yukari
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pak Kyongni / 박경리 (Novelist)
#1
Pak Kyongni / 박경리 (Novelist)

[Resim: 3olD2M.jpg]

Doğum / Ölüm
1926 ~ 2008

Meslek
Roman Yazarı

Adı
Kyongni

Soyadı
Pak

Korece
박경리

Pak Kyongni çıkış yaptığında, ''Eğer mutlu olsaydım yazmaya başlamamış olurdum.'' sözlerini söylemişti. Pak daha sonra, ''Annem ve kızımla yaşıyorum ve maddi olarak tek başıma onları desteklemek zorundaydım. Sıkıntıdan kurtulmak için umut vardı ve yazmaya başladım.'' demiştir. Kederli kişisel hayatı ile birlikte, insanın onurlu yaşamını ele alarak altını çizmiş ve iş hayatında etkili olmuştur.
Pak kariyerine bir roman yazarı olarak başladı. Hesaplama (계산, Gyesan) eseri, onun erken atıldığı iş hayatında yaşadığı talihsiz olaylara ve zorluklara rehberlik etmiştir. Güvensizlik Zamanı (불신시대, Bulsin Sidae) ve Karanlık Zamanı (암흑시대, Amheuk Sidae) romanlarının anlatımı genellikle doğrudan kendi hayatı ile ilgili olarak kocasını, oğlunu kaybetmiş, annesi ve kızı ile birlikte yaşayan anlatımlar vardır. Daha sonraki çalışmalarında, Eczacı Kim'in Kızları (김약국의 딸들, Kimyakgukui Ttaldeul), yine zorluklarla hayatını geçindiren ve yaşayan bir karakteri ele almıştır. Ancak, Kore Savaşı ile birlikte kurgusal yazılarını gündelik hayata yansıtmış ve daha çeşitli yazma teknikleri kullanarak objektif bakış açısına çalışarak daha farklı noktalara değinmiştir.
Pak tüm eserlerinde insan onurunun önemini vurgulamıştır. Kendine göre en asil olan şeyin insan onurunu korumak olarak tanımlamıştır. Ayrıca insan haysiyeti için, geleneklerini, hükmünü ve düzenini koruyamayan insanları da eleştirmiştir çünkü insan onurunu koruyamayan insan arzularına yenik düşer ve hor görülür. Ayrıca onun eserleri, insan izolasyonu, sevgi ve mutlak güven ile ilgilidir.

|| English ||

Birth / Died
1926 ~ 2008

Occupation
Novelist

First Name
Kyongni

Family Name
Pak

Korean Name
박경리

When Pak Kyongni debuted, she said "If I had been happy, I would have not begun writing." Park also said later, "I live with my mother and daughter and had to support them financially by myself. I began writing since I had hope to get away from my adversity." Her sorrowful personal life surely influenced her works, where she emphasized human dignity.
Pak started her career as a writer with the novel, Calculations (계산, Gyesan) and her early work was heavily guided by her unfortunate life. Each narrator in her novels like Time of distrust (불신시대, Bulsin Sidae) and Time of Darkness (암흑시대, Amheuk Sidae) are often a daughter living with her mother who lost her husband and son, which was true with her own life. In her later work, The Daughters of Pharmacist Kim (김약국의 딸들, Kimyakgukui Ttaldeul), she still deals with characters who get over with their difficulties. However, she got more objective point of view in that her fictional setting moved from the Korean war to everyday life and employed more various writing techniques and topics.
Pak showed the importance of human dignity in all her works. She defined human dignity as protecting the noblest thing for oneself. She criticized a tradition, a system, and authority which cause people not to protect their dignity, and also disdained people who lost their dignity because of their desires. Additionally, her works are concerned with human isolation, absolute trust in love.

Kaynak / Source
[Resim: ZEEa1g.gif]
`·.¸¸.·´´¯`TTTOP`·.¸¸.·´´
ONLY BIGBANG ONLY V.I.P
CHOI SEUNG HYUN | KWON HYUK
Alıntı
#2
Pak Kyongni / 박경리 (Novelist)
Translate: Tuğçe ÖZSOY

>>> https://www.facebook.com/groups/kgfatr/
Alıntı
#3
'Eğer mutlu olsaydım yazmaya başlamamış olurdum.''

Teşekkür ederiz... Smile
D.Mod. » 01.07.2011
Mod. » 19.07.2011
Süper Mod. » 18.08.2011
Koordinatör » 26.10.2011
Co-admin » 27.01.2012
Admin » 24.03.2012
S.Admin » 30.11.2012
Alıntı
#4
Tanıtım için teşekkürler. ^^
[Resim: zpULqK.gif]

Ayenzel
Tumblr
Alıntı
#5
Teşekkür ederiz. Smile
#소고했어요 #종현아
#RIP
1990 - ∞
Alıntı
#6
Teşekkür ederiz. Smile
Alıntı
#7
Teşekkürler. ^^
You're a sky
full of stars

[Resim: 0E8dXo.gif]
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi