yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PyeongChang2018 Paralympic Winter Games
#1
PyeongChang2018 Paralympic Winter Games

[Resim: vjVXqp.jpg]

Oyun Periyotu: 9-18 Mart 2018 (10 gün)
Mekan Konumu: PyeongChang, Gangneung, Jeongseon

PyeongChang2018 Paralimpik Kış Olimpik Oyunları Kore Cumhuriyetinin Gangwon Eyaleti PyeongChang'da Mart 2018'in 9'dan 18'ine kadar 10 gün olarak düzenlenecektir. PyeongChang, 2018 Paralimpik Kış Olimpiyatları Oyunlarının ev sahibi şehri olarak ardı ardına üç tekliften sonra 7 Temmuz 2011'de yapılan 123. IOC Oturumunda alınan oy çoğunluğuyla seçilmiştir. Paralimpik Kış Olimpiyatları Oyunları 1988'de Seoul Olimpik Oyunlarından 30 sene sonra ilk kez Kore'de düzenlenecektir. PyeongChang Açılış ve Kapanış Seremonileri ve birçok kar sporlarının sahnesi olacak. Alp hızı müsabakaları Jeongseon'da gerçekleşecek ve tüm buz sporları Gangneung'un kıyı şehrinde müsabakaya girecek.

Vizyon
Dünyanın en iyi sporcuları Asya'nın merkez sahnesinde Yeni Ufuklar başlatmak için mücadele edecekler ve Kore Cumhuriyeti, Gangwon Eyaleti için sürdürülebilir bir miras oluşturulmuş olacak.

Yeni Ufuklar
• Kültürel Yeni Ufuklar
Geleneğin uluslararası kültürle harmanladığı yeni kültürün refahı
• Ekolojik Yeni Ufuklar
Yeşil büyümeye öncülük etmek için ekolojik ve endüstriyel altyapının kurulması
• Coğrafi Yeni Ufuklar
Dünyayla Güney ve Kuzey Kore arasındaki iletişimi sağlamak için sahneler açmak vasıtasıyla sınırların ötesindeki ufukları genişletme
• Ekonomik Yeni Ufuklar
Ev sahibi şehir önemli dayanak desteği olarak ulusal ekonomi tarafından katma değer ile ekonomik yapı yeniden şekil verilme

Anahtar Amaçlar
- Kültür Oyunları
- Ekolojik Oyunları
- Barış İçin Oyunlar
- Ekonomik Oyunlar
- ICT (Bilişim ve İletişim Teknolojileri) Oyunları

2018 PyeongChang'ın Hedefleri
Dil engelleri olmaksızın Olimpik Oyunları dünyanın en iyi otomatik yorumlama ve çeviri teknolojileri sayesinde gerçekleştirmek.
Biz Kore'de bilişim ve iletişim teknolojileri ile ilgili endüstrilerini bir noktada birleştirmek ve turizm desteklenmesi için dayanışmayı güçlendireceğiz.

Slogan
Passion (Hırs). Connected (Birleştirilmiş).
Passion.Connected herkesin dünyada başvurduğu kış sporları için paylaşılan tutkuyla birleştirilen kış sporlarının sürekli büyümesinde yeni ufuklar açmak için herhangi bir yerde, her zaman, her nesline açık bir dünya.

'Passion' çok güçlü bir duygu, sevgi ve bir şeye düşkünlüğü anlamındadır. PyeongChang, birbirine ilham veren ve Korelilerin sıcak sevgilerini paylaştığı bir yeri sembolize eden küresel festivallerin bir yeridir. Aynı zamanda olimpiyat ruhunu ve Korelilerin sıcak yürekliliğini de ifade eder.

'Connected' bağlamak, katılmak, birleştirmek, köprü kurmak ve anlamak anlamına gelir. PyeongChang, tüm nesillerin Kore'nin yenilikçi teknolojisi ve kültürel yakınlaşması vasıtasıyla herhangi bir zaman ve nerede olursa olsun birbirine ilham veren bir yerdir ve yeni bir başlangıç, uyumlu hale gelmiş bir dünya Kış Olimpik Oyunları için yeni bir ufuk açılması anlamına geliyor.

Amblem
[Resim: W7agOP.jpg]

Spor
2018 PyeongChang Paralimpik Kış Olimpik Oyunlarına katılan sporcular 15 spor disiplininde mücadele edecekler.

Kar Sporları
4 Disiplin
Alp Disiplininde Kayak
Biatlon
Kros Kayağı
Snowboard

Buz Sporları
2 Disiplin
Buz Hokeyi
Tekerlekli Sandalye Curling

Müsabaka Yerleri
[Resim: 3EMv45.jpg]

2018 PyeongChang Kış Olimpik Oyunlarının tüm müsabaka yerleri PyeongChang Olimpik Stadı'ndan 30 dakikalık sürüş mesafesinde bulunmaktadır.

Maskot
[Resim: 6JbrzE.png]

Kaynak
Cevapla
#2
English

Games Period: 9 – 18 March 2018 (10 days)
Venue Location: PyeongChang, Gangneung, Jeongseon

The PyeongChang 2018 Paralympic Winter Games will be held for 10 days from 9 to 18 March, 2018 in PyeongChang, Gangwon Province, the Republic of Korea.
PyeongChang was selected as the host city of the 2018 Paralympic Winter Games after receiving a majority vote at the 123rd IOC Session held on 7 July, 2011 after three consecutive bids. The Paralympic Winter Games will be held in Korea for the first time in 30 years after the Seoul Paralympic Games in 1988. PyeongChang will be the stage for the Opening and Closing Ceremonies and most snow sports. Alpine skiing events will take place in Jeongseon, and all ice sports will be competed in the coastal city of Gangneung.

Vision
The world’s best athletes will compete on Asia’s centre stage to launch New Horizons in winter sports and create a sustainable legacy for Gangwon Province and the Republic of Korea.

New Horizons
• Cultural New Horizons
Prosperity of new culture where tradition blends with international culture
• Environmental New Horizons
Establishing environmental and industrial infrastructure to lead green growth
• Geographical New Horizons
Expanding the horizons beyond borders with a stage open for communication between South and North Korea and with the world
• Economic New Horizons
Host City reinstated as a major pillar underpinning the national economy by reinventing economic structure with added value

Key Objectives
- Cultural Games
- Environmental Games
- Games for Peace
- Economic Games
- ICT Games

Goals of PyeongChang 2018
The Olympic Games without language barriers will be realized through the world’s best automatic interpretation and translation technologies.
We will reinforce cooperation so that we can promote the ICT and related convergence industries and tourism in Korea.

Slogan
Passion.Connected.
Passion.Connected refers to a world in which everyone is connected with shared passion for winter sports, a world open to any generation anywhere, anytime, to open new horizons in the continued growth of winter sports.

'Passion' means a very strong feeling, affection and something one is fond of. PyeongChang is a place of global festivals that inspires each other and symbolises a place where Koreans share their warm affection. It also expresses the Olympic spirit and the warm heartedness of Koreans.

'Connected' means to link, join, combine, bridge , and understand. PyeongChang is a place where all generations can participate and inspire each other anytime and anywhere through Korea’s innovative technology and cultural convergence, and it means opening a new horizon for a new beginning, a harmonized world and the Olympic Winter Games.

Emblem
[Resim: W7agOP.jpg]

Sports
Athletes taking part in the PyeongChang 2018 Paralympic Winter Games will compete in 15 sport disciplines.

Snow Sports
4 Disciplines
Alpine Skiing
Biathlon
Cross-Country Skiing
Snowboard

Ice Sports
2 Disciplines
Ice Hockey
Wheelchair Curling

Venues
[Resim: 3EMv45.jpg]

All competition venues of PyeongChang 2018 Paralympic Winter Games are located within 30 minutes’ driving distance from the PyeongChang Olympic Stadium.

Mascot
[Resim: 6JbrzE.png]

Source
Cevapla
#3
Cevapla
#4
PyeongChang2018 Paralympic Winter Games
Mehtap OCAK

>>> https://www.facebook.com/groups/kgfatr/
Cevapla
#5
Teşekkür ederiz. Smile
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise