yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Incheon Metropolitan City (인천광역시 / Incheon Kwangyeok-si)
#1
Incheon Metropolitan City (인천광역시 / Incheon Kwangyeok-si)

[Resim: vn3LJp.jpg]

Ülke: Güney Kore
Bölge: Sudogwon
Kuruluş: Chemulpo adı altında 1883 yılı
Bölgeler: 8 bölge, 2 ilçe
Tip: Metropol Şehir
Toplam Alan: 1,029.43 km2
Toplam Nüfus: 2,900,898 (Mart, 2013)
Yoğunluk: 2,800/km2
Saat dilimi: Korea Standard Time (UTC +9)
Lehçe: Seul Lehçesi
Website

Incheon Metropolitan Şehri (인천, 仁川 "bilge nehir" anlamına gelir - eskiden Inchon olarak romanize edilirdi; (Japon egemenliği döneminde Jinsen olarak adlandırıldı) Güney Kore'nin kuzeybatısında yer alır. Şehir Jemulpo limanında 1883 yılında inşa edildiğinde sadece 4,700 kişiye ev sahipliği yapmıştır. Bugün şehir 2.9 milyon kişilik nüfusuyla Seoul ve Busan'dan sonra Kore'nin en kalabalık üçüncü şehridir. Yeni Taş Çağından beri insanlar bu bölgede yaşamış olsa da şehrin büyümesi, bir kıyı şehri ve başkente olan yakınlığı gibi doğal avantajları nedeniyle modern zamandaki gelişmeyle güvence altına alındı. Incheon nüfus bakımından dünyanın dördüncü büyük banliyösü (New Taipei, Yokohama ve Ekurhuleni'den sonra) olduğu gibi Seoul ve Gyeonggi Eyaleti ile birlikte, Seoul Ulusal Başkent Bölgesinin parçasıdır.

Incheon dış dünyaya kendi limanını açarak sanayileşmenin merkezi olarak Kore'nin modernleşmesinin sağlamasıyla ülkenin ekonomik kalkınmasına öncülük etmiştir. 2003 yılında, şehir Kore'nin ilk serbest ekonomik bölgesi olarak gösterildi. O zamandan beri, Songdo Uluslararası Şehrini, bio teknoloji sektörü için yeni yatırım alanı olarak seçen Samsung'un da yer aldığı büyük yerel şirketler ve küresel işletmeler Incheon Serbest Ekonomi Bölgesine yatırım yaptı.

Incheon uluslararası bir şehir olarak, 2009 yılında gerçekleşen Incheon Küresel Fuar & Festivali gibi birçok büyük çaplı uluslararası konferans düzenledi. 17. Asya Oyunları Incheon 2014 de 19 Eylül 2014 tarihinde Incheon'da yapılacaktır. Incheon dünyaca ünlü Incheon Uluslararası Havaalanı ve Liman Incheon ile kuzeydoğu Asya'da önemli bir ulaşım merkezi haline gelmiştir.

İdari Bölümler

Incheon 8 bölge (gu) ve 2 ilçe (gun) ye ayrılmıştır:

Bupyeong-gu (부평구; 富平區)
Dong-gu (동구; 東區)
Gyeyang-gu (계양구; 桂陽區)
Jung-gu (중구; 中區)
Nam-gu (남구; 南區)
Namdong-gu (남동구; 南洞區)
Seo-gu (서구; 西區)
Yeonsu-gu (연수구; 延壽區)
Ganghwa-gun (강화군; 江華郡)
Ongjin-gun (옹진군; 甕津郡)

Baengnyeong Adası, Yeonpyeong Adası, Daecheong Adası gibi kuzeybatı adaları ve Socheong Adası gibi daha küçük adalar Ongjin'in bir parçasıdır.

Tarih

Incheon ile ilgili ilk tarihi kayıtlar "Michuhol" adındaki Goguryeo Kralı Jangsu dönemi, MS 475 yılına kadar uzanır. Birbirini izleyen Krallık ve hanedanlar ile birlikte birkaç isim değişikliğine uğradı. Şimdiki adı 1413 yılında verilmiştir. Ancak, Jemulpo ismi 1883'de limanın açılışına kadar yaygın bir şekilde kullanılmadı.

15 Eylül 1950 tarihinde, Kore Savaşı sırasında, ABD askerlerinin Pusan ​​Alanına baskıyı hafifletmek için girdiği ve Birleşmiş Milletler kuzeye saldırdığında, Incheon, Inchon Savaşı'nın merkezi oldu. Sonuç belirleyici bir BM zaferdiydi. Ortaya çıkan savaştan sonra USS Inchon olarak adlandırıldı.

Incheon başlangıçta Gyeonggi Eyaletinin bir parçasıydı, ancak 1 Temmuz 1981 tarihinde Doğrudan Düzenlenen (şimdi Büyükşehir) Şehir statüsü verildi.

Incheon, 2000'de yeni bir Romalılaşma sisteminin Güney Kore'de benimsenmesinden önce Inchon olarak biliniyordu.

Önemli Olaylar

Incheon Kore Savaşı sırasında, Inchon Savaşı'nın gerçekşetiği yerdir.
Incheon bir dizi büyük uluslararası etkinlik düzenledi. Küresel Fuar & Festival 2009 Incheon, Kore, 2009 Ağustos ayında Songdo İlçesi'nde gerçekleştirildi. Fuar, 7 Ağustos'tan 25 Ekim'e kadar 80 gün açıktı. Global kurum ve kuruluşlardan gelen katılımcılarla kapsamlı bir uluslararası etkinlikti. Birçok müzisyen ve sanatçı etkinlik sırasında sahne aldı.

Şehir 2010 Şubat'ta G20 Maliye Bakanları toplantısına ev sahipliği yaptı.

Ayrıca Incheon, 10-14 Ağustos 2011'de düzenlenen Uluslarası Model Birlesmiş Milletler Konferansına da ev sahipliği yaptı.

Incheon 2014 yılında yapılacak olan Asya Oyunlarına ev sahipliği yapma ihalesini de kazandı.ENGLISH


Country: South Korea
Region: Sudogwon
Founded: 1883 as Chemulpo
Subdivisions: 8 gu, 2 gun
Type: Metropolitan City
Total Area: 1,029.43 km2
Total Population: 2,900,898 (March, 2013)
Density: 2,800/km2
Time zone: Korea Standard Time (UTC +9)
Dialect: Seoul
Website

The Incheon Metropolitan City (인천, 仁川 Korean pronunciation: [intɕʰʌn] literally 'wise river' - formerly romanized as Inchon; named Jinsen during the time of Japanese rule) is located in northwestern South Korea. The city was home to just 4,700 people when Jemulpo port was built in 1883. Today 2.9 million people live in the city, making it Korea’s third most populous city after Seoul and Busan Metropolitan City. While people have inhabited the area from the New Stone Age, the city’s growth was assured in modern times with the development of its port due to its natural advantages as a coastal city and its proximity to the South Korean capital at Seoul. It is part of the Seoul National Capital Area, along with Seoul itself and Gyeonggi Province; as such, Incheon is the world's fourth-largest suburb by population (after New Taipei, Yokohama, and Ekurhuleni).

Incheon has since led the economic development of Korea by opening its port to the outside world, issuing in the modernization of Korea as a center of industrialization. In 2003, the city was designated as Korea’s first free economic zone. Since then, large local companies and global enterprises have increasingly invested in Incheon Free Economic Zone, including Samsung which chose Songdo International City as its new investment destination for its bio industry.

As an international city, Incheon has held numerous large scale international conferences, such as the Incheon Global Fair & Festival in 2009. The 17th Asian Games Incheon 2014 will also be held in Incheon from September 19, 2014. Incheon has established itself as a major transportation hub in northeast Asia with the world renowned Incheon International Airport and Incheon Port.

Administrative Divisions

Incheon is divided into 8 wards ("gu") and 2 counties ("gun").

Bupyeong-gu (부평구; 富平區)
Dong-gu (동구; 東區)
Gyeyang-gu (계양구; 桂陽區)
Jung-gu (중구; 中區)
Nam-gu (남구; 南區)
Namdong-gu (남동구; 南洞區)
Seo-gu (서구; 西區)
Yeonsu-gu (연수구; 延壽區)
Ganghwa-gun (강화군; 江華郡)
Ongjin-gun (옹진군; 甕津郡)

The northwestern islands of Baengnyeong Island, Yeonpyeong Island, Daecheong Island, and the much smaller Socheong Island are part of Ongjin.

History

The first historical record of the Incheon area dates back to 475 CE. during the reign of King Jangsu of Goguryeo by the name of "Michuhol". The area underwent several name changes with successive kingdoms and dynasties. The current name was established in 1413. However, the name Jemulpo was not widely used until the opening of the port in 1883.

On September 15, 1950, during the Korean War, Incheon was the site of the Battle of Inchon, when United States troops landed to relieve pressure on the Pusan Perimeter and to launch a United Nations offensive northward. The result was a decisive UN victory. The USS Inchon was named after the tide-turning battle that ensued.

Incheon was originally part of Gyeonggi Province, but was granted Directly Governed (now Metropolitan) City status on July 1, 1981.

Incheon was known as Inchon prior to South Korea's adoption of a new Romanization system in 2000.

Major Events

Incheon was the site of the Battle of Inchon during the Korean War.

Incheon hosted a series of major international events. The Global Fair & Festival 2009 Incheon, Korea was held in the Songdo District in August 2009. It was open from August 7 to October 25 for a period of 80 days. It was a comprehensive international event with global institutions and corporations as participants.Various musicians and artists performed during the event.

The city hosted a meeting of the G20 Finance Ministers in February 2010.

Incheon will also be the site of the third Global Model United Nations Conference, held from 10th to the 14th of August 2011.

Incheon has also won the bid to host the Asian Games in 2014.

Kaynak / Source

WWW
Cevapla
#2
Eğitim

27 Şubat 2007 tarihinde, Incheon kendisini "İngilizce Şehir" olarak ilan etti ve "Incheon Ücretsiz İngilizce Bölgesi" programını başlattı. Programın amacı, Incheon'u Hong Kong ve Singapur gibi İngilizcenin çok konuşulduğu bir şehir haline getirmektir. Kuzeydoğu Asya'nın ticaret ve iş merkezi haline gelmek için Incheon'un nihai amacıdır. Programın resmi sloganı "İngilizce ile Gülümse" dir.


Yükseköğretim

Incheon birçok kolej ve üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır:

Incheon Ulusal Eğitim Üniversitesi, Gyeongin kampüsü
Incheon Tıp Üniversitesi, Ganghwa kampüsü
Gyeongin Kızlar Koleji
Inha Teknik Koleji
Inha Üniversitesi
Incheon Katolik Üniversitesi
Incheon Şehir Koleji
Incheon Üniversitesi
Jaineung Koleji
SUNY Güney Kore
Anyang Üniversitesi, Ganghwa kampüsü
Yonsei Üniversitesi uluslararası kampüs
Kore Politeknikleri II
Seongsan Hyo Üniversitesi
Juan Uluslararası Üniversite


İklim

Incheon nemli karasal iklime sahiptir. Incheon iklimi, Kore'nin diğer bölgelerine kıyasla 8 bölgeyle daha serin, 10 bölgeyle daha ılık, 9 bölgeyle daha nemli ve 9 bölgeyle birlikte daha kuraktır.

Incheon belirgin nem ve sıcaklık yükselişi ve düşüşüyle dört mevsimi de yaşar. Ancak sıcaklık asla aşırı derecede yükselmez, iklim de genel olarak ılımandır. Incheon sıcak güneybatı rüzgarı fırtınalarından etkilenen Incheon, kış ve yaz mevsimlerinde şehri vuran kuzeybatı rüzgarlı gibi mevsim rüzgarlarıyla süpürülür.


Ulaşım

Incheon, Kore'nin yerel ve uluslararası büyük bir ulaşım merkezidir.


Havayolları

Incheon Uluslararası Havaalanı, bölgesel bir hava merkezi, Güney Kore'nin birincil uluslararası havalimanıdır.

2005 yılında Incheon Uluslararası Havaalanı'ndan toplam 160,843 (157.134 uluslararası, 3.709 yurt içi), günlük ortalama 441 (431 uluslararası, 10 yurt içi) uçuş gerçekleşmiştir. Uçuşların % 59,7'si Kore'nin iki ulusal taşıyıcısı, Korean Air ve Asiana Airlines tarafından sağlanmış, geri kalan % 40.3'lük kısım yabancı yaşıyıcı servisleri tarafından sağlanmıştır; Çin 45.125 uçuş {toplam %28.1}, Japonya 32.352 {%20,1}, Güneydoğu Asya 30,567 {%19}, Americas 27,916 {%17,4}, Avrupa 11.082 {%6,9}, Yurtiçi 3.709 {%2.3}, Okyanusya 2.811 {%1.7}, diğerleri 7.281 {%4,5}.

Ayrıca Kore dizisi "Air City" de yer almıştır.


Denizyolu

Incheon limanı Busan limanından sonra Kore'nin ikinci büyük limanıdır.

Limanda bulunan Uluslararası Yolcu Terminali Çin'in 4 şehrine feribot seferi düzenler: Dalian, Qingdao, Tianjin ve Weihai. Inheon'un uzak adalarının yanı sıra Kuzey Sınır Çizgisinde yer alan Baengnyeong Adası için de feribot seferleri bulunmaktadır.


Otobüsler

Kendi adını taşıyan metro istasyonunda bulunan Incheon Otobüs Terminali, Kore'nin tüm bölgelerine ekspres otobüs ulaşım imkanı sunmaktadır. Birçok şehir içi otobüs hattı, şehri sınırları dışındaki Bucheon, Gimpo, Seul ve Siheung gibi komşu şehirlere de yolcu taşır.

Seul ve Incheon arasında birçok BRT hattı ulaşım hizmeti sunar.


Tren

Guro, Cheongnyangni, Uijeongbu ve Soyosan'a yerel hizmetler Seul metro hattı 1 tarafından sunulmaktadır. Hattın Incheon içinde 8 istasyonu vardır ve Bupyeong İstasyonunda Incheon Metrosu'na bağlanır.

Aynı hat üzerindeki hızlı hizmet Dongincheon İstasyonundan Seul Yongsan İstasyona hareket eder ve ana istasyonlarda durur.

Airport Express (AREX) hattı, Incheon Uluslararası Havaalanı'ndan Gimpo Uluslararası Havalimanı aracılığı ile Seul İstasyonu arasında çalışır. Incheon-Gimpo bölümü Mart 2007'de açıldı ve 2010 Aralık ayında Seul istasyonuna kadar uzatıldı. Yolcular her 1 buçuk saatte bir kalkıp 43 dakika süren ve sadece Incheon Havaalanı ve Seul'de duran yüksek hızlı servisi yada her 6 dakikada bir kalkıp 53 dakika süren tüm istasyon hizmetini seçebilirler.


Metro

Incheon Metrosu şehirde hizmet veren tek metro istasyonudur. Bupyeong istasyonunda Seul Metropolitan Metro sistemiyle, Gyeyang istasyonunda AREX hattına bağlanır. Hattın 29,4 km'lik parçası üzerinde 28 istasyon bulunmaktadır. Incheon Metrosu, Incheon Rapid Transit Corporation (IRTC) tarafından işletilmektedir.

Planlanan uzantılar ve eklemeler: IRTC 2. hat oaln Hat 2'yi kurmayı plandı. Oryu, Seo-gu'dan Incheon Grand Park'a kadar uzanacak ve 29.2 km'lik bölümde 27 istasyon bulunacak. Hat 2, 26 Haziran 2009'dan 2014'e kadar yapım aşamasındadır.

Korail, 2013'e kadar Incheon istasyonundan Suwon istasyonuna yeni bir metro hattı inşa edecek. Incheon içinde 10 istasyona sahip olacak.ENGLISH

Education

On February 27, 2007, Incheon declared itself an "English City," and inaugurated the "Incheon Free English Zone" program. The goal of the program is to make Incheon as much an English speaking city as Hong Kong and Singapore are. This is for the ultimate purpose of establishing Incheon as a commercial and business hub of northeast Asia (see Free Economic Zone below). The official slogan of the program is "Smile with English."


Higher Education

Incheon is home to several colleges and universities:

Gyeongin National University of Education Incheon campus
Gachon University Medical·Ganghwa campus
Gyeongin Women's College
Inha Technical College
Inha University
Incheon Catholic University
Incheon City College
University of Incheon
Jaineung College
SUNY South Korea
Anyang University Ganghwa campus
Yonsei University International campus
Korea Polytechnics Ⅱ
Seongsan Hyo University
Juan International University


Climate

Incheon has a humid continental climate (Köppen climate classification Dwa). Incheon's climate is about average compared to the rest of Korea, with 8 locations being cooler and 10 locations being warmer, and with 9 locations being wetter and 9 locations being drier.

Incheon experiences each of its four seasons, distinctly feeling the rise and fall of temperature and humidity. The temperature however, never rises to an extreme, and the climate of the city is essentially mild. Incheon is swept by the seasonal winds as the northwesterly winds strike the city in the winter and the summer in Incheon is affected by gusts of the warm southwesterly winds.


Transportation

Incheon is a major domestic and international transportation hub for Korea.


Air

Incheon International Airport, a regional air hub, is South Korea's primary international airport.

There were a total of 160,843 flights (157,134 international, 3,709 domestic) to and from Incheon International Airport in 2005, an average of 441 flights (431 international, 10 domestic) daily. 59.7% of the flights were serviced by Korea’s two national carriers, Korean Air and Asiana Airlines, with foreign carriers servicing the remaining 40.3%, which breaks down as follows: China 45,125 flights {28.1% of total}, Japan 32,352 {20.1%}, Southeast Asia 30,567 {19%}, Americas 27,916 {17.4%}, Europe 11,082 {6.9%}, Domestic 3,709 {2.3%}, Oceania 2,811 {1.7%}, others 7,281 {4.5%}.

Also featured in the Korean drama series, "Air City."


Sea

Incheon's sea port is the second largest port in Korea after Busan's sea port.

The International Passenger Terminal located at the port offers ferries to four cities in China: Dalian, Qingdao, Tianjin, and Weihai. There are also ferries to Incheon's outlying islands as well as Baengnyeong Island inside of the Northern Limit Line.


Buses

Incheon Bus Terminal, located at its eponymous subway stop, offers express bus transportation to all parts of Korea. Many city bus lines offer transportation within city limits as well as to the neighboring cities of Bucheon, Gimpo, Seoul, and Siheung.

Many BRT lines offer transportation between Seoul and Incheon.


Train

Local service to Guro, Seoul, Cheongnyangni, Uijeongbu and Soyosan is offered by Seoul's subway Line 1. The line has 11 stations within Incheon and connects to the Incheon Subway at Bupyeong station.

Rapid service on the same line to Yongsan Station in Seoul depart from Dongincheon station and stops at major stations.

The Airport Express (AREX) line runs from Incheon International Airport to Seoul Station via Gimpo International Airport. The Incheon-Gimpo section was opened in March 2007 and was extended to Seoul station in December 2010. Passengers can choose a high-speed service stopping only at Incheon airport and Seoul, which takes 43 minutes but departs only every half-hour; or the all-station service which takes 53 minutes but leaves every six minutes.


Subway

The Incheon Subway has a single subway line serving the city. It connects to the Seoul Metropolitan Subway system at Bupyeong station, and AREX line at Gyeyang station. The line has 28 stations on 29.4 km of track. The Incheon subway is operated by the Incheon Rapid Transit Corporation (IRTC).

Planned extensions and additions: IRTC has a plan to construct a second line, Line 2. It will extend from Oryu, Seo-gu to Incheon Grand Park, and will have 27 stations on 29.2 km of track. Line 2 is under construction from June 26, 2009 to 2014.

Korail is constructing a new subway line from Incheon station to Suwon station by 2013. It will have 10 stations within Incheon.


Kaynak / Source
WWW
Cevapla
#3
Spor

Incheon aşağıdaki profesyonel ve yarı profesyonel spor takımlarına ev sahipliği yapmaktadır:

Futbol K-League takımı Incheon United FC.

Aralarındaki yakın coğrafi ilişki nedeniyle Incheon takımı ve eski Bucheon SK (şimdi Jeju United) takımı arasında popüler bir rekabet olduğu biliniyordu.

Ulusal Ligi takımı Incheon Korail.

WK-League ekibi Hyundai Steel Red Angels.

Beyzbol KBO ekibi SK Wyverns BC.

İlk Incheon kökenli profesyonel beyzbol takımı Sami (1980'lerde büyük çelik şirketlerinden biri) Superstars.

Basketbol KLB takımı Incheon ET Land Elephants.

Voleybol V-Lig ekiplerinden Incheon Korean Air Jumbos ve Incheon Heungkuk Life Pink Spiders.

Munhak Spor Kompleksi: Munahk Spor Kompleksi evleri hem futbol stadyumu hem de bir beyzbol stadyumudur. Futbol stadyumu, 2002 Dünya Futbol Kupasında Incheon'un evi hem de Incheon United'ın evidir. Beyzbol stadyumu SK Wyverns'ün de evidir.

19 Nisan 2007'de Incheon, New Delhi'yi yenerek, 2014 Asya Oyunları için ev sahibi şehir seçildi.

İlgi Çekici Noktarı

Bupyeong İstasyonu Seul Metro Hattı 1 ve Incheon metro hattının kesiştiği yerdir. Çoğunlukla bayan giyim ve cep telefonları satan büyük yeraltı alışveriş merkezleri vardır. Üstünde, birçok restoran, ek mağazalar ve Lotte Mart vardır.

Ganghwa Adası, Yeongjong Adası ve Baengnyeong Adası gibi Kore'nin batı adaları Incheon yönetimi altındadır. Baengnyeong Adası Güney Kore'nin batı noktasıdır.

Jayu (Özgürlük) Parkı - General Douglas MacArthur'un heykelinin yanı sıra ABD ve Kore ilişkilerinin yüzüncü yıldönümü için dikilen bir anıt burada bulunmaktadır.

Chinatown, Jayu Parkı yakınındaki Incheon İstasyonu'nun karşısında bulunan Kore'nin tek resmi Chinatown'udur.

Incheon Otobüs Terminali - Bu bölgedeki Guwol-dong'da bulunan Rodeo Caddesi restoranlar ve mağazalar ile dolu işlek bir meydandır.

Wolmi Adası- Green Beach bölgesi MacArthur'un işgal kuvvetlerinin karaya çıktığı yerlerden biridir. Şimdi tahta yaya kaldırımı, bir eğlence parkı ve birçok çiğ balık restoranları ile yerel turist çekim merkezidir. Wolmido'dan Yeongjong ve Jakyak'a feribot seferleri vardır.

Jakyak Adası, Wolmi Adası ve Yeongjong Adası arasındaki limana yakın bulunan küçük adadır. Birçok yürüyüş ve piknik alanı, bir restoran ve mevsimlik kiralık oda bulunmaktadır.

Incheon Landing Operation Memorial Hall- Bir plaza ve küçük müze iskeleye aittir. Silahlar, savaş ve operasyonlardan kalma eserler burada sergilenmektedir.

Incheon Dohobu Cheongsa- Munhak Stadyumu'nun yanında yer alan, Incheon eski hükümet binasıdır. 1424 yılı civarlarında Kral Sejong döneminden beri bulunmaktadır. Incheon hükümeti'nin Incheon eski şehir restorasyonu için birçok planı vardır.

Semboller

[Resim: L1j4Za.png]
Sembol işareti: Bu sembol, Korece karakter 'ㅇ', Çince karakter '川', ve bir okyanus dalgası nı çağrıştırır. Şehir içinde veya dışında mal ve hizmetleri aracılığıyla uluslararası havayolları ve limanlıyla lojistik bir merkez olarak kentin dinamik ve sınırsız potansiyeli sembolize eder. ayrıca Incheon'u dünyaya açılan bir kapı ve 21. yüzyılda Kuzeydoğu Asya'nın bir merkezi olarak temsil eder.

[Resim: XLZo4D.png]
Markası: Fly Incheon Dinamik okyanus dalgası ve Incheon'un kuruluş simgesi olarak bilinen kırmızı turna kanatlarıyla kaynaşmış "Fly" kelimesiyle CI ana motif olarak Incheon Uluslararası Havalimanı'nı karakterize eder.


Şehrin Ağacı: Lale ağacı Lale ağacı, hızlı büyümesinin yanı sıra soğuğa ve böceklere dayanıklılığı nedeniyle park ve caddeler için idealdir. Ana vatanı Kuzey Amerika'dır, ayrıca Incheon'un Kore-ABD Anlaşmasının imzalandığı yer olduğunu hatırlatmak için hizmet verir.


Incheon'un Çiçeği: Gül Güzelliği nedeniyle uzun yıllardır Incheon halkı tarafından sevilir, Incheon'un her yerinde gülleri görebilirsiniz. Tutku ve aktiviteyi sembolize eden kırmızı gül gibi, Incheon halkının aktif ve tutkulu doğası temsil eder.


Şehrin Kuşu: Turna Incheon'un Songhak, Cheonghak, Seonhak, and Hakik gibi birçok bölgesi ismini turnadan alır. Bu bölgeler turnalara ev sahipliği yapar. Özellikle Munhak, Incheon'un eski idari başkentidir. (Hak korecede turna anlamına gelir.)


Incheon'un Rengi: Mavi Bir liman kenti olarak, Incheon denizin mavi rengi ile temsil edilir ve okyanusa doğru rüya gibi yükselen enerjik ve kararlı bir ruhu vardır.

Kardeş Şehirler

Burbank, California (1961)
Philadelphia, Pennsylvania (1983)
Anchorage, Alaska (1986)
Tianjin (1993)
Hai Phong, Vietnam (1997)
Panama City, Panama (2000)
Tel Aviv, İsrail(2000)
Alexandria, Mısır (2000)
Honolulu, Hawaii (2003)
Chongqing (2007)
Mérida, Mexico (2007)
Kolkata, Hindistan(2007)
Manila, Filipinler (2008)
Phnom Penh, Kamboçya (2009)
Yekaterinburg, Rusya (2009)
Banten Province, Endonezya (2009)
Kobe (2010)
Veneto, İtalya (2010)
Belo Horizonte, Brezilya (2011)
Vladivostok, Rusya (2012)

ENGLISH

Sports

Incheon is home to the following professional and semi professional sports teams:

Football (Soccer) The K-League team Incheon United FC.
The Incheon team was known to have a popular rivalry against former Bucheon SK(now Jeju United), due to the teams' close geographical relationship.

The National League team Incheon Korail.

The WK-League team Hyundai Steel Red Angels.

Baseball The KBO team SK Wyverns BC.
The first Incheon-based pro-baseball team was Sami(one of major steel companies in 1980s) Superstars.

Basketball The KBL team Incheon ET Land Elephants.

Volleyball The V-League teams Incheon Korean Air Jumbos and Incheon Heungkuk Life Pink Spiders.

Munhak Sports Complex: The Munhak Sports Complex houses both a football stadium and a baseball stadium. The football stadium was Incheon's venue for the 2002 Football World Cup, and is also the home venue for Incheon United. The baseball stadium is the home venue for the SK Wyverns.

On April 19, 2007, Incheon was selected as the host city for the 2014 Asian Games, beating out New Delhi.

Points of interest

Bupyeong Station is where the Seoul Subway Line 1 and Incheon subway line intersect. There is a large under ground shopping center there mostly selling trendy women's clothing and cell phones. Above ground, there are many restaurants, additional shops, and a Lotte Mart.

A number of Korea's western islands, including Ganghwa Island, Yeongjong Island, and Baengnyeong Island are also administered by Incheon. Baengnyeong Island is South Korea's westernmost point.

Jayu (Freedom) Park- The statue of General, Douglas MacArthur, as well as a memorial to the centennial anniversary of U.S. and Korea relations is located within.

Chinatown is Korea's only official Chinatown, located across from Incheon Station near Jayu Park.

Incheon Bus Terminal- Within this district in Guwol-dong is Rodeo Street, a busy central square packed with restaurants and department stores.

Wolmido- Location of Green Beach, one of the landing sites for MacArthur's invasion force. It is now a local tourist attraction with a boardwalk, an amusement park and many raw fish restaurants. Ferries run from Wolmido to Yeongjongdo and Jakyakdo.

Jakyakdo- A tiny island located in the harbor close between Wolmido and Yeongjongdo. There are many walkways and picnic spots, a restaurant, and seasonal rental rooms.

Incheon Landing Operation Memorial Hall- A plaza and small museum dedicated to the Landing. Weapons and artifacts from the war and operation are displayed.

Incheon Dohobu Cheongsa- Located nearby Munhak Stadium, this is the old government complex for Incheon. It has existed since at least the reign of King Sejong, about 1424 A.D.

Incheon's government has many plans for restoring Incheon's old town.

Symbols

[Resim: L1j4Za.png]
Symbol Mark:This symbol is meant to invoke the Korean character ‘ㅇ’, the Chinese character ‘川’, and an ocean wave
It symbolizes the city’s dynamic and unlimited potential as a logistics center with ports and international airlines, through which goods and services come in and out of the city. It also represents Incheon as a gateway to the world, and a hub of Northeast Asia in the 21st century.

[Resim: XLZo4D.png]
Incheon’s City Brand: Fly IncheonThe CI features Incheon International Airport as the main motif, with the English word “Fly” fused with the images of dynamic ocean waves and the wings of a red-crowned crane, which is known as a symbol of the founding force of Incheon.


Incheon’s Tree: Tulip Tree The tulip tree is perfect for parks and streets due to its resistance to cold and insects as well as its rapid pace of growth. Having its origin in North America, it also serves as a reminder that Incheon is the place where the Korea-US Treaty was signed.


Incheon’s Flower: Rose Loved by the people of Incheon for many years for its beauty, you can find roses planted all over Incheon. As the red rose symbolizes passion and activity, it represents the active and passionate nature of the people of Incheon.


Incheon’s Bird: Crane Many districts in Incheon are named after the crane, including Songhak-dong, Cheonghak-dong, Seonhak-dong, and Hakik-dong. These towns are all home to cranes. Munhak-dong in particular was the former administrative capital of Incheon. (*’hak’ means crane in Korean)


Incheon's Color: Blue As a port city, Incheon is represented by the blue color of the sea, and has an energetic and determined spirit that soars dream-like towards the ocean.

Sister cities

Burbank, California (1961)
Philadelphia, Pennsylvania (1983)
Anchorage, Alaska (1986)
Kitakyushu (1988)
Tianjin (1993)
Hai Phong, Vietnam (1997)
Panama City, Panama (2000)
Tel Aviv, Israel (2000)
Alexandria, Egypt (2000)
Honolulu, Hawaii (2003)
Chongqing (2007)
Mérida, Mexico (2007)
Kolkata, India (2007)
Manila, Philippines (2008)
Phnom Penh, Cambodia (2009)
Yekaterinburg, Russia (2009)
Banten Province, Indonesia (2009)
Kobe (2010)
Veneto, Italy (2010)
Belo Horizonte, Brazil (2011)
Vladivostok, Russia (2012)

Kaynak / Source
WWW
Cevapla
#4
Teşekkürler. ^^

Cevapla
#5
Sunum için teşekkür ederiz...Onay

>>> https://www.facebook.com/KoreaFansWorld
Cevapla
#6
Teşekkürleer =D
Korea- Fans
Cevapla
#7
Img-in_love 
Detayli bilgiler ve resimler için teşekkür ederizBlushOnay
[Resim: ZMXZGA.jpg]
Cevapla
#8
Teşekkürler.
Everything in your life is a reflection of a choice you have made.
If you want a different result, make a different choice.

Cevapla
#9
Teşekkürler
PUPPADİŞİL KOEYO Smile Smile
Cevapla
#10
Paylaşımınız için teşekkür ederim.
O güzel yüreğinize selam olsun.İyi ki varsınız.
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise