yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koreatown, Long Island (롱 아일랜드 코리아타운)
#1
Koreatown, Long Island (롱 아일랜드 코리아타운)

[Resim: OUbH1M.jpg]

Koreatown, Long Island, ya da ABD'nin New York eyaletinde Long Island'daki Long Island Koreatown, Kore dışındaki en büyük ve en hızlı büyüyen etnik Koreli anklavlar biridir.


Konum

Bu Koreatown ana Queens New York ilçesindeki Flushing Mahallesi kökenlidir. Ancak, bu Koreatown Nassau County içinde ve şimdi, Murray Hill, Auburndale, Bayside bölgesinde, Douglaston ve Little Neck Queens mahalleleri ile doğuya doğru hızla genişlemeye devam ediyor.


Tarih

1980'lerde, Kore göçmenlerin sürekli akışı, Long Island Koreatown içerisine ortaya çıktı, birçok kişi profesyonel ya da girişimci pozisyonlarını başlatmak üzere New York'a taşındı Tıp alanında veya Kore dili uluslararası öğrencileri işçiler olarak başladılar. Onlar 35. ve 41 Caddelerin arasında Flushing Birlik Caddesi üzerinde bir dayanak kurulmuştur ve restoran ve karaoke (noraebang) barlar, manikür ve pedikür salonları, bakkal marketler, eğitim merkezleri ve kitapçılar, bankacılık kurumları, ofisler, tüketici elektroniği satıcıları, giyim butikleri ve diğer ticari işletmeler bulunmaktadır.
Toplum refah ve nüfus büyüdükçe ve sosyoekonomik statü olarak yükseldiği için, Koreliler evleri satın alarak doğuya Kuzey Bulvarı boyunca kendi varlığını genişletmiş, bitişiğindekine doğru daha zengin ve Queens mahalleleri daha az kalabalık ve daha yakınlarda tramvay Nassau County bölgesinde, onlarla birlikte işletmelerini getiriyor ve bu sayede Koreatown kendisini genişletiyor. Bu genişleme, bir Amerikan Meokjagolmok veya Korean Restaurant Caddesi yaratılmasına yol açmıştır, Seul kendisi gibi ambiyans yayan Murray Hill, Queens Long Island Tren İstasyonu'na civarında. Doğuya doğru baskı, aynı zamanda batıya doğru hareket edememe tarafından yaratılan genişletme ana cadde merkezli muazzam Flushing Chinatown müthiş varlığıyla önlenmiştir.

Demografi

2010 Amerika Birleşik Devletleri Sayımı kişi başına, Queens Kore nüfusu 64.107 olarak, mil kare başına en az 500 Koreli Amerikalıların fazla yoğunluğuna sahip ABD'nin en büyük belediyesini temsil eden, Nassau County Kore nüfusu 2000 yılı nüfus sayımından beri on yıl boyunca yaklaşık 14.000 yaklaşık üçte iki oranında artmıştır. Bergen County, New Jersey, iki Koreatowns ile birlikte (Palisades Park ve Fort Lee) ve New York sınırlarındaki Manhattan Koreatown, genel olarak Long Island Koreatown fonksiyonlarıda bağlantı kurulan New York Büyükşehir Bölgesi içinde bulunan 218.764 kişi Koreli Amerikalı nüfusu Kore dışında etnik Korelilerin ikinci büyük nüfusudur. Kore hava yolları ve Asya hava yolları Queens JFK Havaalanı'nda Seul non-stop uçuşlar sağlamaktadır.

İklim

Long Island Koreatown nemli subtropikal iklim kuşağının kuzey kenarında yer alır, Köppen iklim sınıflandırmasına göre, Güney Kore’de Seoul’a benzer. Koreatown, kısmen güneşli iklime sahip, yıllık güneş ışığı ortalama 2400 ila 2800 saat.

Eğitim Ve Kamu Kurumları

Koreatown sakinleri olarak Flushing Meadows-Corona Park'ta bir kentli vaha keyfini çıkarabilirsiniz. Koreatown toplumu Nassau County dalları gibi Queens Kütüphanesindeki çok sayıda dallar sayesinde kolayca istenilen bilgiye erişilebilir. Genişleyen bir bölgede çok sayıda kamu, ve Nassau County herkes tarafından çokça arzulanan Great Neck Okul Bölgesi'nde dahil olmak üzere özel okullar tarafından sunulmaktadır.

Sağlık Hizmetleri

Queens Flushing Hastanesi Tıp Merkezi, Manhasset North Shore Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Nassau County, ve aynı zamanda Nassau County Roslyn Francis Hastanesi, Tüm sağlık merkezleri Long Island Koreatown’daki hizmetleri yanı sıra kapsamlı sağlık hizmetleri ile toplulukları koruma olarak hizmet vermektedirler.

Ulaşım

New York Metrosu (7 <7> trenler) Flushing de onların doğusundaki terminalinden olan - ana cadde istasyonuna; 2014 itibariyle, bu metro sisteminde 12 işlek metro istasyonu vardır. Koreatown batı ucunda yer alan ana cadde ve Roosevelt Caddesinin birleştiği, New York sınırlarındaki üçüncü işlek kavşakta, Manhattan'ın ilçesindeki arkasında sadece Times Meydanı ve Herald Meydanı yer alır. Çok sayıda diğer halk otobüsü ve tren bağlantıları da, ana cadde / Roosevelt Caddesi kavşağında Koreatown’da 22 otobüs hatları da dahil olmak üzere, ve Long Island Raylı Yol Port Washington Şubesi’nde hizmet vermektedir. Long Island'ın Koreatown birkaç büyük kontrollü erişim karayollarına Grand Central Parkway ve Whitestone Otoyolu / Van Wyck Otoyolu da dahil olmak üzere otomobil ile kolaylıkla erişilebilir.

Haber Örgütleri

Korea Times, Seul merkezli bir haber kuruluşu, Long Island Koreatown önemli bir varlığı taşır. Büyük New York günlük gazetelerin tamamı da New York Times, Newsday, New York Daily News ve New York Post gibi Koreatown’da yaygın olarak bulunur.

Mutfak

New York Times'a göre, "Kimchi Kayışı" Kuzey Bulvarı ve Nassau County içinde Flushing Long Island Demiryolu parçaları, boyunca uzanır. Ancak, Kore gıda şefi "Queens otantik Kore gıda dönebilirsiniz merkeze en yakın yer olduğunu." belirtiyor. Long Island Koreatown’da geleneksel veya bölgesel Kore mutfağı tarzında hizmet veren çok sayıda restoran bulunmaktadır. Yukarıda belirtildiği gibi, bu Koreatownun gelişimi Amerikan Meokjagolmok veya Kore Restoranı Caddesi'nin Seul kendisi ambiyans edilen Murray Hill, Queens, Long Island Demiryolu Yolu istasyonun etrafında yaratılmasına yol açmıştır. Kore Çin mutfağı Koreatown da mevcuttur.

Diller

Korece ve İngilizce Koreatown’da yaygın olarak konuşulur. Hangul alfabesi kullanan Perakende işaretler her yerde vardır.

Sosyal Hizmetler

Son olarak kurulan Koreli göçmenler için yardıma yönelik sosyal hizmetlerin önemli bir bölümüne, Koreatown’da kolayca ulaşılabilinir.


Çeviri: 90_ Aslı


ENGLISH


[Resim: il8tyR.jpg]

Koreatown, Long Island, or the Long Island Koreatown on Long Island in the U.S. state of New York, is one of the largest and fastest growing ethnic Korean enclaves outside of Korea

Location

The core of this Koreatown originated in the Flushing neighborhood of the New York City borough of Queens. However, this Koreatown continues to expand rapidly eastward through the Queens neighborhoods of Murray Hill, Auburndale, Bayside, Douglaston, and Little Neck,and now into Nassau County

History

In the 1980s, a continuous stream of Korean immigrants emerged into the Long Island Koreatown, many of whom began as workers in the medical field or Korean international students who had moved to New York City to find or initiate professional or entrepreneurial positions.They established a foothold on Union Street in Flushing between 35th and 41st Avenues,featuring restaurants and karaoke (noraebang) bars, manicure and pedicure salons, grocery markets, education centers and bookstores, banking institutions, offices, consumer electronics vendors, apparel boutiques, and other commercial enterprises.

As the community grew in wealth and population and rose in socioeconomic status, Koreans expanded their presence eastward along Northern Boulevard, buying homes in more affluent and less crowded Queens neighborhoods and more recently into adjacent suburban Nassau County,bringing their businesses with them, and thereby expanding the Koreatown itself. This expansion has led to the creation of an American Meokjagolmok, or Korean Restaurant Street, around the Long Island Railroad station in Murray Hill, Queens, exuding the ambience of Seoul itself.The eastward pressure to expand was also created by the inability to move westward, inhibited by the formidable presence of the enormous Flushing Chinatown centered on Main Street.

Demographics

Per the 2010 United States Census, the Korean population of Queens was 64,107,representing the largest municipality in the United States with a density of at least 500 Korean Americans per square mile; while the Korean population of Nassau County had increased by nearly two-thirds to approximately 14,000 over one decade since the 2000 Census. Along with the two Koreatowns of Bergen County, New Jersey (in Palisades Park and Fort Lee) and the Manhattan Koreatown in New York City, the Long Island Koreatown functions as a satellite node for an overall Korean American population of 218,764 individuals in the New York City Metropolitan Area,[10] the second largest population of ethnic Koreans outside of Korea.Korean Air and Asiana Airlines provide non-stop flights from Seoul to JFK Airport in Queens.

Climate

The Long Island Koreatown lies at the northern edge of the humid subtropical climate zone, according to the Köppen climate classification,similar to Seoul, South Korea; Koreatown has a moderately sunny climate, averaging between 2,400 and 2,800 hours of sunshine annually.

Education And Public İnstitutions

Koreatown residents can enjoy an urban oasis at Flushing Meadows-Corona Park.
Koreatown residents can enjoy an urban oasis at Flushing Meadows-Corona Park. Numerous branches of the Queens Library are readily accessible to the Koreatown community, as are branches in Nassau County. The sprawling region is served by numerous public, magnet, and private schools, including the highly sought Great Neck School District in Nassau County.

Medical Care

Flushing Hospital Medical Center in Queens, North Shore University Hospital in Manhasset, Nassau County, and St. Francis Hospital in Roslyn, also in Nassau County, all serve as medical centers providing the Long Island Koreatown as well as surrounding communities with comprehensive health care services.

Transportation

The (7 <7> trains) of the New York City Subway have their eastern terminus at Flushing – Main Street station; as of 2014, it is the 12th busiest subway station in the subway system.[18] The intersection of Main Street and Roosevelt Avenue, at the western end of Koreatown, is the third busiest intersection in New York City, behind only Times Square and Herald Square in the borough of Manhattan. Numerous other public bus and rail connections also serve Koreatown at the Main Street/Roosevelt Avenue intersection, including 22 bus lines, and the Port Washington Branch of the Long Island Rail Road. Long Island's Koreatown is also readily accessible by automobile from several major controlled-access highways, including the Grand Central Parkway and the Whitestone Expressway/Van Wyck Expressway.

News Organizations

The Korea Times, a news organization based in Seoul, carries a significant presence in the Long Island Koreatown. All of the major New York City daily newspapers are also found ubiquitously in Koreatown, including The New York Times, Newsday, the New York Daily News, and the New York Post.

Cuisine

According to The New York Times, a "Kimchi Belt" stretches along Northern Boulevard and the Long Island Rail Road tracks, from Flushing into Nassau County. However, a Korean food chef states that "Queens is the closest you can come to authentic Korean food." The Long Island Koreatown features numerous restaurants that serve both traditional and/or regional Korean cuisine. As noted above, the development of this Koreatown has led to the creation of an American Meokjagolmok, or Korean Restaurant Street, around the Long Island Rail Road station in Murray Hill, Queens, exuding the ambience of Seoul itself.Korean Chinese cuisine is also available in Koreatown.

Languages

Korean and English are both spoken prevalently in Koreatown. Retail signs employing the Hangul alphabet are ubiquitous.

Social Services

A significant array of social services toward assisting recent as well as established Korean immigrants, is readily available in Koreatown.Translate: 90_ Aslı
Cevapla
#2
Koreatown, Long Island (롱 아일랜드 코리아타운)
Çeviri / Translate: Aslı ALTIN

>>> https://www.facebook.com/groups/43660099...1/?fref=ts
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise