yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Güney Kore İle Dostluk Türk Okuluyla Taçlandı.!!
#1
[Resim: ie000879269stdsc7.jpg]

Türk askerinin 1950'li yıllardaki yardımıyla başlayan, 2002 Dünya Kupası'nda zirveye ulaşan Güney Kore-Türkiye kardeşliği, başkent Seul'de açılan Türk koleji ile taçlandı.Seul Milli Eğitim Müdürlüğü, Türk müteşebbisler tarafından kurulan Rainbow (Gökkuşağı) Uluslararası Türk Koleji'nin açılışına onay verdi. Seul Milli Eğitim Müdürü J. Taek Kong, açılış izin belgesini, düzenlenen törenle okul kurucusu Eşref Sağlam'a verdi. Törene Güney Kore'nin FC Seul takımını çalıştıran Şenol Güneş, Seul'deki İstanbul Kültür Merkezi Müdürü Erhan Atay ve futbolcu menajeri Adnan Demir de katıldı. Kong, okulun iki ülke arasındaki kardeşlik ilişkilerine katkıda bulunacağını belirterek hayırlı olması temennisinde bulundu. Törene katılan teknik direktör Şenol Güneş, Seul'de bir Türk kolejinin açılmasının mutluluk verici olduğunu ifade ederek "Tarihî bir güne şahitlik etmenin mutluluğunu yaşadım." dedi.

Kurucu Eşref Sağlam, okulun Güney Kore ile Türkiye'nin yanı sıra Orta Asya Türk cumhuriyetleri ile Akdeniz ülkeleri arasında da köprü vazifesi yapacağını belirtti. Açılışın G.Kore-Türkiye resmî ilişkilerinin başlamasının 50. yılına denk gelmesinin anlamlı olduğuna değinen Sağlam, şöyle konuştu: "Türkiye-Güney Kore kardeşliği, 1950'de Türk askerinin savaşa katılarak 1005 şehit vermesiyle başladı. Askerimiz savaşın acılı yıllarında öksüz ve yetimler için burada Ankara Okulu'nu kurmuşlardı. Bu okul 10 yılı aşkın süre içinde 200'ün üzerinde öksüz ve yetimi eğitti. Ancak sonra çeşitli sebeplerle kapandı. Şimdi açılan Rainbow International School, Türkiye-G.Kore kardeşliğini pekiştirecek."

Güney Kore'de Türk insanına karşı özel bir sevginin yer ettiğini belirten Sağlam, "Türkiye'de 'Kardeş ülkeniz hangisi?' dendiğinde nasıl bazı ülke isimleri akla geliyorsa, Güney Kore'de de Türkiye akla geliyor. Biz bunu dostluğun ötesinde algılıyoruz. Bu yüzden Rainbow okullarının güzel işler yapacağına inanıyoruz." dedi. Bu yıl 30 öğrencinin eğitim öğretime başladığı Uluslararası Türk Koleji, ilköğretim 5. sınıfa kadar öğrenci alacak.
Cevapla
#2
Çok sagol bitanecik. Smile
Şerefiyle, Onuruyla ''TRABZONSPOR''Denizler İmparatoru
Cevapla
#3
Tesekkürler Bahar'cim, ellerine saglik çok güzel konular açiyorsun valla.
[Resim: korea.gif]
[Resim: emeesaygkl6bf4az2.gif]
Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde;bizler paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacağız
Cevapla
#4
Oh oh iyi olmus bu okul, daha iyi olur insallah Güney Kore-Türkiye iliskisi. BiggrinBiggrinBiggrin
Will u be there?
Cevapla
#5
Oh çok sevindim valla be ya...Genellikle yurt disindaki Türk kolejlerinde Istiklal Marsimizida ögreniyor ögrenciler...Düsünsenize Güney Korelilerin Marsimizi söylediklerini...Ahh ne onur verici...Bahar sagol konu için canim. Biggrin Çok sagol. Smile
Hakkınızı helal edin. ~
Cevapla
#6
Good 
Türkiye-G. Kore kardesligi baskent Seul`de açilan Rainbow Uluslararasi Türk Koleji ile daha da pekisti. Seul Milli Egitim Müdürü J. Taek Kong, izin belgesini okul kurucusu Esref Saglam`a verdi. Türk askerinin 1950`li yillardaki yardimiyla baslayan, 2002 Dünya Kupasi`nda zirveye ulasan Güney Kore-Türkiye kardesligi, baskent Seul`de açilan Türk koleji ile taçlandi.

[Resim: rainbowcollagede5.jpg]


Seul Milli Egitim Müdürlügü , Türk mütesebbisler tarafindan kurulan Rainbow (Gökkusagi ) Uluslararasi Türk Koleji `nin açilisina onay verdi. Seul Milli Egitim Müdürü J. Taek Kong , açilis izin belgesini, düzenlenen törenle okul kurucusu Esref Saglam`a verdi. Törene Güney Kore `nin FC Seul takimini çalistiran Senol Günes , Seul `deki Istanbul Kültür Merkezi Müdürü Erhan Atay ve futbolcu menajeri Adnan Demir de katildi. Kong , okulun iki ülke arasindaki kardeslik iliskilerine katkida bulunacagini belirterek hayirli olmasi temennisinde bulundu. Törene katilan teknik direktör Senol Günes , Seul `de bir Türk kolejinin açilmasinin mutluluk verici oldugunu ifade ederek `Tarihi bir güne sahitlik etmenin mutlulugunu yasadim.` dedi.


Kurucu Esref Saglam, okulun Güney Kore ile Türkiye `nin yani sira Orta Asya Türk cumhuriyetleri ile Akdeniz ülkeleri arasinda da köprü vazifesi yapacagini belirtti. Açilisin G.Kore -Türkiye resmi iliskilerinin baslamasinin 50. yilina denk gelmesinin anlamli olduguna deginen Saglam, söyle konustu: `Türkiye -Güney Kore kardesligi, 1950`de Türk askerinin savasa katilarak 1005 sehit vermesiyle basladi. Askerimiz savasin acili yillarinda öksüz ve yetimler için burada Ankara Okulu`nu kurmuslardi. Bu okul 10 yili askin süre içinde 200`ün üzerinde öksüz ve yetimi egitti. Ancak sonra çesitli sebeplerle kapandi. Simdi açilan Rainbow International School , Türkiye -G.Kore kardesligini pekistirecek.`Güney Kore `de Türk insanina karsi özel bir sevginin yer ettigini belirten Saglam, `Türkiye `de `Kardes ülkeniz hangisi?` dendiginde nasil bazi ülke isimleri akla geliyorsa , Güney Kore `de de Türkiye akla geliyor. Biz bunu dostlugun ötesinde algiliyoruz. Bu yüzden Rainbow okullarinin güzel isler yapacagina inaniyoruz.` dedi. Bu yil 30 ögrencinin egitim ögretime basladigi Uluslararasi Türk Koleji , ilkögretim 5. sinifa kadar ögrenci alacak.

2007-09-13 02:05:04 Zaman
WWW
Cevapla
#7
OKULDAN BIRKAÇ RESIM
-----------------------
[Resim: 301vx9.jpg]

[Resim: korehapkido200851px2.jpg]
Cevapla
#8
seyyah_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:OKULDAN BIRKAÇ RESIM
-----------------------
[Resim: 301vx9.jpg]

[Resim: korehapkido200851px2.jpg]

Çok güzel bir haber. Smile Bilgiler ve resimler için ayrica tesekkürler.Smile
Cevapla
#9
Bilgiler ve resimler için tesekkürler.
Tugba ablaninda dedigi gibi çok çok onur verici bir sey bu.Smile
Cevapla
#10
Güney Kore ile dostluk, Türk okuluyla taçlandi
Türkiye-G. Kore kardesligi baskent Seul'de açilan Rainbow Uluslararasi Türk Koleji ile daha da pekisti. Seul Milli Egitim Müdürü J. Taek Kong, izin belgesini okul kurucusu Esref Saglam'a verdi. Türk askerinin 1950'li yillardaki yardimiyla baslayan, 2002 Dünya Kupasi'nda zirveye ulasan Güney Kore-Türkiye kardesligi, baskent Seul'de açilan Türk koleji ile taçlandi.

Seul Milli Egitim Müdürlügü, Türk mütesebbisler tarafindan kurulan Rainbow (Gökkusagi) Uluslararasi Türk Koleji'nin açilisina onay verdi. Seul Milli Egitim Müdürü J. Taek Kong, açilis izin belgesini, düzenlenen törenle okul kurucusu Esref Saglam'a verdi. Törene Güney Kore'nin FC Seul takimini çalistiran Senol Günes, Seul'deki Istanbul Kültür Merkezi Müdürü Erhan Atay ve futbolcu menajeri Adnan Demir de katildi. Kong, okulun iki ülke arasindaki kardeslik iliskilerine katkida bulunacagini belirterek hayirli olmasi temennisinde bulundu. Törene katilan teknik direktör Senol Günes, Seul'de bir Türk kolejinin açilmasinin mutluluk verici oldugunu ifade ederek "Tarihî bir güne sahitlik etmenin mutlulugunu yasadim." dedi.

Kurucu Esref Saglam, okulun Güney Kore ile Türkiye'nin yani sira Orta Asya Türk cumhuriyetleri ile Akdeniz ülkeleri arasinda da köprü vazifesi yapacagini belirtti. Açilisin G.Kore-Türkiye resmî iliskilerinin baslamasinin 50. yilina denk gelmesinin anlamli olduguna deginen Saglam, söyle konustu: "Türkiye-Güney Kore kardesligi, 1950'de Türk askerinin savasa katilarak 1005 sehit vermesiyle basladi. Askerimiz savasin acili yillarinda öksüz ve yetimler için burada Ankara Okulu'nu kurmuslardi. Bu okul 10 yili askin süre içinde 200'ün üzerinde öksüz ve yetimi egitti. Ancak sonra çesitli sebeplerle kapandi. Simdi açilan Rainbow International School, Türkiye-G.Kore kardesligini pekistirecek."

Güney Kore'de Türk insanina karsi özel bir sevginin yer ettigini belirten Saglam, "Türkiye'de 'Kardes ülkeniz hangisi?' dendiginde nasil bazi ülke isimleri akla geliyorsa, Güney Kore'de de Türkiye akla geliyor. Biz bunu dostlugun ötesinde algiliyoruz. Bu yüzden Rainbow okullarinin güzel isler yapacagina inaniyoruz." dedi. Bu yil 30 ögrencinin egitim ögretime basladigi Uluslararasi Türk Koleji, ilkögretim 5. sinifa kadar ögrenci alacak.
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise