yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Junggeum / Wind Instrument (중금)
#1
Junggeum / Wind Instrument (중금)

[Resim: Ory3LZ.jpg]
Orta boyda çapraz bambu bir flüt olan Junggeum (ayrıca chunggum ve chunggŭm şeklinde söylenebilir), önceden geleneksel Kore müziklerinde kullanılırdı. Daha büyük olan daegeumlardan farklı olarak öttürme zarına sahip değildir(Çok eskiden bir tane sahip olmasına rağmen). Junggeum mahkemelerde aristokratik ve folk müziklerinde kullanılırdı fakat büyük bir ölçüde yok olmakta ve günümüzde nadiren kullanılmaktadır.

Aynı aileden diğer flütler daegeum ve sogeumu kapsar; üçü birlikte Silla Dönemi'nin başlıca üç flütü olan samjuk (Korece: 삼죽 ;hanja: 三竹;kelime anlamıyla "üç bambu") olarak bilinir. Bunların hepsi çağdaş klasik müzik, popüler müzik ve filmlerde kullanıldığı gibi geleneksel müzikte de hala kullanılmaktadır.

English

The junggeum (also spelled chunggum or chunggŭm) is a medium-sized bamboo transverse flute formerly used in traditional Korean music. Unlike the larger daegeum, it does not have a buzzing membrane (although it did have one in ancient times). It was used in court, aristocratic, and folk music, but has largely died out, being rarely used today.

Other flutes in the same family include the daegeum and sogeum; the three together are known as samjuk (hangul: 삼죽; hanja: 三竹; literally "three bamboo"), as the three primary flutes of the Silla period. Both of these are still used in traditional music as well as in contemporary classical music, popular music, and film scores.

Kaynak / Source
esra_kjm
Cevapla
#2
Konu için teşekkürler. Smile

>>> https://www.facebook.com/KoreaFansWorld
Cevapla
#3
Konu için teşekkür ederiz...Smile
Cevapla
#4
Paylaşım için teşekkürler. Onay
Cevapla
#5
Rica ederim Smile
esra_kjm
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi