yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S. Korea's March Exports Up 6.1 Pct
#1
S. Korea's March Exports Up 6.1 Pct
Güney Kore'nin İhracatı Mart Ayında %6.1 Yükseldi

SEJONG, 16 Nisan (Yonhap)

Gümrük Ofisi Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Güney Kore'nin mart ayındaki ihracatının bir önceki yıla kıyasla yüzde 6,1 oranında arttığını ve yarı iletken ve petrokimya ürünlerine olan güçlü talebin büyük ölçüde yükseldiğini söyledi.

Kore Gümrük Hizmetine göre, bir önceki yıl 44,6 milyar dolar olan ülkenin giden sevkıyatları Mart ayında 51,6 milyar ABD doları olarak gerçekleşti.

Mart sayımları, ülkenin aylık ihracatının arttığı 17. ayı işaret ediyor.

İthalat, söz konusu dönemde yüzde 5,2 oranında artarak 44,8 milyar dolara yükseldi ve bu da 6,8 milyar dolarlık bir ticaret fazlasına yol açtı.

Chip ihracatı, bir önceki yıla göre Mart ayında yüzde 43,9 oranında artarak, geçen ayki ihracat artışına büyük bir destek sağladı. Petrokimya ürünleri sevkıyatları yüzde 1,1 oranında artmış, ancak otomobil ve gemi satışları sırasıyla yüzde 8,1 ve yüzde 30,9 oranında azalmıştır.

Güney Kore'nin en büyük ticaret ortağı olan Çin'e yapılan sevkıyatlar %16,6 arttı ancak yerel olarak üretilen mallar için ikinci en büyük denizaşırı pazar olan Amerika Birleşik Devletleri’ne sevkıyatlar yüzde 1’e düştü. Ofis, Vietnam'a yapılan ihracatın da söz konusu dönemde yüzde 3,3 oranında azaldığını söyledi.

[Resim: dORz6L.jpg]

English

SEJONG, April 16 (Yonhap)

South Korea's exports rose 6.1 percent in March from a year earlier, largely thanks to strong demand for semiconductors and petrochemical goods, the customs office said Monday.

The country's outbound shipments were tallied at US$51.6 billion in March, compared with $44.6 billion a year earlier, according to the Korea Customs Service.

The March tally marks the 17th straight month that the country's monthly exports increased.

Imports rose 5.2 percent over the cited period to $44.8 billion, resulting in a trade surplus of $6.8 billion, it added.

Chip exports surged 43.9 percent in March from a year earlier, providing a big boost to last month's export growth. Shipments of petrochemical goods advanced 1.1 percent, but those for automobile and ships dropped 8.1 percent and 30.9 percent, respectively.

Shipments to China, South Korea's biggest trading partner, advanced 16.6 percent, but those to the United States, the second-largest overseas market for locally made goods, fell 1 percent. Exports to Vietnam also sank 3.3 percent over the cited period, the office said.

Kaynak / Source
You're a sky
full of stars

[Resim: 0E8dXo.gif]
Cevapla
#2
Teşekkür ederiz.

>>> https://www.facebook.com/groups/kgfatr/

>>> https://www.facebook.com/koreaorganizationtourism/
Cevapla
#3
Teşekkür ederiz. Smile
Cevapla
#4
Teşekkür ederiz. Smile
Cevapla
#5
Teşekkürler. Smile
☆♡ Duygu ♡☆
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise