yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Queen of Diet / Young-ok Baek
#1

Queen of Diet

Korece Adi: Diet-eui Yeowang
Yazar: Young-ok Baek
Yayıncı: Munhakdongne


Bir çok bayan parlak ciltli ve bilbordları ve TV reklamlarını süsleyen bembeyaz dişli, parlak tenli, güzel, ince ve fit kadın imajına kavuşmak için koşu bandı üzerinde çalışıyor veya aç kalıyor olabilir.

Kızlar geride bir şey bırakmamak ve fazladan poundları harcamak amacıyla peşin dietler yapıyorlar.

Ancak zihinde beliren ideal kadın imajı toplum tarafından şekillendirilir ve kadınlar bu imajların her hangi birine benzemekte başarısız olurlarsa, en azından imaj-bilinçli bu toplumda sıklıkla bir mağlup olarak düşünüleceklerdir.

Kadınlar için diyetin anlamı nedir ve kadınlar neden diyet yapar? Baek Young-ok tarafından kaleme alınmış yeni roman ‘Diyet Kraliçesi’ , ünlü chick lit (modern kadın edebiyatı) yazarı, diyetlerin karanlık tarafını ve kadınların ince vücutlara olan fanatik takıntılarını anlatır.
Kitap herkes tarafından hayran olunan olmak amacıyla diyet yapanların kendilerini gerçek olmayan figürlere dönüştürmeye nasıl zorladıklarını gösterir.

Roman açık oturumlarda obeziteyi sosyal ayrım ve fiziksel dezavantajın bir sebebi olarak tanımlayan bir uç dosya olarak yer alıp, ayrıca güzelliğin sosyal standartlarını takibe zorlanan kadınlara karşı oluşan sosyal önyargıyı gözler önüne seriyor. Hikaye, ayrıca göz alıcı yemekler, aşk, ev hayvanları ve moda mevzularıyla harmanlanmış.
Yazar, kadınların sağlıklı olmak için değil sıska olmak için diyet yaptıklarını söylüyor. "Açıkça görünüyor ki, diyet modern kadının ciddi bir hastalığıdır” diyor.

--Chung Ah-young

Kaynak

[Resim: hanbook2116110174514.jpg]

_English_

Korean Title: Diet-eui Yeowang
Author: Young-ok Baek
Publisher: Munhakdongne


Many women might labor on the treadmill or starve themselves to live up to the image of a beautiful, thin, fit woman with glowing skin and bright white teeth that flash in street ads and television commercials.

In order not to be left behind, girls are going on crash diets to lose those extra pounds.

But the mental picture that the ideal female figure conjures up is formed by society and if women fail to resemble any of these images, they are often regarded as a loser at least in this image-conscious society.

What does a diet mean for women and why do they go on them? "Queen of Diet," a new novel written by Baek Young-ok, a renowned chick lit author, delves into the dark side of diets and women's fanatical obsession with the slim bodies.
The book shows how most dieters force themselves to become the unrealistic figures in order to be admired by all.

The novel takes the reality program as an extreme case that defines obesity as a cause for social discrimination, and a physical handicap, but also shows the social prejudice against women who are forced to follow the social standards of beauty. The story is also mixed with glamorous cuisine, love, pets and fashion subjects.
The writer said that women diet not to be healthy but to be skinny. "Apparently, dieting is the most serious disease for modern women," she said.

--Chung Ah-young

Source~~THE LIFE IS BETTER WITH KOREA-FANS ~~#2
"Yazar, kadinlarin saglikli olmak için degil siska olmak için diyet yaptiklarini söylüyor." Kismen dogru diyor. Birçok kisi zayiflayayim diye yemek bile yemiyor. Bu konuya deginmesi güzel olmus. Tanitim için tesekkürler. Smile
#3
Yazar evrensel bir konuya deginmis. Kadinlar ve diyet. :d

Elestirel bir üslupla kadinlarin güzel görünmek ugruna aç kaldiklarini anlatmis.
Paylasim için tesekkürler ablacigim.=))
#4
''Açikça görünüyor ki, diyet modern kadinin ciddi bir hastaligidir.” Bencede. OnayKatiliyorum bu düsünceye. Paylasimin için çok tesekkür ederim ablacigim. Emegine saglik. Opucuk
♥ 07 merve ♥TÜRKİYE ℂ⋆
#5
(18-08-2010, Saat: 14:45)mavisülün Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yazar, kadinlarin saglikli olmak için degil siska olmak için diyet yaptiklarini söylüyor. "Açikça görünüyor ki, diyet modern kadinin ciddi bir hastaligidir” diyor.

Iste bunlari iyi söylemis yazarimiz. Hem de siskalar çirkin gözüküyor bence ama bu takintili kadin milleti neden bunu görmüyor ki?
Konu için tesekküler Hale abla.


-Tatsuya Ueda-
KAT-TUN


Yosu F.CUZ'u seviyor (:
❤ afazi ❤ Ho Min ❤
Spoiler göster
#6
Diyetin saglikli olmak için yapilmasi gerektigini vurgulamak istemis yazar...Onay
Konu için tesekkürler Hale ablacigim. Opucuk

.. ♥ ♥ ♥
youtube.com/cherijaamu

Spoiler göster
WWW
#7
Tesekkürler. BiggrinBiggrin
#8
Bence hos bir kitap.Konu için tesekkürler. Smile

[Resim: 95JXbN.png]


Fotoğrafa Tıkla Gel! Smile
WWW
#9
Ben bu yazari çok sevdim... Bence çok hakli ... Biggrin

Konu için tesekkürler Hale abla. Smile

♥Yoon Si Yoon♥

[Resim: x5v6c9z.gif]
Spoiler göster


#10
Güzel bir kitaba benziyor. Onay Tesekkürler abla.
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise