yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samo / 사모
#1

Samo / 사모

[Resim: gl3d.jpg]

Üst sınıf erkekler tarafından resmi bir üniforma ile giyilebilir bir resmi şapkadır. Önemli Halk Malzemelerinde 241. olarak belirlenmiştir.


Nesne Tarihi

Samo, Joseon dönemine kadar Goguryeo döneminde onların hükümet yetkilileri tarafından üniforma ile giyilen bir şapkadır. Genel olarak Samo, resmi bir üniforma parçası olarak giyilmektedir, ama damadında düğün töreni sırasında giymesine izin verilmiştir. Samo'nun farklı kullanım amaçlarına uygun hem siyah hemde beyaz renk çeşidi bulunmaktadır. Beyaz Samo ulusal yas dönemlerinde, siyah ise sıradan bir ofis üniformasının bir parçası olarak giyilirdi. Şapkanın yüzeyi, etrafında uygulanan ince ipek, bambu ve at kılından oluşmaktadır. Samo ismi ince ipekten yapılmış bir şapka anlamına gelmektedir. Samo'nun arka kısmı ön kısmından daha yüksektir ve arka kısmında iki bağlı kanat bulunmaktadır.


English


It is a an official hat to be worn with an official uniform by upper‐class men. It was designated as Important Folk Material No. 241.

History of the Object

The samo is a hat, worn by government officials with their uniform from the Goguryeo period until the Joseonperiod. In general, the samo was worn strictly as part of an official uniform, but bridegrooms were also allowed to wear it during wedding ceremonies. The samo came in both black and white colors, used for different purposes. The samo in black was worn as part of an ordinary office uniform, while the samo in white was worn during periods of national mourning. The surface of the hat is formed with bamboo and horsehair, with thin silk applied around it. The name samo means a hat made of thin silk. The rear part of the samo is higher than the front part and two wings are attached to the rear part.

Kaynak / Source

autumn_flower
Cevapla
#2
[Resim: gl3d.jpg]

[Resim: d5ws.jpg]

[Resim: 3bbg.jpg]
Cevapla
#3
[Resim: 46uw.jpg]

[Resim: 2sy4.jpg]

[Resim: etls.jpg]

[Resim: 92hh.jpg]
Cevapla
#4
[Resim: bwt2.jpg]

[Resim: ib7o.jpg]

[Resim: q30v.jpg]
Cevapla
#5
Ulusal yas günlerinde giyilen beyaz Samo...

[Resim: 9ijo.jpg]
Cevapla
#6
Konu için teşekkürler.
BLACK PINK ♥ TWICE ♥ A PINK ♥ EXID

K-POP
BTOB ♥ EXO ♥ BTS ♥ SUPER JUNIOR ♥ SS501 ♥ HIGHLIGHT ♥ B1A4 ♥ VIXX ♥ JYJ
LEE CHANGSUB
Cevapla
#7
Sunum için teşekkür ederiz...Onay

>>> https://www.facebook.com/KoreaFansWorld
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi