yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jeju Special Self-Governing Province (제주특별자치도 / Jeju-do)
#9
Ana Semboller

Ağaç (Defne Ağacı)

Defne ağacı, Jeju halkının karakterini, mizacını ve inanışını simgelemektedir. Boş arazide ya da kayalıklardaki çatlaklarda yetişen defne ağacı, tüm olumsuz şartların üstesinden gelerek yiğitçe yaşayan Jeju halkının titizliliğini, tutumluluğunu ve dayanıklılığını simgelemektedir. Defne ağacı, tazeliğini asla kaybetmez. İlkbaharda yeni yapraklara sahip olurken kırmızı çiçekler, Jeju halkının sonsuz bir refah için umutlarını, tutkularını ve eğilimlerini göstermektedir.

Çiçek (Kore Zakkumu)

Kore zakkumu, Jeju’nun sembolik çiçeğidir. Övünç kaynağı kırmızı çiçekleri ile birlikte boş arazide ya da kayalıklarda yetişmektedir. Bu çiçek, Jeju halkının büyük amacını ve tutarlı iradesini tasvir etmektedir.

Kuş (Beyaz Renkli Ağaçkakan)


Beyaz ağaçkakan, özellikle ormanlardaki geniş yapraklı ağaçlarda yaşamaktadır. Bu kuş, Kore’de bulunmaktadır ve Japonya, Çin, Sibirya ve Avrupa’ya dağılmaktadır. Beyaz ağaçkakan özellikle Jeju’da görülmektedir ; küçük ve koyudur. Baş ve sırtı, diğer beş renkli büyük ağaçkakan türleri ile aynıdır; ama beli diğerlerine göre daha kalın beyaza sahiptir.

Renk (Mavi)

Jeju’nun her bir parçası mavidir. Mavi renk, mavi deniz, mavi dağ ve mavi gökyüzü ile uyum içinde yaşayan Jeju halkını göstererek ölümsüzlüğü, refahı, ilericiliği ve sonsuz gelişimi simgelemektedir.

Kaynak
[Resim: 51455b7f-6582-45e5-8bbf-4f10187ed4b3.jpg]
Cevapla


Bu Konudaki Yorumlar
RE: Jeju Special Self-Governing Province (제주특별자치도 / Jeju-do) - Yazar: esra_kjm - 11-07-2013, Saat: 2:08Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise