yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lim Hyo-Sun / Pianist
#1

Lim Hyo-Sun

[Resim: hsl02.jpg]

Biyografisi

Başarılı piyanist Hyo-Sun Lim (1981 yılı Kore, Jeonju doğumlu) üç yaşından beri piyano çalışıyor. Filedelfiya'da Gary Graffman ile birlikte yılın en yetenekli öğrencisi olarak "Festorazzi-ödülü"nü aldığı Curtis Müzik Enstitüsü'nde okudu. Daha sonra Arie Vardi, Hannover Musikhochschule ve Leonid Margarius, Accademia Pianistica di Imola (İtalya) ile birlikte müzikal eğitimini tamamlamak için Avrupa'ya taşındı.

Gelecek ve son günlerdeki faaliyetleri: Walt Disney Konser Salonu LA, Konzerthaus Berlin, Concertgebouw Amsterdam, Palais des Beaux-Arts Brussels, Lincoln Center New York, Auditori Barcelona, ve Opera Şehir Salonu Tokyo'da olacak. Hyo-Sun ayrıca Belçika Ulusal Orkestrası, Vlaams Radio Orkestrası, Chambre de Wallonie Kraliyet Orkestrası, Dördüncü Collins Senfoni Orkestrası, Dördüncü En Değerli Senfoni Orkestrası ve the San Remo Senfoni Orkestrası ile birlikte solist olarak performans sergiledi.

Hyo-Sun Lim uluslararası birçok yarışmada büyük ödüller kazandı: Kraliçe Elisabeth Uluslararası Piyano Yarışması'nda 5.'lik ödülü, Uluslararası Viotti Yarışması'nda birincilik ve özel dinleyici ödülü kazananı, Viyana'da düzenlenen Beethoven Yarışması'nda Beethoven'ın son çalışmasıyla özel ödül, Küçük Chopin ve Oberlin Uluslararası Piyano yarışmalarında birincilik ödülleri ve Bonn'da düzenlenen Beethoven Yarışması'nda Oda Müziği ödülü.

Oda müzisyeni olarak da oldukça tanınan bayan Lim Arnold Steinhardt, Hilary Hahn, Mischa Maisky ve Daniel Lee gibi sanatçılarla ortak çalışıyor. 2006 Mayıs ve Haziran aylarında, Hilary Hahn ile birlikte oldukça beğenilen geniş kapsamlı Asya turunu yaptı (Kore, Japonya, Çin).

Bayan Lim radyoda sıkça duyulur ve İspanya Ulusal Radyo, WDR, NDR, RAI, NPR ve Radyo Belçika kanallarından canlı performans yayını yapar ve tüm Kore, Japonya, Belçika, İtalya ve İsviçre televizyonlarında izlenir.

2009 sonbahar döneminde yarı zamanlı Bach, Handel, Mozart ve Schubert çalışmalarının da dahil olduğu Naxos etiketli ilk CD'sini yayınladı.


English

Biography

Already accomplished pianist Hyo-Sun Lim (Jeonju, Korea 1981) has been studying piano since the age of three. She studied in the Curtis Institute of Music in Philadelphia with Gary Graffman, getting the "Festorazzi-award" as more outstanding student of the year. Afterwards she moved to Europe to complete her musical education with Arie Vardi, Hannover Musikhochschule and Leonid Margarius, Accademia Pianistica di Imola (Italy).

Upcoming and recent activities include performances at the Walt Disney Concert Hall LA, Konzerthaus Berlin, Concertgebouw Amsterdam, Palais des Beaux-Arts Brussels, Lincoln Center New York, Auditori Barcelona, and Opera City Hall Tokyo. She has also performed as soloist with Orchestre National de Belgique, Vlaams Radio Orkest, Orchestre Royal de Chambre de Wallonie, the Fort Collins Symphony Orchestra, Fort Worth Symphony Orchestra and the San Remo Symphony Orchestra.

Hyo-Sun Lim has won top prizes at many international competitions: 5th prize at Queen Elisabeth International Piano Competition, 1stprize, audience special prize winner at the Viotti International Competition, special prize for late beethoven works at the Beethoven Competition in Vienna, 1st prizes at the Junior Chopin and Oberlin International Piano competitions and Chamber Music prize at Beethoven Competition in Bonn.

Ms. Lim is also very well-known as a chamber musician, collaborating with artists such as Arnold Steinhardt, Hilary Hahn, Mischa Maisky and Daniel Lee. In May and June 2006, she garnered extensive critical acclaim toured Asia with Hilary Hahn (Korea, Japan, China).

Ms. Lim has been heard frequently on the radio and in live concert broadcasts from the Spanish National Radio, WDR, NDR, RAI, NPR and Radio Belgique and seen on television throughout Korea, Japan, Belgium, Italy and Switzerland.

In autumn 2009, her first CD production will be released with Naxos label, including short works by Bach, Handel, Mozart and Schubert.

Kaynak & Source
Cevapla
#2
BeaSungMi Esma, teşekkürler...Alkis

>>> http://www.facebook.com/pages/korea-fans...2387364063
Cevapla
#3
[Resim: 47hyosu.jpg]

[Resim: tm32s.jpg]

[Resim: hsl1.jpg]

[Resim: hsl3.jpg]

[Resim: hslwlc5c.jpg]
Cevapla
#4
Konu için tesekkurler.^^
WWW
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise