yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KTMDI Korean Traditional Music and Dance Institute
#1

KTMDI Korean Traditional Music and Dance Institute


[Resim: facebookimagen.jpg]


KTMDI HAKKINDA

New York'un Kore Geleneksel Müzik ve Dans Enstitüsü (KTMDI), 1987'de New Yorkt'a kurulmuş en eski Kore Gösteri Sanatları teşkilatıdır. KTMDI Kore'nin geleneksel müziği ve dansını ögretme ve sergileme konusunda uzmanlaşmaktadır. Kore - Amerikan çevrili bir toplum ile Kore'nin zengin ve canlı kültürünü paylaşmak, korumak ve resmi olmayan bir büyük elçi rolü oynamak için çok çalışıyoruz.

GÖSTERİ

KTMDI'nin profesyonel dans ekibi Birleşik Devletler'de ve Kore'de baştan başa Kore'nin saf, gerçek ve geleneksel dansının değişik bir repertuarını sergiler. Bizim üyelerimiz bütün kişisel dans yarışmalarını kazanıp ve aktif bir şekilde dans eğitimi ve gösterimi hizmetine koyuldular. Ekip özel görev gibi kültür ve eğitim olaylarını yerine getirdi. Carnegie Hall, Lincoln Center, CitiField, Ellis Island, Metropolitan Müzesi, Arnavutluktaki Yumurta Müzesi, Birleşmiş Milletler, Fransız ve İtalyan Konsoloslukları ve birçok üniversite performans sergiledigimiz yerlerden bazıları.

[Resim: thumbyoonsookpark.jpg]

Yoon Sook Park / Başkan-Müzik Direktörü

Bayan Park'ın ismi New York şehrinde 20 yılı aşkındır kurulan geleneksel Kore sanatları KTMDI ile eş anlamlıdır. Kore'den Birleşik Devletler'e göç etmeden önce 25 yıldan fazla Kayagum(geleneksel Kore yaylı enstrümanı), Pansori(Kore operası) eğitimi görerek ve Kore'nin birçok öncü sanatçısıyla dans çalışarak geçirdi. İhtisasını merhum Kayagum üstadı Yoo Dae bang tarzında yapmıştır. Sayısız ödül kazanan, 1800 üzerinde tüm Asya ve Amerika'da gösteri yapan bayan Park 2004'te Carnegie Weill Recital Hall'da solo kariyeri ile dikkatleri çekti. Bayan Park üstelik Kore sanatının farkındalığının artması ve takdir kazanması konusunda çok tutkuluydu. Sonuç olarak her yıl devam eden Kore Geleneksel Sanat Gösterisi yarışmasına ev sahipliği yapan Kore Amerikan Geleneksel Sanat Gösterisi Birliğini 2001'de kurdu.

[Resim: thumbgracekang.jpg]

Grace Kang / Başkan Yardımcısı-Dans Yönetmeni

Bayan Kang Queen üniversitesinin tiyatro ve dans bölümünden mezun oldu ve Manhattan Müzik Okulunda öğrenim gördü. O üstelik Kore'nin en önemli dans figürü olan Yi Jo Lim'in yanında eğitim gördü. Onun yanında en yüksek sevide geleneksel Kore dansını ve manevi kültürel değerleri sunmuş ve Seung Mu ve Sal Puri'yi yenmiştir. Bayan Kang tüm dünyada gösteri sunup yarışmalara katıldı. 2002'de New York'ta Kore Geleneksel Müzik ve Dans yarışmasında ve 2003'de Kore'de Namwon Chunhyong yarışmasında 1.cilik kazandı ve 2003'te Kore'de Tunju Dae Sa Seup Nori Ulusal yarışmasında 1 ödül kazandı. New York Kore Times geçit alayınında bulunduğu bir çok güzel geçit alayını kazandı.

[Resim: thumbtinakang.jpg]

Tina Kang / Dans Eğitmeni

Bayan Kang KTMDI'de 2000'den beridir eğitim veriyor. Kore'de ve New York'ta Kore geleneksel dansı öğrenimi gördü ve 2008'de 8. Ulusal Kore Geleneksel Sanat Gösterisi yarışmasındaki birinciliğinin de bulunduğu sayısız ödül kazandı.

PERFORMANSLARI

Poongmul Nori
Hwa Sun Mu
Kayagum Sanjo
Jin-Ju Sword Dance
Han Ryang Mu
Floral Fan Dance
Jindo Drum Dance
Haegum Solo
Hwang Jin Yi Gyobang Dance
Korean Traditional Music Ensemble

İletişim
Herhangi bir soru için KTMDI irtibata geçiniz.

Performans isteği
Sınıflar / Özel dersler
Stüdyo Kiralama
Kiralık / Satılık müzik aletleri, dans kostümleri ve aksesuarları

Pazartesi'den Cuma'ya (10:00 19:00 AM) mesai saatlerimizde ofisimizi arayabilirsiniz.

Tel: 718-961-9255
Fax: 718-762-8452

Adres:
Flushing (NY) Konumu
3518 Linden Yeri, 2. Kat
Flushing, New York 11354

Long Island (NY) Konumu
163 Eileen Yolu
Syosset, New York 11791

Çeviri: meltem0049( Opucuk Kalp )

***Kaynak***
İmzanız büyük olduğundan silinmiştir.
Cevapla
#2

KTMDI Korean Traditional Music and Dance Institute
ENGLISH

[Resim: facebookimagen.jpg]

ABOUT KTMDI

Founded in 1987, the Korean Traditional Music and Dance Institute of New York (KTMDI) is the oldest established Korean performing arts organization in New York City. KTMDI specializes in teaching and performing Korean traditional music and dance. By doing so, we strive to play the role of an unofficial diplomat, and share and preserve Korea’s rich and vibrant culture with Korean-Americans as well as the surrounding community.

PERFORMANCE

KTMDI’s professional dance troupe performs a diverse repertoire of purely authentic traditional Korean dance throughout the U.S. and in Korea. Our members have all individually won dance competitions, and are actively engaged in teaching and performing dance. The troupe performs for cultural and educational events, as well as private functions. Some of the places we have performed include: Carnegie Hall, Lincoln Center, CitiField, Ellis Island, Metropolitan Museum, Egg Theater in Albany, United Nations, French and Italian embassies, and many universities.

[Resim: thumbyoonsookpark.jpg]

Yoon Sook Park / President-Music Director

Ms. Park’s name is synonymous with Korean traditional arts in New York City having established KMTDI over 20 years ago. Before immigrating to the US from Korea, she spent over 25 years studying Kayagum (traditional Korean string instrument), Pansori (Korean opera) and dance with many of Korea’s leading artists. Her expertise lies in the style of the late Kayagum master, Yoo Dae Bong. Ms. Park has won numerous awards and performed in over 1,800 concerts all over Asia and the U.S. A career highlight was her solo recital at Carnegie Weill Recital Hall in 2004. Ms. Park is also very passionate about spreading the awareness and appreciation for Korean arts. As a result, she established the Korean American Traditional Art Development Association in 2001, which hosts an on-going annual Korean Traditional Performing Art Competition.

[Resim: thumbgracekang.jpg]

Grace Kang / Vice President-Dance Director

Ms. Kang is a graduate of Queens College in Theater and Dance and has studied at the Manhattan School of Music. She has also studied under Yi Jo Lim, the leading dance figure in Korea today. Under him, she has mastered Seung Mu and Sal Puri, which represent the highest level of traditional Korean dance and have both been designated intangible cultural assets. Ms. Kang has performed and competed all over the world. She won 1st place at the 2002 Korean Traditional Music and Dance Competition in New York and the 2003 Namwon Chunhyang Competition in Korea, and won an award at the 2003 Junju Dae Sa Seup Nori National Competition in Korea. She has also won several beauty pageants including the New York Korea Times pageant in 2001.

[Resim: thumbtinakang.jpg]

Tina Kang / Dance Instructor

Ms. Kang has been teaching at KTMDI since 2000. She has studied Korean traditional dance in New York and Korea, and has won numerous awards including first place at the 8th National Korean Traditional Performing Art Competition in 2008.

PERFORMANCE's
Poongmul Nori
Hwa Sun Mu
Kayagum Sanjo
Jin-Ju Sword Dance
Han Ryang Mu
Floral Fan Dance
Jindo Drum Dance
Haegum Solo
Hwang Jin Yi Gyobang Dance
Korean Traditional Music Ensemble

CONTACT
Please contact KTMDI for any inquiries related to:

Performance request
Classes / Private lessons
Studio rental
Rental / Sales of musical instruments, dance costumes and accessories

You may call us during our office hours (10:00 AM to 07:00 PM) Monday through Friday.

Tel: 718-961-9255
Fax: 718-762-8452

Adress:
Flushing (NY) Location
3518 Linden Place, 2nd Floor
Flushing, New York 11354

Long Island (NY) Location
163 Eileen Way
Syosset, New York 11791


***Source***
İmzanız büyük olduğundan silinmiştir.
Cevapla
#3
[Resim: 006xi.jpg]

[Resim: 003fzi.jpg]

[Resim: 001xdv.jpg]
İmzanız büyük olduğundan silinmiştir.
Cevapla
#4
[Resim: 004rsm.jpg]

[Resim: 005slq.jpg]

[Resim: 007gxo.jpg]
İmzanız büyük olduğundan silinmiştir.
Cevapla
#5
[Resim: educationphoto.png]

[Resim: 002sob.jpg]

İmzanız büyük olduğundan silinmiştir.
Cevapla
#6
KTMDI - Part 6 (Floral Fan Dance) izledim görsel bir sölen diyebilirim.Smile
'' Cennet kolay değil Cehennem lüzumsuz değil.''
Sevdan beni terketmedi~
Spoiler göster
Cevapla
#7
Çok güzel ve büyük bir gösteriye benziyor.
Tanitim için tesekkürler. (:

♥ Goo Hye Sun ♥ Yoon Eun Hye ♥ Jang Geun Suk ♥
♥ Park Sung Yeon ♥ : Bu benim Korece Adım Smile
~ 8 ay boyunca yokum,beni unutmayın Biggrin ~
~ Birden bire hayatımın tümü oldun,gecelerime gün gibi doğdun ~

WWW
Cevapla
#8
Kendi vatanlarindan uzak insanlarin kültürlerini yasatmak ve gelecek nesillere aktarmak için kurduklari bir kurum. Gerçekten çok güzel çalismalara imza atmislar, kutluyorum. Alkis
Ellerine saglik Nefise. Smile
Cevapla
#9
Tanitim için tesekkürler. ^^

WWW
Cevapla
#10
Vay vay vay çok güzel bir tanitim olmus resimler süper ve süper bir anlatim. Tesekkürler.

Seher Seheri'ni çook seviyor ama belki Seher Seheri'ni daha çok seviyordur. xD --- yongseng

Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise