yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Songchoen Village Rice Cakes
#1


Songchoen Village Rice Cakes / Songchoen Köyü Pirinç KekleriSongcheon Köyü, Sorae Pirinç-Keki Köyü olarak da bilinir.
Songcheon pirinç kekleri geleneksel yöntemler kullanılarak el yapımı olarak hazırlanır ve ziyaretçilerin pirinç keki yapma deneyimini tatmak istemesi hoş karşılanır.
Sipariş alma ve pirinç keki üretimi genelde Songcheon Kadınlar Komitesi tarafından gerçekleştiriliyor ve her bir tanesinde en iyisini yapmaları için bütün köylüler yardım ediyor.
Köy ziyaretçilere hamuru çarpma ve taneleri el yapımı olarak yapma imkanı sunuyor. Tarçın Pirinç Keki (Wind Pirinç Keki), Çam İğnesi Pirinç Keki, Buğulama Pirinç Keki, Kabak Dilimleri, Kırmızı Fasulye Pirinç Keki, Çubuk Pirinç Keki de dahil birçok pirinç keki üretiliyor köyde. Sorae pirinç keki, gereksiz kokuları eklememek için yağ ve su yerine hamur yoğrulurken delinir özellikle.
Pirinç keklerini satın almak için, köyün girişini ve Songcheon köy salonunu ziyaret edin. Gelin ve Songcheon köyünün bu geleneksel el yapımı pirinç keklerini tadın.

Çeviri: eccee


Songcheon Köyü

[Resim: experricecake.jpg]

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨


English

Songcheon Village is also known as Sorae Rice-Cake Village.
Songcheon rice cakes are hand-made following the traditional method and the visitors are welcome to experience the rice-cake making as desired.
Order-taking and production of rice cakes are mainly managed by Women's Committee of Songcheon and all the villagers help producing them putting their best effort to each piece.
Village offers the visitors to try striking the dough and hand-making the pieces. The kinds of rice cakes produced in our village include Cinnamon Rice Cake (Wind Rice Cake), Pine Needle Rice Cake, Steamed Rice Cake, Pumpkin Slices, Balled Rice Cake, Red Beans Rice Cake, Stick Rice Cake or Gift Set or various kinds.Sorae rice cakes especially used soaked honeycomb when kneading the dough instead of oil or water to not add unnecessary odors.
To purchase the rice cakes, visit the village entrance or Songcheon-ri Village Hall.Come and taste the traditional hand-made rice cakes of Songcheon.

Songcheon Village


Kaynak / Source


hongkira'yı dinliyordum aklıma geldiniz
Cevapla
#2
Tanitim için sag ol, ellerine saglik. Biggrin
Çeviri için de tesekkürler. ^^
Pirinç kekini bu köyde denemek isterim. Biggrin
WWW
Cevapla
#3
Paylasim için tesekkür ederim. ^^
Pirinç Keki köyü. Biggrin
[Resim: istra.jpg]
Cevapla
#4
Paylasiminiz için tesekkür ederim. Sag olasiniz.
O güzel yüreğinize selam olsun.İyi ki varsınız.
Cevapla
#5
Gelen ziyaretçilere de bu zevki tattirmalari çok hos. Konu için tesekkür ederiz, canim. Opucuk
So I'm never gonna dance again
The way I danced with you
Never without your love

Cevapla
#6
Çok çesidi varmis.Tanitim için tesekkürler.Smile
İmzanız büyük olduğundan silinmiştir.
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi