yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Son (손)
#1
Son (손)


Son soyadının Çince bir tek yazılışı vardır. Bazı araştırmalara göre 118 tane Son soyu olduğu belirtilmektedir fakat sadece 7 tanesi belgelenmiştir. Efsaneye göre, Son soyunun kurucu atası Kuryema seçildi ve bir altı öncesi ön-Shilla’nın 6 büyüklerindendi ve Pak Hyŏkkŏse ilk Shilla kralı oldu.İlk belgelenen atası, ancak Sun olarak adlandırıldı. Shilla döneminde çok yoksul bir varlık olarak yaşadığı söylenir. Onun oğlu bir yemek yiyendi ve Sun’un yaşlı annesinin yiyeceklerini olduğu gibi yedi. Sun, onun her zaman başka bir oğlu olsun isterdi ancak annesinin yeri doldurulamaz olduğunu biliyordu, dağlara onu gömmeğe gitmeye karar verir. O, yerin dibini kazıyordu ancak bir çan buldu. O, yakınındaki bir ağaç üzerine çanı astı ve çaldı. Öylesine yüksek sesle ve net bir ses çıkarıyordu ki çan, kral bile çan sesini duydu ve araştırmak için geldi.Kral çana çok şaşırdı ve Sun’ a bir ev ve yiyecek verdi. Sonra, bir Budist tapınağı üzerine inşa edildi. Kurucu atası Iljik (veya Andong ) Son soyadının ilk başlardaki orjinali Sun idi. Ama Koryo kralı Hyŏnjong (1009-1031) saltanatı dönemimde Sun, "Son" olarak değiştirildi.


Not: ot: Son soyadı "Sohn" soyadı olarakta bilinir. Güney Kore de 2000 yılında yapılan sayımlara göre bu soyadını kullanan 415,182 kişi vardır.

Son Soyadlı Ünlüler

Sohn Kee-chung
Son Byong-hi
Son Ye-jin
Shon Seung-mo
Son Dam Bi
Son Ho-young

English:

There is one Chinese character for the Son surname. Some sources mention as many as 118 clans for the Son family, but only seven can be documented. According to legend, the Son clan’s founding ancestor was named Kuryema and was one of the six pre-Shilla elders who made Pak Hyŏkkŏse the first king of Shilla. The first documented ancestor, however, was called Sun. Sun is said to have lived a poverty-stricken existence in the Shilla period. His son was a voracious eater and ate Sun’s old mother’s food as well as his own. Sun, feeling that he could always get another son but that his mother was irreplaceable, decided to go into the mountains to bury his son. When he dug into the ground, however, he found a bell. He hung the bell on a nearby tree and rang it. So loud and clear was the cry of the bell that the king heard it in the palace below and came to investigate. The king was amazed at the bell and gave Sun a house and food. Later, a Buddhist temple was built on that spot. The founding ancestor of the Iljik (or Andong) Son clan originally bore the surname Sun, but during the reign of Koryŏ king Hyŏnjong (1009–1031), Sun was changed to Son.

Note: Son or Sohn is a common Korean family name. As of 2000, there 415,182 people by this surname in South Korea.

List of famous Sons

Sohn Kee-chung
Son Byong-hi
Son Ye-jin
Shon Seung-mo
Son Dam Bi
Son Ho-young
Cevapla
#2
O degilde A olsaymis acaba korelimiyim derdim Biggrin SaN Biggrin
İmza İmza Dediğin Nedir ki Gülüm Ben Seni İmzasız da Severim. ???
Bir İnsan Bilmiyorsa Ne İstediğini, Hem Karşısındakini Ziyan Eder, Hem Kendini. Dibini Görmediğin Suya Dalmadığın Gibi,
Emin Olmadığın
SEVGİYE, TESLİM ETME KENDİNİ.!
WWW
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise