yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jeju Special Self-Governing Province (제주특별자치도 / Jeju-do)
#11
Şehrin Kimliği

Sembolik Logo

[Resim: 100px-Logo-of-Jeju-Province-South-Korea-svg.png]

Jeju kelimesi, Jeju bazaltını temel alan siyah renk ve Jeju halkının cültürü ile gücü ve azmi simgelemektedir. Yatay çizgiler, eşitlik değerini destekleyen Jeju’nun ruhunu ve Dünya Doğal Mirası olarak Jeju’nun parlayışını ifade etmektedir. Yeşil renk, yeşil Hallasan’ın simgesel bir temsilidir; mavi renk, koruma bölgesindeki biyosferi ve okyanusu simgelemektedir; turuncu renk , kendi kendini yöneten ve cesaretle yükselen Jeju’nun geleceğe yönelik değerini temsil etmektedir.

Jeju Özel Özerk Eyaleti Bayrağı

[Resim: 100px-Flag-of-Jeju-svg.png]

>>> Şeklin Açıklaması

• Jeju’nun temsilci şehir kimliğinin sembolik logosu, Jeju Özel Özerk Eyaleti’nin Korece yazısının üstündeki bayrağın ortasında yer almaktadır.

• Pasifik Okyanusu’nu çevreleyen ülkelerde Jeju’nun temiz suları.

• Halla Dağı’nın manevi yeşili.

21.yüzyılın yükselen ve büyüyen vizyonu, bir Dünya Doğal Mirası alanı olan Jeju Serbest Uluslar Arası Şehri’nin ruhunu beslemektedir.

Şehrin Markası

[Resim: 913124eb-5943-47e7-8fdb-7c2d3eea6c50.jpg]

Bu sembolik kelime, Kore’nin tek Dünya Mirası alanı olan Jeju Özel Özerk Eyaleti’nin geleceğini simgelemektedir.

Jeju’nun gizemli lav mağaralarının görüntüsü, Dünya Mirası listesindeki yazıt için temsilci olarak seçilmiştir. Jeju’nun bazaltı ve volkanik ada dokusu, hat sanatı kullanılarak ifade edilmektedir. Jeju’nun güzelliği, yumuşak bir kaligrafik stil ve renk içinde ifade edilmektedir.

Karakterler

[Resim: eb38f122-8136-4d9a-8174-78aced74432c.jpg]

"Dorhee", bazalttan yapılan taş heykel Dolharubang’ın şekliyle örtüştürülerek oluşturulmuştur. Bazalt, Dünya Mirası alanının volkanik lav için sembolik bir motiftir. “Sorhee”, Jeju’nun kadın dalgıcının kostümünü giymektedir. Dorhee ve Sorhee’nin yüzleri, Jeju’nun İngilizce adı kullanılarak tasarlanmıştır. Jeju’nun kullanımı, tasarımın farklı bir stratejisi olarak kabul edilmektedir ve farklı hareketler ve kostümler oluşturmak için uygulanabilmektedir.

Amblem

[Resim: eeffd663-d0a5-4b90-b3e2-05189da61ce7.jpg]
Amblem, işaret, logo ve slogan kelimeleri kullanılarak geliştirilmiştir. Saygınlık ya da nişan ihtiyacı olduğunda medyada kullanılmaktadır.

Kaynak

Cevapla


Bu Konudaki Yorumlar
RE: Jeju Special Self-Governing Province (제주특별자치도 / Jeju-do) - Yazar: esra_kjm - 11-07-2013, Saat: 2:09Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise