yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kumdo / 검도
#1
Kumdo / 검도

[Resim: m3aD1R.jpg]

Kumdo, Kore'de uygulanan kendo soyundan gelen modern bir dövüş sanatıdır. Aynı zamanda kǒmdo, gumdo ya da geomdo olarak Latinceye geçmiştir. Adı "kılıç yolu" anlamına gelir ve Japonca terimle aynı köktendir. Kumdo, Japonya'da tanıtıldığından beri, Kore kültüründe ve toplum içinde kökleşmiş hale gelen bir dövüş sanatıdır. Kumdo terimi, yakın tarih içinde kılıca dayanan diğer Kore dövüş sanatları için genel bir terim olarak kullanılmaktadır, böylece Haidong Gumdo ve Hankumdo gibi Kore kökenli dövüş sanatları ile Kumdo karıştırılmamalıdır. Kendo ile benzer olsa da, Kendo'nun kültürleşmesi nedeniyle küçük yüzeysel farklılıklar vardır. Bu tür farklılıklar, kırmızı bayrakların aksine mavi hakem bayrağının kullanımını ve yerli terminolojinin kullanımını kapsar.

Tarih

Kendo, hala Gekiken olarak bilinen, polis ve askeri eğitim biçimi olarak 1896 yılında Japonya ve Kore'de tanıtıldı. Japonya'da birçok Kore dövüş sanatı yasaklandıktan sonra okullarda, Judo ve Kendo gibi dövüş sanatları tanıtıldı. Kore'de popülerliği, Kore'nin ilk ulusal beden eğitim sisteminin bir parçası olarak hızla yayıldı. 1945 yılında işgalin sonuna kadar Kumdo, Kendo ile paralel olarak gelişti. İşgal sona erdikten sonra Kumdo, kendisini yeniden yapılandırmış ve Kore Kumdo Derneği 1947 yılında kurulmuştur. Kore Ulusal Spor Festivali 1956 yılında, Güney Kore'de yeniden başlatıldığında, Kumdo resmi bir etkinlik olarak dahil edildi.

Çeviri: Yüsra JaeJoong

English

Kumdo is a modern martial art descended from kendo, which is practiced in Korea. It is also romanized as kǒmdo, gumdo, or geomdo. The name means "the way of the sword," and is a cognate with the Japanese term. Kumdo is a martial art that has become engrained within Korean culture and society since being introduced from Japan. The term kumdo has within recent history also been used as a generic term for other Korean martial arts based upon swordsmanship and caution should be exercised so as not to confuse Kumdo with martial arts of Korean origin such as Haidong Gumdo and Hankumdo. Although identical to kendo, minor superficial differences exist due to appropriation and acculturation of kendo. Such differences include the use of native terminology, the use of blue referee flags in contrast to red flags.

History

Kendo, then still known as gekiken, was introduced to Korea from Japan in 1896 as a form of police and military training. After Japan outlawed many Korean martial arts, they introduced Japanese martial arts such as judo and kendo to schools. Its popularity in Korea spread quickly as part of Korea's first national physical education system. Up until end of the occupation in 1945, kumdo developed in parallel with kendo.
After the occupation ended, kumdo restructured itself, and the Korean Kumdo Association was formed in 1947. When the Korean National Sports Festival was reinstituted in South Korea in 1956, Kumdo was included as an official event.

Kaynak / Source
You're a sky
full of stars

[Resim: 0E8dXo.gif]
Cevapla
#2
Konu için teşekkür ederiz...Onay

>>> https://www.facebook.com/KoreaFansWorld
Cevapla
#3
Teşekkürler. Smile
Korea- Fans
Cevapla
#4
Kıyafetlerine bayılıyorum. Biggrin Çok eğlenceli. Abaza
Kim Woo Bin♥
T.O.P♥
종현아 1990∞
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise