yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hanbok Tips for Chuseok
#1
Hanbok Tips for Chuseok

Chusok için Hanbok Tipleri


[Resim: qJRaRQ.jpg]

Ülkenin en büyük geleneksel tatillerinden biri de geldi çattı ve akıllarda ne giyileceği sorusu var. Chuseok tatilinin Cumartesi'den Pazartesi'ye kadar bu yıl oldukça kısa olması nedeniyle çoğu kişi, hanbok, geleneksel Kore kostümü giymeyi tercih etmeyebilir, çünkü doğru olarak giymek çok çaba gerektiriyor. Ancak bir hanbok uzmanı Kim Ye-jin, "Bugünün zor zamanlarında hanbok giymek ve atalarımızın bilgeliğini yansıtmak iyi bir şey olacak" diyor. Ve ona göre hanbok hakkında renklerinin anlamı gibi hala bir şeyler biliyor olmamız iyi bir durum.

• Erkekler İçin Üst Kat Zorunludur
Erkeklerin resmi kıyafetleri hanbokun üst kısmı veya bel çevresine geçirilen makarna ile tamamlanır. Arka kısımda geniş kılıflar ve açıklıklar vardır. Atasal törenleri gerçekleştirirken, bir bütün olarak giyilmesi en iyisidir.

• Kadınlar için Askeri Etek ve Kolye
Geleneksel olarak, kadınlar mutlu günler ve büyük etkinlikler için mavi etek giyerlerdi. Renkler neşeli ve kutsal çağrışımlara sahiptir ve bu nedenle Chuseok için doğrudur. Üst gövde için, samhoejang-jeogori adlı bir bluz takılır; boyun bandı, kolun son ucu, kemer yuvası ve goreum olarak adlandırılan ve hanbokun üst tarafını bağlamak için kullanılan gri dize, ana gövdeden farklı renklerde veya banhoejang-jeogori boyun bandının, manşon ve goreumun uç bandı sadece ana gövde ile farklı renktedir.
Geçmişte, bir çocuk doğurmamış bir kadının mor goreum giymesine izin verilmiyordu. Norigae, kadınların servetlerini ve sınıflarını göstermek için giydikleri asılı bir mücevher kolyedir. Nasıl giyileceği mevsim, malzeme ve boyuta göre değişir; orta sınıf kadınlar genellikle kumaş, mendil ve süs bıçakları giyerler.

• Çocuklar için Çizgili Ceket ve Başlık
Çocuklar, altı ya da yedi yaşına kadar beş renkli çizgili ceket giyiyorlardı. Her renk pusulanın bir noktasını temsil eder -- doğu için mavi, batı için beyaz, güney için kırmızı, kuzey için siyah ve merkez için sarı -- uzun ömürlü ve sağlıklı bir yaşamı sembolize eder.
Kızlar, kulaklık veya kürk şapkalar giyiyorlardı ve genç kızlar evlenene kadar saçlarını örüyor ve kırmızı kurdeleler takıyorlardı. Erkekler tek bir kumaştan yapılmış bir şapka giyiyor ve zengin aileden olanlarınki ise altınla süslenmiş oluyordu. Bugün bile, ilk doğum günlerinde ve tatil günlerinde bebekler çizgili bir ceket ve başlık giyer veya kulaklık takarlar.

Çeviri: Duiguu

.~English~.

One of the country's biggest traditional holidays is upon us, and with it the question what to wear. Since the Chuseok holiday is fairly short this year from Saturday through Monday, not many may bother to dress in hanbok, traditional Korean costume, because it takes too much effort to wear it right. But Kim Ye-jin, a hanbok expert, says, "It will be a good thing to wear hanbok and reflect on the wisdom of our ancestors in today's harsh times." And it is better still if we have some knowledge about hanbok, like the meaning of its colors.

• For Men, Topcoat Is a Must
Men's formal attire is completed by a topcoat or durumagi over the hanbok. It has wide sleeves and openings in the back. When performing the ancestral ceremonies, it is best to wear the complete package.

• For Women, Navy Skirt and Pendant
Traditionally, women wore blue skirts for happy occasions and big events. The color has joyous and congratulatory connotations and is therefore just right for Chuseok. For the upper body, wear a blouse called samhoejang-jeogori whose neckband, end band of sleeve, armhole and cloth string called goreum used to tie the upper bodice of hanbok are in different colors from the main body, or banhoejang-jeogori where the neckband, end band of sleeve and goreum only are in different colors from the main body.
In the past, no woman who had not given birth to a boy was allowed to wear a purple goreum. The norigae is a pendant trinket worn by women to show off their wealth and class. How to wear it differed according to seasons, materials and size; middle-class women usually wore fabric, handkerchief and ornamental knives.

• For Children, Striped Jacket and Hood
Children wore a five-colored striped jacket until they were six or seven. Each color represents a point of the compass -- blue for east, white for west, red for south, black for north and yellow for the center -- and symbolizes longevity and a healthy life.
Girls wore earflaps or fur hats, and adolescent girls braided their hair and wore red pigtail ribbons until they got married. Boys wore a hood made from a single piece of fabric, and those from wealthy families had them adorned with gold. Even today, on their first birthday and on holidays, babies wear a striped jacket and hood or earflaps.

Kaynak / Source
☆♡ Duygu ♡☆
Cevapla
#2
Teşekkür ederiz. Smile
Remember us, remember that
we lived..
''VON''

[Resim: oODZk9.gif]
Cevapla
#3
Teşekkür ederiz. Opucuk
You're a sky
full of stars

[Resim: 0E8dXo.gif]
Cevapla
#4
Teşekkürler emeğiniz için. ^^
Super Junior | SNSD | NCT | EXO | WINNER
smtown+family
<< HyoRi #4EVA >>
#3956
WWW
Cevapla
#5
Hanbok Tips for Chuseok
Translated by Duygu DEMIRCAN

>>> https://www.facebook.com/groups/kgfatr/
Cevapla
#6
Teşekkürler. Smile
Cevapla
#7
Tanıtım için teşekkürler. ^^
[Resim: zpULqK.gif]

Ayenzel
Tumblr
Spoiler göster
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise