yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Imsil Cheese
#1
Img-kiss 
Imsil Cheese / Imsil Peyniri

[Resim: cheese2008110151837953.jpg]

Kore'nin peynir endüstrisinin kökeni, Belçika'da Papaz Jung Hwan Ji (Serstevens)'nin ürettiği ve geliştirdiği Imsil peynirlerine dayanır. Imsil peynirini taze sütle ve 40 yıllık deneyimimizle hazırlıyoruz. Taze süt, 63 derecede, 30 dakika boyunca besin değerini kaybetmeden sterilize ediliyor. Imsil peyniri hem yetişkinler hem de çocuklar için çok besleyicidir.

Imsil Peynirinin Tarihi
Papaz Didier Serstevens (Jung Hwan Ji) 1964'te basına geçtiği Imsil Katolik Kilisesi'nde 2 tane keçi beslemeye başladı.
Yoksul köylülere de geçimlerini sağlayabilmeleri için keçi dağıttı. Daha sonra bölgedeki keçi ve dolayısıyla keçi sütü artısı sebebiyle peynir yapmayı öğrenmek için İtalya ve Fransa'ya gitti. "Süt Tofusu" adini verdigi peynirlerinin yapımını Imsil'deki diğer köylülere de öğretti. Son olarak 1967'de Imsil-eup'ta "Imsil Peynir Fabrikası”nı açti ve Kore'nin Imsil peynirlerini yaratmış oldu.

Çeviri: Mirune

English

Imsil Cheese is the origin of Korea’s cheese industry which was established and developed by Father Jung Hwan Ji (Serstevens) from Belgium. We use fresh milk from the pasture and 40 years of processing technology to produce Imsil Cheese. Fresh milk is sterilized in 63° for 30 minutes to preserve the nutrients even after it is processed into cheese. Imsil Cheese makes a great snack for children and senior.

History of Imshil Cheese
Father Didier Serstevens (Jung Hwan Ji) from Belgium began to grow two goats as he was appointed to lead Imsil Catholic Church in 1964.
Father Serstevens distributed goats to the poor farmers for them find a new way of self-support. As the number of goats increased in the region and the milk from the goats over-flooded, Father Ji visited France and Italy to learn how to make cheese. Then, he persuaded the farmers of Imsil to join his cheese-making by calling cheese “milk tofu.” Finally, he established Imsil Cheese Factory at Imsil-eup in 1967 and created Imsil Cheese of Korea.

Kaynak/Source


[Resim: g5RLQZ.jpg]

"We are 1"

WWW
Cevapla
#2
Konu için tesekkürler canim, emegine saglik. Opucuk
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi