitim (1’i Ege’den diğeri Süleyman Demirel Üniversitesi’nden) ve bir öğrencinin (Ege’den) doktora yapmak üzere Güney Kore’ye gidecek olmasının bu iki üniversite ile ilişkileri geliştirmek için büyük anlam ifade ettiğini belirtti.

Her sene lisansüstü eğitim için Japonya’daki kardeş üniversite Kumamoto Üniversitesi’ne Ege Üniversitesi’nden gönderilen öğrencilere bu sene bir yenisi daha eklendi. Kimya Mühendisliği Bölüm birincisi Aslı YÜKSEL Japon Hükümeti bursunu (MONBUKAGAKUSHO Bursu) alarak, Kumamoto Üniversitesi’nde Yüksek Lisans yapmaya haz kazandı. Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde lisans öğrencisi İbrahim Şefik yaz döneminde bir projede çalışmak üzere Kumamoto Üniversitesi tarafından kabul edildi. Şu sıralar Kumamoto Üniversitesi’nde çalışmalarına devam eden İbrahim Şefik, Japonya konusundaki izlenimlerini şöyle aktardı:

“Buradaki eğitimimle ilgili olarak, danışman hocam Prof.Hiyama benimle cok ilgileniyor. “Power system stability” uzerine çalışıyoruz. Birlikte bir program yaptik. Gerçekten laboratuarda çok sey öğreniyorum. Hocam da benden cok memnun kalmış olmalı ki, sürekli beni master ve doktora içinde burada görmek istediğini söylüyor. Bende çok seviniyorum tabiki. Buralara tekrar gelmeyi çok istiyorum.”.

Ege Üniversitesi ile Kumamoto Üniversitesi arasında imzalanan öğrenci değişim anlaşması uyarınca bu sene ilk kez Kumamoto Üniversitesi’nden iki Japon öğrenci Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde 2 ay süreyle eğitim görecekler.
.
[Resim: hthreekingrh2.jpg]
Saraydaki Mücevher Fans. Sarayın Rüzgarı Fans. Düşlerimin Prensi Fans. Zoraki Prens Fans. Lee Young Ae Fans. Gyeon Mi Ri Fans. Joo Ji Hoon Fans. Yang Mi Kyeong Fans. Tasarımcılık Fans.
Cevapla
#2
Bu haber süper, kesinlikle Ege Üniversitesi'ne gidecegim. Bilgi için sagol.
MinozM
Spoiler göster
Cevapla
#3
Evet bende Ege Üniversitesi'ne gidecegim, çok çalisacagim. Biggrin
[Resim: hthreekingrh2.jpg]
Saraydaki Mücevher Fans. Sarayın Rüzgarı Fans. Düşlerimin Prensi Fans. Zoraki Prens Fans. Lee Young Ae Fans. Gyeon Mi Ri Fans. Joo Ji Hoon Fans. Yang Mi Kyeong Fans. Tasarımcılık Fans.
Cevapla
#4
Ege Üniversitesi bu haberi okumadan önce de benim hayallerimi süsleyen tek okuldu.
Ve bu haberden sonra kesin karara vardim ki Izmir'de olacagim artik! BiggrinCevapla
#5
Güzel bir haber. Onay
Cevapla
#6
Muhtesem bir haber, tesekkürler. Smile
Cevapla
#7
Muhtesem ya! Kore'de okumak süper olsa gerek.
BIGBANG 2NE1 WINNER IKON BLACK PİNK
Cevapla
#8
Bölümden Kimya Mühendisligi'ne geçebilirsem ben de giderim ileride insallah. Smile
Cevapla
#9
Haber için tesekkürler. Onay
WWW
Cevapla
#10
Iyi iyi, böyle haberleri okudukça hirsim daha da çok artiyor. Derslerime daha çok çalisiyorum. Biggrin Bir gün mutlaka Kore'ye gidecegim. Allah'im sen çabalarimi bosa çikarma. Haber için tesekkürler. Smile
♥ Urineun BIGBANG ♥
BIGBANG'in 6 Yılı!!! VIP'liğimin 4. Yılı!!

[Resim: a2zueqv.gif]
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise