yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lee Dong-geon / 이동건
#1

Lee Dong-geon / 이동건

[Resim: MT40VAvl.jpg]

Profil:

İsim: Lee Dong Gun (Lee Dong Geon)
İngilizce İsmi: Emmanuel Lee (vaftiz adı)
Takma İsmi: Kayınvalide / Amca
Mesleği: Oyuncu, şarkıcı ve model
Doğum Günü: 1980-Temmuz-26
Doğum Yeri: Kang Nam, Seoul, Güney Kore
Boy: 184cm
Kilo: 65kg
Kan Grubu: A
Ailesi: Erkek kardeşi 2008 Mart'ının 20'sinde vefat etti.
Yetenek Ajansı: ISTAR (http://www.istar.co.kr)

Dizileri:

>> Super Daddy Yeol / 슈퍼대디 열 (tvN, 2015)
>> Future Choice / 미래의 선택 (KBS, 2013)
>> Star's Lover (스타의 연인 / SBS, 2008)
>> When It's At Night (밤이면 밤마다 / 2008-MBC)
>> If In Love Like Them (사랑한다면 이들처럼 / 2007-SBS)
>> Smile Again (스마일 어게인 / 2006-SBS)
>> Stained Glass (유리화 / 2004-SBS)
>> Lovers in Paris (파리의 연인 / 2004-SBS)
>> Sweet 18 ( 낭랑18세 / 2004-KBS)
No Chun-Hyang vs. Ahn Mong-Ryong (MBC, 2003)
>> A Problem At My Younger Brother’s House (흥부네 박터졌네 / 2003-SBS)
>> Let's Go to School, Sang-doo! (상두야,학교가자! / 2003-KBS2)
>> Forever Love (MBC, 2003)
>> Ruler of Your Own World (네 멋대로 해라 / 2002-MBC)
>> Ring Ring (MBC, 2002)
>> Friends (프렌즈 / 2002-MBC)
Can't Help Being Born Well! (KBS, 2001)
>> Three Friends (세친구 / 2000-MBC)
Ad Madness (MBC, 1999)


Dizi Tema Şarkıları:

2004: A reum da woon sa jak - Lovers in Paris Forever OST
2004: Friend - Stained Glass OST
2000: El Dorado - A Tale of Autumn OST


Filmleri:

>> Love Now / Changing Partners (지금 사랑하는 사람과 살 / 2007)
>> My Boyfriend is Type-B ( B형 남자친구 / 2004)
Family (2002)


Ödülleri:

2013 KBS Drama Awards - Excellence Award, Actor in Mini Series
2013 KBS Drama Awards - Best Couple Award with Yoon Eun-hye
2008 MBC Drama Awards - Excellence Award, Actor
2008 25th Korea Best Dresser Swan Awards - Best Dressed Actor
2008 Seoul Hallyu Festival - Plaque of Appreciation
2005 Baek-sang Arts Award: Most Popular Award
2004 SBS TV Drama Award: Best Acting Award
2004 SBS TV Drama Award: Best 10 Star Award
2004 Dong-a TV Fashion Beauty Award: Best Dresser
2004 Andre Kim Best Star Awards: Best Star Award


Diğer Bilgiler:

Eğitim: Hanyang Üniversitesi Tiyatro ve Sinema Bölümü
Diller: Korece, Japonca ve İngilizce
Din: Katolik



-------------------------------------------------------------------------

English

Profile:

Name: 이동건 / Lee Dong Gun (Lee Dong Geon)
English name: Emmanuel Lee (baptized name)
Nicknames: Mother-in-law / Uncle
Profession: Actor, singer and model
Birthdate: 1980-Jul-26
Birthplace: Kang Nam, Seoul, South Korea
Height: 184cm
Weight: 65kg
Star sign: Leo
Blood type: A
Family: Younger brother that passed away 20th March 2008
Talent agency: ISTAR (http://www.istar.co.kr)


TV Series:

>> Super Daddy Yeol / 슈퍼대디 열 (tvN, 2015)
>> Future Choice / 미래의 선택 (KBS, 2013)
>> Star's Lover (스타의 연인 / SBS, 2008)
>> When It's At Night (밤이면 밤마다 / 2008-MBC)
>> If In Love Like Them (사랑한다면 이들처럼 / 2007-SBS)
>> Smile Again (스마일 어게인 / 2006-SBS)
>> Stained Glass (유리화 / 2004-SBS)
>> Lovers in Paris (파리의 연인 / 2004-SBS)
>> Sweet 18 ( 낭랑18세 / 2004-KBS)
No Chun-Hyang vs. Ahn Mong-Ryong (MBC, 2003)
>> A Problem At My Younger Brother’s House (흥부네 박터졌네 / 2003-SBS)
>> Let's Go to School, Sang-doo! (상두야,학교가자! / 2003-KBS2)
>> Forever Love (MBC, 2003)
>> Ruler of Your Own World (네 멋대로 해라 / 2002-MBC)
>> Ring Ring (MBC, 2002)
>> Friends (프렌즈 / 2002-MBC)
Can't Help Being Born Well! (KBS, 2001)
>> Three Friends (세친구 / 2000-MBC)
Ad Madness (MBC, 1999)

TV Series Theme Songs:

2004: A reum da woon sa jak - Lovers in Paris Forever OST
2004: Friend - Stained Glass OST
2000: El Dorado - A Tale of Autumn OST


Movies :

>> Love Now / Changing Partners (지금 사랑하는 사람과 살 / 2007)
>> My Boyfriend is Type-B ( B형 남자친구 / 2004)
Family (2002)


Recognitions:

2013 KBS Drama Awards - Excellence Award, Actor in Mini Series
2013 KBS Drama Awards - Best Couple Award with Yoon Eun-hye
2008 MBC Drama Awards - Excellence Award, Actor
2008 25th Korea Best Dresser Swan Awards - Best Dressed Actor
2008 Seoul Hallyu Festival - Plaque of Appreciation
2005 Baek-sang Arts Award: Most Popular Award
2004 SBS TV Drama Award: Best Acting Award
2004 SBS TV Drama Award: Best 10 Star Award
2004 Dong-a TV Fashion Beauty Award: Best Dresser
2004 Andre Kim Best Star Awards: Best Star Award

Trivia :

Education: Hanyang University Department of Theatre and Cinema
Languages: Korean, Japanese and English
Religion: Roman Catholic
Cevapla
#2
5 tane ödülü varmis, gerçekten basarili birine benziyor. Bizlerle tanistirdigin için tesekkürler ruh ikizim. BiggrinBiggrin
Cevapla
#3
Bence Sweet 18 dizisinde kesinlikle çok basarili ve çok komikti. Tesekkürler.
Spoiler göster
Cevapla
#4
Alıntı:fenergülü:

[Resim: 1184795246925cr9.jpg]

[Resim: 1188234595540zy3.jpg]

[Resim: koreancelebrityphoto118.jpg]
Cevapla
#5
Alıntı:fenergülü:

[Resim: koreancelebrityphotophoyi7.jpg]

[Resim: koreancelebrityphoto118.jpg]

[Resim: koreancelebrityphoto118.jpg]
Cevapla
#6
Alıntı:fenergülü:

[Resim: koreancelebrityphoto118gm0.jpg]

[Resim: koreancelebrityphotophoom7.jpg]

[Resim: koreancelebrityphotophojq0.jpg]
Cevapla
#7
Alıntı:fenergülü:

[Resim: koreancelebrityphotophodf8.jpg]

[Resim: koreancelebrityphotopho.jpg]
Cevapla
#8
Tesekkürler. Smile
Cevapla
#9
Big Bang'in "Last Farewell" klibinde de oynuyor. Çok basarili, sevdigim bir aktör. Smile

Paylasim için tesekkürler. =)
Cevapla
#10
Paylasim için tesekkürler.
Ilk 'Sweet 18' dizisinde tanidim, evet basarili bir oyuncu.
"There is no coincidience with destiny.
Before there was destiny, people made it for themselves." Wilson



Cevapla




Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi