yukari
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Namjeju Gamsan Village Flower
#1
Aspidistra Elatior Flower / Aspidistra Elatior Çiçeği

[Resim: aspidistraelatior.jpg]

Bu çiçeğin merkezi (ortası) dışarıda, açık havada kalarak olgunlaşır ve köklerini yer altının her bir yanına yayar. Yaprakları çok büyük olmakla beraber rengi de koyu yeşildir. Yaprakların şekli oval ve uzunluğu 35-50 cm'dir. Büyüme aşamasındayken yaprakları kapalı ve teraziye benzerdir. Bu bitki Nisan-Mayıs aylarında çiçeklenir ve çiçeklenme bitişinde bitkinin sapı uzayarak 2 ya da 7 cm uzunluğu arasında değişir. Çiçeğinin rengi koyu mora benzer bununla beraber çiçeğin şemsiyeye benzeyen 8 tane erkek organı ve dişi organı vardır.
Çiçeğin örtüsü çana benzer ve 8 parçaya bölünmüştür. Parçalar üçgen biçimindedir, içinin rengi koyu mordur ve üzerindeki noktalar da aynı rengi taşır. Meyvesinin şekli topa benzer ve olgunlaşma döneminde rengi sarıdır en sonunda yeşile döner. Yaprakları başta ekili olması nedeniyle çiçeğin görünüşü / dizilişi yeşillik olarak sınıflandırılır. Bu bitki, Korede (Jeju Adasında ve Geoje Adasında) ve Çinde bulunur.

Çeviri: minho_k-oppa

English

One leaf is grown out of each joint, and the underground root spreads aside. The leaf is full-sized and the color is dark green. Its shape is oval with the length of 30~50cm, and when it is young, it is covered with a leaf that looks like scales. The flower blooms in April ~ May, and a single flower blooms at the end of the stalk which is 2~7cm long. The flower color is similar to dark purple, and there are 8 stamens and a pistilm which looks like an umbrella.

The perianth looks like a bell and is divided into 8 pieces. The pieces are in triangular shape, the inside is dark purple and there is a spot outside which is in the same color. The fruit is berries shaped like a ball and the color is green but it becomes yellow as it ripens. Its leaves are cultivated through flower arrangement and the whole plant is classified as a foliage plant. It is distributed in Korea (Jeju Island, Geoje Island) and China.

Kaynak/SourceAlıntı
#2
Konu ve çeviri için teşekkürler. ^^ Opucuk
KINGDOM
[Resim: SWIY7k8.gif]
Alıntı
#3
Rica ederim. ^^Alıntı
#4
Konu için teşekkürler. Smile
---Bilgeliğe üç yoldan ulaşılır. Birincisi düşünmek ki en iyisidir. İkincisi kendini sınırlandırmak ki en kolayıdır. Üçüncüsü tecrübe ki en acısıdır...
=konfücyus=
Alıntı
#5
Konu için teşekkürler. Smile

[Resim: tarx.jpg]

♥ T-ARA ♥ Sexy Love ♥

Neden herkes benim sadece T-ara aşkımı biliyor ? Bundan sonra 2PM + Taecyeon aşkımı da bağıra bağıra söyleyeceğim ki birileri Taecyeon oppamı boşta zannetmesin..! Smile
Alıntı
#6
Çeviri ve paylaşım için teşekkürler canım. Opucuk
BIGBANG | RAIN | JAY PARK | OUTSIDER | SE7EN | SS501
Ben sağ oldukça solum sensin GALATASARAY
Alıntı
#7
(10-08-2012, Saat: 16:49)yalin-tugce demiş ki: Çeviri ve paylaşım için teşekkürler canım. Opucuk

Rica ederim tatlım. OpucukAlıntı
#8
Ganka Super Süpersin. Onay Teşekkürler. ^^
KLaus !
[Resim: 4nm6uj8.gif?1]
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi