yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hong Kwang-ho (홍광호 / Hong Gwangho)
#1
Hong Kwang-ho (홍광호 / Hong Gwangho)

[Resim: Nr85lY.gif]

Doğum Tarihi: 6 Nisan 1982
Seoul, Güney Kore
Meslek: Müzikal Tiyatro Oyuncusu
Aktif Olduğu Yıllar: 2002-Günümüz

Hong Kwang-ho ağırlıklı olarak müzikal tiyatro eserleri ile tanınan, Güney Koreli aktördür. Hong, 2014 West End'de canlanan Miss Saigon müzikalindaki "Thuy" rolü ile dünya çapında bilinir.

Kariyer

Hong, 1982 yılında, Seoul'de doğmuştur. Kızkardeşi sayesinde müzikal tiyatro ile tanıştıktan sonra aktör olmayı planlayan Hong, bu düşünceyle kızkardeşinin ardından Kaywon Sanat ve Tasarım Okulu'na girdi. Daha sonra Güzel Sanatlar Oyunculuk Lisansı ile Chung-Ang Üniversitesi'nden mezun oldu. The Last Empress (Son İmparatoriçe) müzikalinin bir topluluk üyesi olarak sahnedeki çıkışını gerçekleştirdi. Londra'ya West End çalışmasının gösterimi için seyahatten sonra bir baş aktör olarak motive oldu fakat askerlik görevinden döndükten sonra yıllarca herhangi bir rol almadı.

2006 yılında Hong, Miss Saigon'un Kore yapımında, Chris'in dublörü olarak ortaya çıktı. Bu deneyimi ile bir yıl sonra , Jo Jung-suk ile birlikte oynadığı, Cheotsarang (First Love) müzikalinin ana karakteri, "Haesoo" olarak rol aldı. Aynı yıl içerisinde ayrıca, Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street(Fleet Sokağının Şeytan Berberi)'in Kore yapımında "Tobias" olarak oynadı.

Hong, Kore tiyatrosunda en çok satan gösterilerden biri, Jekyll & Hyde müzikalinde itibari karakteri canlandırdığı 2009 yılında ilgi odağı haline geldi. Özellikle, ana karakteri canlandıran en genç aktör olduğu için meşhur oldu. Jekyll & Hyde çalışmasından sonra yeni bir müzikal, Bballae (Laundry)'de Moğol göçmen işçi "Solongo" olarak rol aldı.

Aynı yıl, Hong, The Phantom of the Opera'da "Vikont Raoul de Chagny" olarak ortaya çıktı. Dünyada Phantom'u canlandıracak en genç aktörlerden biri haline gelen Hong, bir yıl sonra gösteride itibari karakteri canlandırması için seçildi. 2012 yılında, "Doktor Jekyll" olarak rol aldıktan sonra, Doktor Zhivago gösterisinin Kore versiyonu "Yuri Zhivago"'yu canlandırdı. Zivago'dan sonra The Man Of La Mancha'da ana karakter (Miguel de Cervantes / Don Quixote) ve Salljjaki Opseoye (Sweet, Come To Me Stealthily)'da, erkek lider "Bae Bijang" olarak oynadı. Ayrıca bir yıl sonra, Notre-Dame de Paris'te "Quasimodo" olarak rol aldı.

2014 yılında, yeni West End'de canlandırılan Miss Saigon'un "Thuy" karakteini canlandırması için Hong'u seçenin Cameron Mackintosh olduğu ortaya çıkarıldı. "Thuy" olarak rol aldığı bir yıl süren çalışması sırasında, hem izleyicilerden hem de eleştirmenden övgü ve alkış toplamış ve bir Müzikalde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu olarak WhatsOnStage ödülüne layık görülmüştür.

Miss Saigon ve Kore'ye dönüşünden sonra Death Note'un müzikal versiyonunda "L Lawliet" olan Kim Junsu ile birlikte, "Yagami Light" olarak rol almıştır.

|| English ||

Born: April 6, 1982
Seoul, South Korea
Occupation: Musical theater actor
Years active: 2002–present

Hong Kwang-ho is South Korean actor mainly known for his works in musical theater. Hong is best known worldwide for his portrayal of Thuy in the 2014 West End revival of the musical Miss Saigon.

Career

Hong was born on Seoul in 1982. He was first introduced to musical theatre through his sister who was planning to be an actor, and with this in mind he entered Kaywon School of Art and Design after her. Later he graduated from Chung-Ang University with Bachelor of Fine Arts in Acting. He made a debut on stage as an ensemble member of the musical The Last Empress. After travelling to London for West End run of the show he was motivated to be a leading actor, but was unable to win a role for years after returning from the military service.

In 2006 Hong appeared on the Korean production of Miss Saigon as an understudy for Chris. With this experience he landed a role a year later as Haesoo, main character of the musical Cheotsarang (First Love), starring alongside Jo Jung-suk. In the same year he also starred in Korean production of Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street as Tobias.

Hong became the center of attention in 2009 for his portrayal of the titular characters in the musical Jekyll & Hyde, one of the best-selling shows in Korean theatre. He was especially noted for being the youngest actor to portray the main character. After his run on Jekyll & Hyde, he starred in a new musical Bballae (Laundry) as Solongo, the Mongolian immigrant worker.

The same year Hong appeared in The Phantom of the Opera as Viscount Raoul de Chagny. A year after he was chosen to portray the titular character of the show, making him one of the youngest actors in the world to portray The Phantom. In 2012, Hong portrayed Yuri Zhivago in the Korean production of the show Doctor Zhivago after reprising his role as Doctor Jekyll. After Zhivago he played the main character (Miguel de Cervantes/Don Quixote) on The Man of La Mancha, and the male lead Bae Bijang on the show Saljjaki Opseoye (Sweet, Come to Me Stealthily). A year after he also starred in Notre-Dame de Paris as Quasimodo.

In 2014, it was revealed that Cameron Mackintosh had chosen Hong to portray Thuy in the new West End revival of Miss Saigon. During his year-long run as Thuy, he was critically acclaimed and lauded by audiences and critics alike, and was awarded WhatsOnStage award for Best Supporting Actor in a Musical. After Miss Saigon and his return to Korea, it was announced that Hong will star as Yagami Light in the upcoming musical adaptation of Death Note along with Kim Junsu as L Lawliet.

Kaynak / Source
Cevapla
#2
Teşekkür ederiz.
Ve sen yine kendi bildiğini okudun...
Kalbi kırık bedenimde bir yara daha açtın.
30.10.2020
Cevapla
#3
Hong Kwang-ho (홍광호 / Hong Gwangho)
Musical Theater Actor
Translate: Tuğçe ELİT

>>> https://www.facebook.com/groups/43660099...1/?fref=ts
Cevapla
#4
Teşekkürler. Smile
[Resim: LE7aRG.gif]
Cevapla
#5
Konu için teşekkürler.^^
Remember us, remember that
we lived..
''VON''

[Resim: oODZk9.gif]
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi