yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Information and Communications University / 정보 통신 대학
#1
Information and Communications University / 정보 통신 대학

[Resim: 200pxiculogotype.png]

[Resim: 59469686rr6.jpg]

Kuruluş yılı: 1998
Adres: 119, Munjiro, Yuseong-gu, Daejeon 305-732
Tel: +82 (42) 866 6898
Faks: +82 (42) 866 6068
Web Adresi: www.icu.ac.kr

1998'de kurulan Bilgi ve İletişim Üniversitesi (ICU) bilgi teknolojisi alanında başlıca araştırma ve mühendislik üzerine kurulmuş olan bir Kore üniversitesidir. Daejeon şehrinde bulunmaktadır ve bir mühendislik okulu ile bir yönetim binasından oluşmaktadır. 2006 itibariyle, mezun olmuş lisans üstü öğrencilerin yaklaşık % 20'si uluslararası öğrencilerdir. Diğer Kore üniversitelerinden farklı olarak, hemen hemen tüm dersler İngilizce öğretilmektedir.
1 Mart 2009'da, bu üniversite Bilgi Teknolojisi Birleştirme Yerleşkesi adı altında ayrı bir bölüm olarak KAIST ile birleştirilmiştir.

Okullar

Üniversite bir mühendislik okulu ve bir işletme okulundan oluşmaktadır. Her ikisi de bilgi teknolojisine odaklanmıştır. Mühendislik okulu dikkatini bilgisayar tekniği ile iletişim teknolojisi üzerine araştırma yapmaya toplamıştır ve toplamda 764 öğrencisi vardır. İşletme okulu BT işletmeciliğinin yönetimsel ve mali yönleri üzerinde durmaktadır ve toplamda 162 öğrencisi vardır.

Bilimsel Çalışmalar

Üniversite öğrencilerine; mühendislik fakültesi tarafından Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği ya da Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği üniversite diploması ve işletme fakültesi tarafından da BT-İşletmecisi üniversite diploması verilmektedir. Lisansüstü öğrencileri; Mühendislik ya da BT İşletmeciliği üzerine uzmanlaşmış dallarda Master veya Doktora programlarına kabul edilmektedir. Aynı zamanda, birleştirilmiş Master/Doktora programına da kabul edilmeleri mümkündür. Mühendislik fakültesi ayrıca Carnegie Mellon Üniversitesi ile birlikte yürütülen Yazılım Mühendisliği Master (YMM) programlarına da kabul edilmektedir. Dersler bahar, yaz ve güz yarıyıllarında verilmektedir. Neredeyse tüm dersler İngilizce öğretilmektedir. Üstelik hazırlıkta, üniversite öğrencileri üniversiteye girmeden önce dil eğitimi almaktadırlar ve eğitimlerinin ikinci yılına devam etmek için İngilizce ek dersler almalıdırlar. Ayrıca hem üniversite öğrencileri hem de yüksek lisans öğrencileri kendi dalları dışında birkaç ders almak isteyebilmektedirler, onun için mühendislik fakültesindeki bir öğrenci işletme fakültesince verilen derslerden almalıdır ve bunun tersi de mümkündür.

Yerleşke

Asıl yerleşke Daejeon şehrindeki Daedeok bilim kentinde bulunmaktadır. Birçok ders, yönetim ve fakülte binası da bitişiğindeki binalarda yer almaktadır. Araştırma binaları, birkaç ayrık yapı boyunca dağılmıştır. Yerleşkedeki diğer binalar bir kafeterya, bir yurt ve bir oyun sahasını kapsamaktadır.
Dijital Basın Lab ve Yazılım Teknolojisi Kurumu'na ev sahipliği yapan yan yerleşke Seoul'deki Gangnam-gu'da bulunmaktadır. Bir Kore üniversitesi tarafından açılan ilk yabancı yan yerleşke olacak olan Litvanya yan yerleşkesinin 2007 Eylül’ünde açılması tasarlanmaktadır.

Tarihi

1996–Bilgi ve İletişim Bakanlığı’nın önerisiyle kurulması.
1998–114 öğrenciyle yüksek lisans okulunun kurulması.
1999–Hwa-am yerleşkesinin açılması.
2002–105 öğrenciyle lisans okulunun açılması.
2004–Munji yerleşkesine taşınması.
2007–Hükümet tarafından KAIST ile birleştirilmesine karar verilmesi.
2008–KAIST'in resmen birleşme üzerinde hemfikir olması.
2009–KAIST'le birleşmesi.

Araştırma

Araştırmalara ağır bir kuvvet verilmesi. 2005'te üniversite, Kore üniversiteleri arasında her öğretim üyesi başına öne sürülen en çok patente sahip olmuştur ve yedinci Oto-ID Lab seçilmiştir.
Üniversite birkaç araştırma merkezi çalıştırmaktadır:
-Samsung ile işbirliği içinde ICU Samsung Ortak Araştırma Merkezi
-Bilgi ve İletişim Bakanlığı tarafından desteklenen 4 BT araştırma merkezi
-Bilim ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenen 2 mühendislik araştırmaları merkezi

English

Foundation Year: 1998
Address: 119, Munjiro, Yuseong-gu, Daejeon 305-732
Phone: +82 (42) 866 6898
Fax: +82 (42) 866 6068
Website: www.icu.ac.kr

Information and Communications University (ICU), established in 1998, was a Korean university focused primarily on research and engineering in the field of information technology. It was located in the city of Daejeon and comprised an engineering school and a management school. As of 2006, about 20% of the enrolled graduate students were international students. Unlike other Korean universities, almost all courses were taught in English.
On March 1, 2009, the university merged into KAIST as a separate department, under the name of the Information Technology Convergence Campus.

Schools

The university consists of an engineering school and a business school. Both are focused on information technology. The engineering school is focused on research in computer science and communications technology and has a total of 764 students. The business school is focused on the managerial and financial aspects of the IT industry and has a total of 162 students.

Academics

Undergraduate students are offered B.S. degrees in Computer Science and Engineering or Electrical and Computer Engineering by the engineering school and B.S. degrees in IT-Business by the business school. Graduate students enroll in M.S. or Ph.D. programs in specialized tracks in Engineering or IT-Business. It is also possible to enroll in a combined M.S./Ph.D. program. The engineering school also offers a Master of Software Engineering (MSE) program, which is run jointly with Carnegie Mellon University.
Courses are taught in spring, summer, and fall terms. Almost all of the courses are taught in English. In preparation, undergraduate students receive instruction in the language even before entering the university, and must take additional courses in English up to their second year of studies. Both undergraduate and graduate students are also required to take a number of courses outside of their discipline, so that a student in the engineering school must take courses offered by the business school and vice versa.

Campus

The main campus is located in Daedeok Science Town at the city of Daejeon. Most lecture, administrative, and faculty facilities are located in adjoined buildings. Research facilities are dispersed throughout several disjoint buildings. Other facilities on the campus include a cafeteria, a dormitory, and a playing field.
A branch campus which houses the Digital Media Lab and the Software Technology Institute is located in Gangnam-gu, Seoul. A Lithuanian branch campus is planned to open in September 2007, which will be the first foreign branch campus opened by a Korean university.

History

1996–Establishment proposed by the Ministry of Information and Communication.
1998–Establishment of graduate school with 114 students.
1999–Opening of the Hwa-am campus.
2002–Establishment of undergraduate school with 105 students.
2004–Moved to the Munji campus.
2007–Ordered to merge with KAIST by government.
2008–KAIST officially agrees with merger.
2009–Merged into KAIST.

Research

A heavy emphasis is placed on research. In 2005, the university had the most patents submitted per faculty member among Korean universities and was selected for the seventh Auto-ID Lab.
The university operates several research centers:
-The ICU-Samsung Joint Research Center in collaboration with Samsung
-4 IT research centers sponsored by the Ministry of Information and Communication
-2 engineering research centers sponsored by the Ministry of Science and Technology

Kaynak / Source
Cevapla
#2
Logo.
[Resim: 32336611fn9.gif]

[Resim: 86776602tr0.jpg]

Rektör Unna Huh.
[Resim: 66544008py6.jpg]
Cevapla
#3
Kampüs.
[Resim: 88991070qo8.gif]
Cevapla
#4
Yapılan uluslarası bir sempozyum.

[Resim: 67334301.jpg]

[Resim: 19827091.jpg]
--
[Resim: 11mt9r.jpg]

[Resim: 45986415.jpg]

[Resim: 25725993.jpg]
Cevapla
#5
[Resim: 13dm2.jpg]

[Resim: 14wn0.jpg]

[Resim: 12bp2.jpg]

[Resim: 15kk4.jpg]
Cevapla
#6
Ellerine sağlık.
Bir yaşlı Kore fanı...
Cevapla
#7
Paylaşım için teşekkürler.

My Love JJ <3<3<3<3<3
TVXQ and JYJ Forever OT5 ~
Cevapla
#8
Öğrencilerinin % 60'ı Kore'nin seçkin liselerinden mezunmuş, demek ki eğitim konusunda hayli iddalılar. Smile
'' Cennet kolay değil Cehennem lüzumsuz değil.''
Sevdan beni terketmedi~
Spoiler göster
Cevapla
#9
Teşekkürler. Smile
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise