yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kore'de Bahçe Dekorasyonunun Genel Özellikleri / Common Features of Korean Gardens
#1
Kore'de Bahçe Dekorasyonunun Genel Özellikleri / Common Features of Korean Gardens

Tapınak bahçeleri ve özel bahçelerin ilkeleri aynıdır. Onlar genellikle Çin bahçesine benzer ve kuvvetli şekilde Japon geleneğinden etkilenir. Birinci neden Doğu Asya’daki bahçecilik kuvvetli bir şekilde Taoizm’den etkilenir. Taoizm, dizayn ve detaylara büyük dikkat çekerek doğayı ve gizemi vurgular. İnsanların yaptığı malzeme ile dolu olan Japon ve Çin bahçelerinin aksine, geleneksel Kore bahçeleri suni olmaktan kaçınarak daha çok doğal ve yaradılıştaki gibi bir bahçe olmaya çalışır.

Lotus havuzu Kore bahçesinde en önemli bir özelliktir. Eğer doğal bir ırmak varsa suyu hoşça seyretmek için yanına sıkça bir köşk yapılır. Geleneksel Kore bahçelerinde teraslı çiçek yatakları yaygın bir özelliktir. Poseokjeong alanı Silla döneminde Gyeongju yanına inşa edildi. Bu geleneksel Kore bahçelerinde suyun önemine dikkat çeker. Poseokjeong bahçeleri abalone-biçimli nehir yatağına önem verir. Sila krallığının son günleri süresinde, kralın misafirleri kanal boyunca oturacak ve şölen süresinde şarap kadehleri suyun yüzünde dururken çene çalacaktı.

[Resim: ae852bba.jpg]

English

The principles of temple gardens and private gardens are the same. Korean gardening in East Asia is influenced by primarily Korean Shamanism and Korean folk religion. Shamanism emphasizes nature and mystery, paying great attention to the details of the layout. In contrast to Japanese and Chinese gardens which fill a garden with man made elements, traditional Korean gardens avoid artificialities, trying to make a garden more natural than nature.

The lotus pond is an important feature in the Korean garden. If there is a natural stream, often a pavilion is built next to it, allowing the pleasure of watching the water. Terraced flower beds are a common feature in traditional Korean gardens.

The Poseokjeong site near Gyeongju was built in the Silla period. It highlights the importance of water in traditional Korean gardens. The garden of Poseokjeong features an abalone-shaped watercourse. During the last days of the Silla kingdom, the king's guests would sit along the watercourse and chat while wine cups were floated during banquets.

Kaynak / Source
Spoiler göster
~UNUTMADIK~

KOREA - FANS
Cevapla
#2
[Resim: 4be9f79b.jpg]

[Resim: 19d5e714.jpg]

Poseokjeong'dan bir görünüm (Gyeongju)
Spoiler göster
~UNUTMADIK~

KOREA - FANS
Cevapla
#3
Koreliler genel alanda da zaten hemen hemen etkileniyor çevresindeki ülkelerden...
Emegine saglik. Smile
UYKUSUZ
Cevapla
#4
Paylasim için tesekkürler. Smile


WWW
Cevapla
#5
Çok güzel görünüyorlar. Paylaşım için teşekkürler. Smile
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise