yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Olympic Winter Games PyeongChang 2018
#1
Olympic Winter Games PyeongChang 2018

[Resim: WGpPzq.jpg]

Oyun Periyotu: 9-25 Şubat 2018 (17 gün)
Mekan Konumu: PyeongChang, Gangneung, Jeongseon

XXIII Kış Olimpik Oyunları Kore Cumhuriyetinin Gangwon Eyaleti PyeongChang'da Şubat 2018'in 9'dan 25'ine kadar 17 gün olarak düzenlenecektir. PyeongChang, 2018 Kış Olimpiyatları Oyunlarının ev sahibi şehri olarak ardı ardına üç tekliften sonra 6 Temmuz 2011'de yapılan 123. IOC Oturumunda alınan oy çoğunluğuyla seçilmiştir. Kış Olimpiyatları Oyunları 1988'de Seoul Olimpik Oyunlarından 30 sene sonra ilk kez Kore'de düzenlenecektir. PyeongChang Açılış ve Kapanış Seremonileri ve birçok kar sporlarının sahnesi olacak. Alp hızı müsabakaları Jeongseon'da gerçekleşecek ve tüm buz sporları Gangneung'un kıyı şehrinde müsabakaya girecek.

Vizyon
Dünyanın en iyi sporcuları Asya'nın merkez sahnesinde Yeni Ufuklar başlatmak için mücadele edecekler ve Kore Cumhuriyeti, Gangwon Eyaleti için sürdürülebilir bir miras oluşturulmuş olacak.

Yeni Ufuklar
• Kültürel Yeni Ufuklar
Geleneğin uluslararası kültürle harmanladığı yeni kültürün refahı
• Ekolojik Yeni Ufuklar
Yeşil büyümeye öncülük etmek için ekolojik ve endüstriyel altyapının kurulması
• Coğrafi Yeni Ufuklar
Dünyayla Güney ve Kuzey Kore arasındaki iletişimi sağlamak için sahneler açmak vasıtasıyla sınırların ötesindeki ufukları genişletme
• Ekonomik Yeni Ufuklar
Ev sahibi şehir önemli dayanak desteği olarak ulusal ekonomi tarafından katma değer ile ekonomik yapı yeniden şekil verilme

Anahtar Amaçlar
- Kültür Oyunları
- Ekolojik Oyunları
- Barış İçin Oyunlar
- Ekonomik Oyunlar
- ICT (Bilişim ve İletişim Teknolojileri) Oyunları

2018 PyeongChang'ın Hedefleri
Dil engelleri olmaksızın Olimpik Oyunları dünyanın en iyi otomatik yorumlama ve çeviri teknolojileri sayesinde gerçekleştirmek.
Biz Kore'de bilişim ve iletişim teknolojileri ile ilgili endüstrilerini bir noktada birleştirmek ve turizm desteklenmesi için dayanışmayı güçlendireceğiz.

Slogan
Passion (Hırs). Connected (Birleştirilmiş).
Passion.Connected herkesin dünyada başvurduğu kış sporları için paylaşılan tutkuyla birleştirilen kış sporlarının sürekli büyümesinde yeni ufuklar açmak için herhangi bir yerde, her zaman, her nesline açık bir dünya.

'Passion' çok güçlü bir duygu, sevgi ve bir şeye düşkünlüğü anlamındadır. PyeongChang, birbirine ilham veren ve Korelilerin sıcak sevgilerini paylaştığı bir yeri sembolize eden küresel festivallerin bir yeridir. Aynı zamanda olimpiyat ruhunu ve Korelilerin sıcak yürekliliğini de ifade eder.

'Connected' bağlamak, katılmak, birleştirmek, köprü kurmak ve anlamak anlamına gelir. PyeongChang, tüm nesillerin Kore'nin yenilikçi teknolojisi ve kültürel yakınlaşması vasıtasıyla herhangi bir zaman ve nerede olursa olsun birbirine ilham veren bir yerdir ve yeni bir başlangıç, uyumlu hale gelmiş bir dünya Kış Olimpik Oyunları için yeni bir ufuk açılması anlamına geliyor.

Amblem
[Resim: 3plV5O.jpg]

Spor
2018 PyeongChang Kış Olimpik Oyunlarına katılan sporcular 15 spor disiplinindeki 102 müsabaka mücadele edecekler. Oyunlar, 100'den fazla altın madalya ile Kış Olimpik Oyunları ilk kez gerçekleşecek.
Bilhassa Snowboard Big Air (erkekler, kadınlar), Speed Skating Mass Start (erkekler, kadınlar), Curling Mixed Doubles, Alp Ski Kayak Takımı gibi 6 yeni müsabaka programa eklenecek. 2018 PyeongChang ayrıca Kış Olimpiyat Oyunları tarihinde azami sayıda bayanın ve karma müsabakalar için sahnelenecek.

Kar Sporları
7 Disiplin
Alp Disiplininde Kayak
Biatlon
Kros Kayağı
Serbest Stil Kayak
Nordik Kombine
Kayak Atlayışı
Snowboard

Buz Sporları
5 Disiplin
Kısa Pist Hız Pateni
Hız Pateni
Artistik Patinaj
Buz Hokeyi
Curling

Kızaklı Sporlar
3 Disiplin
Yarış Kızağı
Kızak
Skeleton

Müsabaka Yerleri
[Resim: ROpvAG.jpg]

2018 PyeongChang Kış Olimpik Oyunlarının tüm müsabaka yerleri PyeongChang Olimpik Stadı'ndan 30 dakikalık sürüş mesafesinde bulunmaktadır.

Maskot
[Resim: pGNDAN.jpg]

Kaynak
Cevapla
#2
English

Games Period: 9 - 25 February 2018 (17 days)
Venue Location: PyeongChang, Gangneung, Jeongseon

The XXIII Olympic Winter Games will be held for 17 days from 9 to 25 February 2018 in PyeongChang, Gangwon Province, the Republic of Korea. PyeongChang was selected as the host city of the 2018 Olympic Winter Games after receiving a majority vote at the 123rd IOC Session held on 6 July 2011 after three consecutive bids. The Olympic Winter Games will be held in Korea for the first time in 30 years after the Seoul Olympic Games in 1988. PyeongChang will be the stage for the Opening and Closing Ceremonies and most snow sports. Alpine speed events will take place in Jeongseon, and all ice sports will be competed in the coastal city of Gangneung.

Vision
The world’s best athletes will compete on Asia’s centre stage to launch New Horizons in winter sports and create a sustainable legacy for Gangwon Province and the Republic of Korea.

Yeni Ufuklar
• Cultural New Horizons
Prosperity of new culture where tradition blends with international culture
• Environmental New Horizons
Establishing environmental and industrial infrastructure to lead green growth
• Geographical New Horizons
Expanding the horizons beyond borders with a stage open for communication between South and North Korea and with the world
• Economic New Horizons
Host City reinstated as a major pillar underpinning the national economy by reinventing economic structure with added value

Key Objectives
- Cultural Games
- Environmental Games
- Games for Peace
- Economic Games
- ICT Games

Goals of PyeongChang 2018
The Olympic Games without language barriers will be realized through the world’s best automatic interpretation and translation technologies.
We will reinforce cooperation so that we can promote the ICT and related convergence industries and tourism in Korea.

Slogan
Passion.Connected.
Passion.Connected refers to a world in which everyone is connected with shared passion for winter sports, a world open to any generation anywhere, anytime, to open new horizons in the continued growth of winter sports.

'Passion' means a very strong feeling, affection and something one is fond of. PyeongChang is a place of global festivals that inspires each other and symbolises a place where Koreans share their warm affection. It also expresses the Olympic spirit and the warm heartedness of Koreans.

'Connected' means to link, join, combine, bridge , and understand. PyeongChang is a place where all generations can participate and inspire each other anytime and anywhere through Korea’s innovative technology and cultural convergence, and it means opening a new horizon for a new beginning, a harmonized world and the Olympic Winter Games.

Emblem
[Resim: 3plV5O.jpg]

Sports
Athletes taking part in the Olympic Winter Games PyeongChang 2018 will compete in 102 events in 15 sport disciplines. The Games will be the first ever Olympic Winter Games with over 100 gold medals.
In particular, 6 new events such as Snowboard Big Air (men, women), Speed Skating Mass Start (men, women), Curling Mixed Doubles, Alpine Skiing Team Event will be added to the programme. PyeongChang 2018 will also be the stage for the greatest number of women’s and mixed events in the history of Olympic Winter Games.

Snow Sports
7 Disciplines
Alpine Skiing
Biathlon
Cross-Country Skiing
Freestyle Skiing
Nordic Combined
Ski Jumping
Snowboard

Ice Sports
5 Disciplines
Short Track Speed Skating
Speed Skating
Figure Skating
Ice Hockey
Curling

Sliding Sports
3 Disciplines
Bobsleigh
Luge
Skeleton

Venues
[Resim: ROpvAG.jpg]

All competition venues of Olympic Winter Games PyeongChang 2018 are located within 30 minutes’ driving distance from the PyeongChang Olympic Stadium.

Mascot
[Resim: pGNDAN.jpg]

Source
Cevapla
#3
Cevapla
#4
Teşekkürler. (:
#4everpcy
Cevapla
#5
Teşekkür ederiz. Smile
Cevapla
#6
Paylaşımınız için teşekkür ederim.
O güzel yüreğinize selam olsun.İyi ki varsınız.
Cevapla
#7
Olympic Winter Games PyeongChang 2018
Translated by Mehtap OCAK

>>> https://www.facebook.com/groups/kgfatr/
Cevapla
#8
Teşekkürler. ^^
[Resim: zpULqK.gif]

Ayenzel
Tumblr
Spoiler göster
Cevapla
#9
Her türlü olimpiyat ve şampiyonaları kaçırmayan ben için harika olacağına inanıyorum. Wink
Teşekkürler. Angel
시노시작Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise